Úvod Blog Dveře Zlaté, stříbrné nebo třeba černé kování? Jakou barvu si vybrat?

Zlaté, stříbrné nebo třeba černé kování? Jakou barvu si vybrat?

Rozměry, zárubeň, panty, barva a směr otevírání – to jsou jen některé z vlastností, na které dbáme při výběru dveří. Přestože se dveřní křídla zdají být při plánování interiéru nejméně důležitá, ve skutečnosti určují první celkový dojem již od vstupu. Charakter dodává nejen elegantní frézování či barevná intarzie, ale také kování. Zlaté, stříbrné nebo třeba černé? Podívejte se, které se hodí do vašeho interiéru!Zlaté kliky dveří – nejen glamour interiéry

Všechny odstíny zlaté jsou spojeny především s glamour stylem, který má daleko ke skandinávskému minimalismu a jednoduchosti. Lesk a sláva – to je to, co byste od takového interiéru měli očekávat. Glamour je plnohodnotný luxus. Nábytek a doplňky by měly být vyrobeny z kvalitních materiálů nebo tak alespoň vypadat. Pokud nemáte nápad na dekoraci, která dodá potřebný šmrnc, můžete zvolit zlatou kliku. Přestože jde o jemný dotek, někdy záleží i na tom nejmenším detailu.


Klika AZALIA


Elegantní charakter místnosti jistě podtrhnou bílé dveře Porta DESIRE UV se zlatým madlem a ozdobnou intarzií. Díky technologii UV lakování je povrch hladký jako satén, což dokonale zapadá do atmosféry exkluzivního glamour. Toto barevné duo najde své místo i v moderních interiérech nebo rustikálních, ve kterých vládne starobylý duch. Pokud máte pocit, že váš interiér potřebuje silnější akcent, zvolte kontrastní černé dveře Natura GRANDE se zlatou klikou v barvě Zlatá mat - skvěle se budou hodit do místnosti, kde dominují teplé barvy.


NEXT                                                 MODERN                                            ACCENT


Stříbrné úchytky – nadčasová jednoduchost

Všechny doplňky ve stříbrné barvě jsou především řešením pro ty, kdo oceňují univerzální řešení. Budou fungovat v každé místnosti, bez ohledu na její velikost, účel a styl. Stříbrná klika by rozhodně neměla chybět v moderních interiérech, kterým dominuje jednoduchost a strohé formy. Dokonale zapadnou také do mořského a minimalistického klimatu.

V případě moderního uspořádání mohou zajímavě vypadat dveře PORTA Line G.1. v barvě Beton Tmavý se stříbrnou rukojetí. Neobvyklá, horizontální intarzie udělá celek originálnějším.


Porta LINE G.1


Pokud jste příznivci minimalismu a dveřních křídel v přírodnějších barvách, zvolte Porta KONCEPT H.4 v barvě Dub Hamilton se stříbrnou klikou. Matné prosklení místnost zútulní. Povrch imitující dřevo je také již léta součástí trendu univerzálních, ale stylových řešení.


Černé kliky dveří - půdní vestavby a uspořádání ve stylu boho

Kde nesmí chybět syrové a industriální akcenty? Zvláště v pokojích ve stylu loft! Dominují surové cihly, beton, kov a barevné mixy bílé, šedé a béžové. Nechybí ani tmavší akcenty, zejména v případě doplňků, jako je lampa nebo černá klika dveří.


RUMBA


Důležitý je velký prostor, ve kterém musí převládat jednoduchost a minimalismus. Vrcholem úspěšného industriálního aranžmá může být například Porta RESIST 1.1. Natural Halifax s ocelovou bezfalcovou zárubní a černou klikou. Struktura povrchu Halifax zdůrazňuje přirozenou syrovost dřeva. V případě tohoto modelu se můžete rozhodnout pro vertikální, tmavé sklo – sklo je velmi běžné i v industriálních interiérech.

Pokud dáváte přednost černým, matným rámům, zvolte Porta LOFT 4.A v provedení Halifax přírodní s tmavým sklem. Boky křídla jsou rovněž černé barvy, díky čemuž dveře dokonale zapadají do syrové silné atmosféry prostorných loftů.


Porta LOFT 4.A