Úvod Blog Interiér Zelená ložnice. Jak využít lahvovou zeleň v interiéru?

Zelená ložnice. Jak využít lahvovou zeleň v interiéru?

Zelená ložnice se v poslední době stala jedním z nejžhavějších trendů v interiérovém designu. Například zelená v elegantním lahvovém odstínu přináší příjemnou úlevu unaveným očím, umožňuje zklidnění a relaxaci, a proto se bude skvěle hodit například ve vaší ložnici. Jak si s touto barvou umně pohrát, aby interiér získal nevšední charakter a získal ideální prostor pro večerní relaxaci?Zelená ložnice a psychologie barev

Nejlepší interiéroví designéři využívají při své práci psychologii barev. Některé barvy, jako je červená, žlutá nebo oranžová, jsou vhodné pro lidi, kteří hledají probuzení a motivaci jednat. Jiné – jako je zelená – uklidňují a uvolňují a vytvářejí tak ideální podmínky pro relaxaci. Do vaší ložnice se bude skvěle hodit zeleň, která přímo odkazuje na krásu přírody a rostlin. Pokud ji zkombinujete s dalšími barvami odkazujícími k přírodě - například se šedou, hnědou, béžovou nebo univerzální bílou, vykouzlíte v ložnici mimořádně útulnou atmosféru napomáhající relaxaci. Lidem, kteří uvažují o zelené ložnici, se doporučuje především velmi stylová, a přitom nesmírně elegantní lahvově zelená. Je šik, nadčasová a zároveň dostatečně univerzální, bude se skvěle hodit jak do malých, tak i velmi prostorných ložnic.


Zelená ložnice – co kombinovat s odstínem lahvově zelené?

S čím lahvově zelenou zkombinovat, abyste vytvořili krásnou a stylově konzistentní ložnici, která bude dokonale odpovídat aktuálním trendům a zároveň přinese nejvíce klidu a relaxace po dni plném výzev? Existuje mnoho možností!


Ložnice - lahvově zelená a dřevo

Elegantní lahvově zelená vypadá skvěle v kombinaci s dřevěným nábytkem a doplňky, které navíc umocňují přírodní styl interiéru. Dřevěné čelo postele, zrcadla a plakáty v dřevěných rámech, dřevěné krabice, dvířka s dřevěným dekorem i dřevěná podlaha, to vše je dokonalým doplňkem zelené ložnice.Ložnice - lahvově zelená v kombinaci s přírodními materiály

Nic nedoplňuje zelenou ložnici tak krásně jako přírodní materiály a látky, které navíc umocňují přirozenou atmosféru interiéru. Pokud tedy hledáte nápad na originální doplňky a dekorace ladící se zelenou ložnicí, vsaďte na ratanové křeslo s měkkým sedákem, proutěnou podnožku, lampu nebo svícny z mořské trávy nebo bambusové krabice na drobnosti. Aby byl interiér ještě útulnější, dbejte také na to, aby v něm nescházely látky z přírodních vláken. Vlněná deka a lněné závěsy vaši zelenou ložnici skvěle doplní.Ložnice - lahvově zelená a šedá

Všechny odstíny šedé dokonale odkazují k přírodě – připomínají skály a kameny. Pokud vám tedy chybí koncept útulné a nadčasově módní ložnice, zvolte kombinaci lahvově zelené a šedé. Takové duo skvěle zapadne do atmosféry boho a scandi a vždy bude vypadat skvěle. Vymalujte jednu stěnu v krásné zelené barvě a šikovně přidejte šedou v podobě doplňků: měkké polštáře, elegantní povlečení, šedý nábytek nebo nástěnné plakáty.


Ložnice - lahvově zelená a zlatá

Před mnoha lety byla lahvově zelená jednou z nejluxusnějších a nejsofistikovanějších barev používaných především v palácích nejbohatších lidí na světě. Podobně tomu bylo i v případě zlata, například v podobě šperků nebo zlacení na nábytku, rámech a ručních výšivkách. Dnes se takový luxus stal dostupným pro každého, kdo má rád nápadně zdobené interiéry a rád by do nich vnesl špetku staré elegance. Jak takovou ložnici zařídit? Za prvé, pamatujte na umírněnost ve fázi výběru zlatých doplňků. Zakryjte stěny nebo jednu vybranou lahvově zelenou barvou, zlatou používejte pouze ve formě jednotlivých akcentů. Dobře poslouží například pozlacené noční lampičky, fotorámečky, zlaté vzory na závěsech či povlečení, ale i zlaté úchytky na šatní skříni a komodě. Díky tomu bude celek působit velmi elegantně a stylově.Zelená ložnice - jaké vybrat dveře?

Vnitřní dveře jsou důležitou součástí každé místnosti, proto na ně pamatujte při zařizování zelené ložnice. Důležité je, že lahvově zelená je překvapivě univerzální, a proto k ní skvěle ladí bílá dvířka, stejně jako modely v dekoru dřeva.


Porta KONCEPT                                       Sevilla                                                 Natura LOFT


Pokud máte rádi tradiční dveře, můžete si vybrat například model z kolekce Porta KONCEPT s rámovou konstrukcí v barvách Dub Catania, Dub Přírodní, Akát Medový nebo Dub Kalifornia. Dobře poslouží i klasické plné dveře SEVILLA v bílé barvě nebo Natura LOFT v barvě Dub Přírodní s černou zárubní a klikou.


Sevilla