Úvod Blog Design Zlaté dekorace v bytě - jak to nepřehnat?

Zlaté dekorace v bytě - jak to nepřehnat?

Zlato je barva, která je ve skutečnosti sama o sobě dekorací interiéru. Slouží především k efektivnímu zvýraznění klíčových prvků zařízení. Je spojena především s elegantními interiéry, ale není vyhrazena pouze pro ty, kteří milují přepych. Bude fungovat v různých aranžmá. Tajemstvím úspěšného stylingu jsou správné barvy, textury a proporce.Moderní stylizace se zlatými prvky dokazují, že zdůrazní hodnotu každého interiéru a vnese do něj eleganci. Díky různým odstínům zlata se tato barva perfektně hodí do různých interiérů bez ohledu na styl. V retro, klasickém, rustikálním nebo avantgardním interiéru bude vypadat stejně atraktivně.


Na začátku


Spojení s estetikou baroka může vzbuzovat obavy, že se zlatá nehodí do našeho „obyčejného“ domova. Také se často bojíme kýčovitosti. Zbytečně! Zlaté prvky jsou dokonalým způsobem, jak dodat modernímu outfitu styl a eleganci. Díky tomu bude i malý byt vypadat exkluzivně a elegantně.

Nejlepší je začít dobrodružství se zlatem jemnou dekorací nebo doplňkem, který zdůrazňuje důležitost ostatních prvků dekoru. Rámečky, svíčky a svícny, květináče, polštáře, lesklý ubrus (i jednoduché nádobí bude na takovém potahu vypadat jedinečně a elegantně) nebo závěsy, stačí pár zářivých detailů.

Pamatujte však, že zlatá nemá ráda příliš mnoho barev. Nejlépe se bude prezentovat ve společnosti tmavších, sytých barev.Módní kutilství, to zvládnete sami


Díky zlaté barvě a troše fantazie můžeme vybavení dát druhý život. Vše, co potřebujete, je akrylová barva ve spreji (k dostání v kutilských obchodech nebo obchodech s barvami), která dodá jiskru staré úchytce, rámu nebo dokonce celé komodě! Vytvořit originální dekoraci můžete obyčejnými šiškami nabarvenými na zlato.

Tímto jednoduchým způsobem můžete změnit vzhled různých předmětů, které neodpovídají novému dekoru: džbány, květináče, rámy zrcadel, staré umělé květiny. Máme spoustu možností povrchové úpravy, třpytivé lakování, staré zlato, mat nebo lesk. To vše díky různým barvám, lakům a dekorativním pastám.Odhaleno


Pokud se cítíme dobře ve společnosti zlaté barvy, můžeme celý design interiéru podřídit jednomu zlatému předmětu, jako je křeslo, lustr nebo pohovka. Takový prvek musí být absolutním králem a nemůže mít jiné zlaté konkurenty. Nejlepší je kombinovat jej s takovými barvami, jako je kobalt, fialová, tmavě modrá, tyrkysová, grafitová, lahvově zelená, bude dokonale vynikat a vytvoří s nimi harmonickou kompozici.

Zlato bude dobře fungovat i jako pozadí pro další interiérové předměty. Třpytivé částice způsobí, že zeď namalovaná touto barvou bude odrážet více světla a vytvoří v místnosti jedinečnou atmosféru. Alternativou může být zlatá tapeta nebo tapeta se zlatým přízvukem v podobě lesklého vzoru.

Na pozadí zlatých tapet vypadá stylizovaný nábytek i minimalistické tvary skvěle. Měli bychom však pamatovat na pečlivý výběr barev a vzorů jiných položek před tak výraznou stěnou. Dokonalé budou jednotné doplňky v intenzivních barvách uvedených výše.


Osvědčená spojení


Hledáte inspiraci pro interiérový design se zlatými prvky? Představujeme několik osvědčených spojení:

V souladu s přírodou: ZLATÁ + bílá, hnědá a krémově béžová. Tato skupina barev momentálně triumfuje. Vypadá to lehce a rafinovaně. Věnujte pozornost materiálům a texturám, používejte světlé dřevo a přírodní tkaniny, jako je len, vlna nebo plátno.

Klasika žánru: ZLATÁ + černá. Je to extrémně elegantní, nadčasové duo. Zlaté doplňky v kombinaci s matnou černou budou silně dominantní.

Skromně: ZLATÁ + šedá. Kombinace zlaté a šedé je tlumenější než u černé, ale bude stejně stylová. Moderní aranžmá získáte kombinací zlata se surovým, studeným betonem.

Vážně: ZLATO + studené barvy: fialová, safírová, kobaltová nebo tmavě modrá. Jedná se o barvy, které se navzájem dokonale doplní kontrastem a vytvoří mimořádně originální aranžmá.

Cesta do Bombaje: ZLATÁ + oranžová, tyrkysová, amarantová. K vytvoření interiéru odkazujícího na indickou kulturu stačí vybrat jednu výraznou barvu a použít ji v doplňcích. Zlatá figurka a několik amarantových nebo tyrkysových akcentů jasně naznačí směr inspirace.

Jaké další barvy by měly být kombinovány se zlatem? Béžová a olivová pomohou vytvořit jasný a elegantní interiér. Za zmínku také stojí, že zlato dokonale koresponduje s tmavým dřevem.

Bez ohledu na to, zda se jedná pouze o elegantní akcent, nebo o sofistikované prvky interiéru a odvážnou kombinaci, zlatá záře dodá bytu jedinečný charakter. Nebojte se proto s touto barvou experimentovat.