Úvod Blog Interiér Zařizujeme pokoj pro teenagera

Zařizujeme pokoj pro teenagera

Dokonalé uspořádání místnosti pro mládež je kompromisem mezi funkčností, která je zvláště důležitá pro rodiče, a originálním designem, který je individuálním výrazovým prostředkem pro mladého člověka a způsobem, jak zdůraznit jeho „já“. Dobře zvolený nábytek není všechno. Vhodné doplňky často určují konečný vzhled pokoje. Co stojí za zvážení při plánování výzdoby pokoje pro teenagery?Uspořádání místnosti pro mládež - na co si dát pozor?


Nábytek a doplňky v pokoji teenagera by měly být primárně funkční. Nesmíme však zapomenout na vizuální aspekty. Aby se nájemce ve svém pokoji cítil pohodlně, musí nábytek a doplňky v něm odpovídat jeho vkusu. Spolu s teenagerem stojí za to sledovat jeho zvyky. V jaké pozici se nejčastěji učí, kde rád tráví čas, jaká je jeho oblíbená forma odpočinku? Taková analýza umožní vybrat nejvíce funkční řešení. Dalším problémem je výběr doplňků. V tomto ohledu můžete svému dítěti nechat volnou ruku. Období dospívání je dobou, kdy se intenzivně utváří vkus a preference mladého člověka. Je proto ten správný čas experimentovat s barvami nebo s nápaditějšími dekoracemi. V případě doplňků, které lze snadno vyměnit, trochu extravagance neublíží.


Dekorace pro pokoj pro mládež - originální nápady


Při plánování uspořádání místnosti pro mládež stojí za to přemýšlet o doplňcích a dekoracích, které budou odrážet zájmy teenagera. Díky těmto zdánlivě bezvýznamným detailům získá interiér originální charakter. Na co se vyplatí sázet? Existuje mnoho možností, od plakátů s oblíbenými hudebníky, herci nebo filmy, přes různé druhy květin v květináčích až po obrovskou mapu světa zavěšenou na zdi. Je také dobré pamatovat na různé typy organizérů, postavené na stole nebo zavěšené na zeď. Pomohou jim zapamatovat si důležité události a umožní uspořádat všechny plánované aktivity. Níže uvádíme několik inspirací pro doplňky do místnosti pro mládež, které změní interiér místnosti.Neobvyklá tapeta


Teenagery barvy na zdi rychle omrzí. Lze je osvěžit za nízkou cenu? Nejlepším řešením je vytvořit neobvyklou tapetu. Zajímavým nápadem bude polepení zdí stránkami ze starých knih o chemii. Je to dokonalé řešení pro ty, kteří mají přísnou mysl, a zároveň skvělý způsob, jak vdechnout starým předmětům nový život. Taková tapeta bude nejen vypadat originálně, ale také umožní rychlé opakování nejdůležitějších chemických vzorců.


Dekorativní světlo


Pro pokoj pro dospívající, kromě tradičního osvětlení, stojí za to zvolit LED nebo neonovou lampu, která bude mít praktickou funkci a zároveň bude stylovou výzdobou. Neon ve tvaru vašeho oblíbeného motivu nebo postavy bude originální nástěnnou dekorací. Na druhou stranu, černobílá LED lampa ve tvaru písmene, např. první písmeno jména teenagera nebo města, ve kterém žije, je dokonalým doplňkem minimalistické místnosti, která bude jedinečnou dekorací a bude sloužit také jako noční lampička.


Sofistikovaná houpací síť


Při zařizování místnosti pro mládež byste měli myslet na místo na odpočinek. Pokud máte více místa, můžete zkusit umístit houpací síť nebo pohodlné křeslo. Na takovém místě si mladý muž po náročném dni rád přečte svou oblíbenou knihu nebo si zdřímne. Jejich umístění vedle vysokých květin v květináčích udělá prostor ještě jedinečnějším, a také zdravým.


Interiérové dveře - které si vybrat do pokoje pro teenagery?


Při výběru vybavení pokoje pro teenagery nezapomeňte na dveře. Je to důležitý prvek, který může snadno změnit interiér místnosti a získat díky němu úplně jiný charakter. Které interiérové dveře budou fungovat v místnosti pro mládež?


Porta DECOR, model D


Dveře v různých barevných provedeních jsou na první pohled klasickým a univerzálním modelem. Rozlišuje je velké prosklení až do tří čtvrtin výšky dveří, vyrobené ze skla „činčila“. Takový originální povrch bude ideální pro pokoje mladých lidí.


Porta INSPIRE, model A.1 se zrcadlem


Bez ohledu na pohlaví by každý teenager chtěl ve svém pokoji zrcadlo. Co dělat, když pro ně není dostatek místa? Stačí použít dveře se zrcadlem. Model, ve kterém je velké zrcadlo uzavřeno v klasickém dřevěném rámu, bude dvojitě funkční a nenápadně dekorativní.


Porta GRANDE, model C.0


Dveře v nadčasové bílé barvě jsou ideální pro pokoje s minimalistickým charakterem. Zdobené dvěma asymetrickými obdélníky dokonale ladí s klasickým interiérem. Dveře bez prosklení zase mladému muži nebo dámě poskytnou maximální soukromí.


Klíčem k uspořádání místnosti pro mládež by měla být snaha o dosažení přirozené rovnováhy mezi funkčností a estetikou. Toto řešení bude nejlepší a uspokojí vkus i těch nejnáročnějších teenagerů.