Úvod Blog Interiér Very Peri – barva roku 2022. Jak ji využít v interiérech?

Very Peri – barva roku 2022. Jak ji využít v interiérech?

Very Peri je nesporným králem letošní barevné palety. Právě tento nesamozřejmý, modrofialový odstín zvolil Pantone Institute jako vedoucí barvu roku 2022. Při zařizování domu či bytu se vyplatí pamatovat a směle sáhnout po doplňcích v nejžhavější barvě roku, čímž prolomí nudu a volbu monochromatických aranžmá.Pantone barva roku

Jako každý rok, i tentokrát zvolil americký Pantone Institute barvu, která bude v tomto roce kralovat jak v módě, tak v interiérech lidí, kteří rádi sledují trendy. Tentokrát zvítězil Very Peri - výrazný odstín, který kombinuje fialovou s jemným nádechem modrých tónů. Volba není náhodná a odborníci institutu ji odůvodňují potřebou změn, překonáním pandemické izolace a probuzením naděje a kreativity. Very Peri má bezesporu potenciál, který stojí za to využít a boří tak nudné a trochu zastaralé vzorce. Není to však jednoduchá barva – k jejímu zručnému zavedení do interiéru je potřeba přistupovat rozumně, s trochou cviku a intuice v kombinování barev. Než tedy začnete jednat, vše si dobře naplánujte.


Porta KONCEPT


Very Peri - doplňky nebo fialový celkový vzhled?

Very Peri je velmi energická a zároveň extrémně náročná barva, jejíž použití není tak snadné a zřejmé jako bílá, černá, šedá nebo jiné stejně klasické odstíny. Very Peri má podle představy znamenat odvážné změny ve světě a stejnou odvahu vyžadují lidé, kteří ji chtějí použít ve svém domě nebo bytě. Fialová barva s jemnou příměsí modrých tónů je nejlepší a nejbezpečnější v podobě doplňků. Elegantní měkký koberec, vkusné křeslo s podnožkou, fialové plakáty v ozdobných rámech, vzdušné závěsy, váza nebo dekorační polštáře na pohovce. Takto použité Very Peri krásně osvěží každý interiér.Very Peri - s jakými barvami kombinovat?

Very Peri je nejteplejší odstín z modré paletky. Sama o sobě je výrazná, proto je na místě připomenout, že ne s každou barvou vytvoří harmonické duo. Dobře bude vypadat v kombinaci například s bílou, béžovou, starorůžovou nebo šedou – barvami, které ji neutralizují. Pokud však očekáváte WOW efekt, zvolte originální kombinaci se zlatou. Tak vytvoří lehce extravagantní, a přitom nesmírně stylovou kombinaci přímo jako stvořenou například do obývacího pokoje.Barva roku 2022 - obývací pokoj

Obývací pokoj poskytuje spoustu prostoru k předvádění s použitím nejžhavější barvy tohoto roku. Dřevěné podlahy a bílé, béžové nebo světle šedé stěny vytvoří soudržný celek s detaily v odstínu Very Peri. Tato barva krásně změní vzhled obývacího pokoje, pokud ji použijete například v podobě čalounění na velkém křesle se zlatými nohami. Pokud bylo předchozí aranžmá jednobarevné, rozbijte jeho vzhled jemnými fialovými závěsy nebo měkkým kobercem. Skvěle se bude hodit například k béžové prošívané sedačce nebo nábytku ve skandinávském stylu. Zajímavým doplňkem interiéru budou dveře s prosklením, které navíc místnost prosvětlí. Doporučujeme především modely Porta Verte HOME v bílé barvě nebo Porta KONCEPT v odstínu Dub Anglický Hamilton, Dub Přírodní nebo Ořech Bělený.


Porta Verte HOME


Barva roku 2022 - kuchyně

Na rozdíl od zdání může být Very Peri zajímavým nápadem i pro proměnu kuchyně. Pokud se teprve chystáte vybrat ten správný nábytek, zvažte variantu s decentně fialovými čely. Toto řešení se doporučuje zejména v případě, že máte rádi provensálské a retro interiéry. Takový nábytek bude vypadat krásně na pozadí bílých stěn a klasických dveří, například v bílé nebo Wenge Bílá, dostupné například v kolekcích Porta KONCEPT a Porta VERTE Premium.


Very Peri - doplňky do jiných interiérů

Obývací pokoj nebo kuchyně jsou jen příklady místností, kde stojí za to zkusit experimentovat s nábytkem a doplňky v barvě Very Peri. Pokud však chcete rychle změnit vzhled ostatních místností, směle nasaďte akcenty v decentní fialovo-modré verzi. Vyberte si jemné, fialové ručníky, levandulové svíčky, které přinesou neopakovatelnou atmosféru při večerních koupelích, nebo dekorativní plakát v bílém rámu představující levandulová pole v Provence – tolik, abyste rychle změnili vzhled koupelny. Pokud chcete, přineste si také do ložnice nejmódnější barvu roku. Stačí vyměnit povlečení, pověsit kytici s voňavými fialovými květy, pověsit fialové závěsy nebo si pořídit novou elegantní noční košili v krásném odstínu Very Peri.