Úvod Blog Design Viva Magenta - barva roku 2023. Jak ji použít v interiérech?

Viva Magenta - barva roku 2023. Jak ji použít v interiérech?

Rok 2022 proběhl v rytmu jemné Veri Peri, která dokonale ladila se stylem klidných a tlumených interiérů. Pravidlo tajemné a zároveň slastné modré se však může zapsat na stránky historie – Pantone Color Institute oznámil novou barvu pro nadcházející rok. Milovníci stylových interiérů, pozor – je tady Viva Magenta!Viva Magenta, barva mnoha tváří. S čím se dá kombinovat?

Na konci roku 2022 oznámili specialisté z Pantone Color Institute přední světovou barvu pro příští rok. Viva Magenta, nazývaná také Pantone 18-1750, kombinuje jak elektrizující tóny červené, tak teplé tóny maliny a fialky. Jednoduše – je to odstín, který přitahuje pozornost, fascinuje a dodává odvahu. Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute, popsala Viva Magenta jako „železnou ruku v sametové rukavici“. Není divu – zaujme svou jemností a zároveň potěší svou výrazností.

Barva Pantone pro rok 2023 se může zdát dominantní a agresivní. Správně použitá však vnese do interiéru trochu spontánnosti, a hlavně nebude dominovat doprovodným doplňkům. Viva Magenta je dokonalým společníkem zemitých barev, jemné béžové nebo barev citrusů a osvěžující zelené. Je výrazná a asertivní, ale ne ohromující (jako čistě červená).Pantone barva 2023 – kde bude Viva Magenta fungovat?

Odstín Viva Magenta umí překvapit - na jednu stranu z něj nelze spustit oči, na druhou stranu dobře zvýrazní design interiéru a doprovodné barvy. V jakých interiérech však bude fungovat nejlépe?


Viva Magenta v retro stylu

Retro styl zažívá velký návrat a s odstínem Viva Magenta získá nový charakter. Pokud rádi podtrhujete vzhled interiérů, vyberte si velurovou pohovku v barvě Pantone 2023, která bude dokonale ladit s nízkými kapkovitými konferenčními stolky a syrovými, šedými stěnami. Viva Magenta skvěle doplní design tmavého obývacího pokoje nebo ložnice, kde ze všeho nejvíce záleží na úrovni a eleganci.Moderní interiéry s nádechem barvy Pantone 2023

Pantone 18-1750 je nejen dobrým společníkem retro stylu – milovníci moderních interiérů a nadšenci do zajímavých kombinací by jej mohli využít například v podobě doplňků. Pohodlný puf, měkký koberec nebo těžké závěsy v barvě Viva Magenta oživí aranžmá na bázi dřeva a jemné slonoviny. Barva Pantone 2023 se bude skvěle hodit i v kuchyni jako dominantní barva, například na dvířkách skříněk.Viva Magenta v okouzlující verzi

Glamour styl nemusí být nudný ani přehnaný - Viva Magenta vám pomůže vykouzlit interiér, který bude dobře ladit s použitým aranžmá. Klasické židle s elektrizujícím čalouněním, zajímavé barokní tapety s osvěžujícím akcentem nebo bohatě zdobené polštáře s efektním prošíváním udělají z chladivého a velmi elegantního pokoje přátelské místo k odpočinku nebo setkání s přáteli.Jak zavést barvu Viva Magenta do interiérů?

Viva Magenta je způsob, jak oživit jakýkoli interiér. Podporuje experimentování a umožňuje zábavu, což představuje ideální základ pro interiérový design.

Lidé, kteří se nebojí neobvyklých řešení a hledají způsob, jak oživit dům, byt nebo kancelář, mohou použít barvu Viva Magenta jako akcentní barvu na jednu ze stěn. V kombinaci se štukem dodá interiéru opravdu královskou atmosféru! Tento povzbuzující odstín červené řepy navíc podtrhne design závěsných fotorámečků, podtrhne krásu malovaných obrazů a kouzlo bohatě zdobených zrcadel.

Může se stát, že na stěně budou dveře, kam chcete barvu Pantone 2023 dát. Samozřejmě - bílá, šedá a přírodní dřevo odpovídají odstínu Viva Magenta, ale mohou náhodně vnést stylistický chaos. V tomto případě budou dobrým řešením interiérové dveře PORTA HIDE, které si můžete dokončit podle vašich představ. Dveřní křídlo je k dispozici ve dvou variantách povrchové úpravy - natřené základním nátěrem a připravené k malování nebo tapetování nebo pokryté prémiovým bílým lakem.Dveře z kolekce PORTA HIDE ve Viva Magenta

Díky přípravě dveří z kolekce HIDE od PORTA Doors nanesete barvu Viva Magenta během pár okamžiků a zároveň celý interiér učiníte soudržným a harmonickým. Pokud však preferujete klasičtější řešení pro váš dům či byt, vyberte si vnitřní dveře PORTA VECTOR PREMIUM, jejichž odstín si můžete za příplatek vybrat dle palety RAL. Vámi navržené dveře v barvě ladící s Viva Magenta dodají interiéru odraz vašeho charakteru a preferencí.

Barva Pantone 2023 není obyčejná – umožňuje neobvyklé kombinace a hodí se k mnoha stylům. Pokud tedy chcete v bytě, ve kterém bydlíte, něco změnit, vsaďte na Viva Magenta, díky které dodáte interiérům vitalitu!