Úvod Blog Design Vertikální zahrada na terase a balkónu. Způsob, jak si vypěstovat vlastní bylinky a zeleninu

Vertikální zahrada na terase a balkónu. Způsob, jak si vypěstovat vlastní bylinky a zeleninu

Uvažujete o proměně svého balkónu nebo terasy? Nebo vám možná v městském shonu chybí trochu zeleně? Městské zahradnictví je současný trend v uspořádání prostoru, který si získal srdce obyvatel měst. Květinové, ovocné a zeleninové zahrady na balkonech a terasách, rostlinné úpravy v bytech a domech se staly velmi populární. Chtěli byste zajímavý a užitečný způsob, jak uspořádat prostor podle trendů? Máme pro vás řešení - vertikální zeleninovou zahradu na terase! Není to jen ekologický způsob dekorace prostoru. Je to také šance na zdravé bylinky, ovoce a zeleninu té nejvyšší kvality. Podívejte se, jak vytvořit vertikální zahradu a užít si darů přírody.Vertikální zahrada - jak ji zařídit?

Zelené, svěží a živé vertikální zahrady jsou stále častějším prvkem interiérového designu. Potěší svou přírodní krásou v nákupních centrech, kancelářských budovách a elegantních restauracích. Stále častěji je vidíme v zeleninové a bylinné verzi na soukromých terasách a balkónech. Tento trend se může kdykoli objevit i u vás doma. Pokud jste fanouškem kutilských řešení, uspořádejte si zeleninovou zahradu na terase sami. Díky tomu budete stimulovat svou kreativitu a zároveň se budete starat o své zdraví a zdraví svých blízkých tím, že jim budete servírovat čerstvé ovoce a zeleninu přímo z balkónové zahrady. Zaručujeme vám, že mnoho prvků vaší budoucí vertikální zahrady najdete na balkóně ve svém domě, garáži nebo suterénu.


Jak vytvořit vertikální zahradu na zeď - naše návrhy:

* Používejte přírodní materiály dostupné doma - biologicky odbouratelné vaječné obaly lze použít jako originální květináče na čerstvé bylinky.

* Umístěte sazenice do speciálních kapes.

* Připevněte na zeď staré desky nebo palety, budou to perfektní police pro vaší vertikální zahradu.

* Získejte hotový květinový záhon, který můžete snadno připevnit na zeď.

* Pokud vás neomezuje prostor, můžete využít dřevěnou knihovnu nebo malý žebřík.Aromatické byliny ve vertikální zahradě

Je čas strávený v kuchyni pro vás potěšením? Čerstvé bylinky zasazené do vertikální zahrady na balkóně vám jistě pomohou okořenit chuť jakéhokoli jídla. Pokud si jich chcete užívat po celý rok, přesuňte svou vertikální zahradu do kuchyně na podzim a zimu. Které sazenice si můžete vybrat? Rozmarýn, tymián, bazalku, oregano, mátu, šalvěj, tymián nebo třeba šťovík.


Ovocný ráj

Na větších terasách a menších balkónech se skvěle daří jahodám, stejně jako malinám nebo lesním jahodám. Tyto plody jsou dokonalým doplňkem k lehkým dortům nebo do ranní kaše na posílení energie. Díky vlastní ekologické kultivaci budete mít vždy přístup k potřebné dávce zdraví. Ani náhlá návštěva hostů vás nepřekvapí, ovoce lze vždy použít k přípravě rychlého dezertu nebo smoothie.


Přírodní zeleninová zahrada na terase

Stává se vám, že vám chybí ingredience při přípravě ranních sendvičů? Nebo možná máte chuť na šťavnatý salát, ale lednička je prázdná? S letní zeleninovou zahradou na terase nebo balkónu na takové problémy zapomenete. Pokud chcete mít neustálý přístup k čerstvé zelenině, je to pro vás řešení. Vypěstovat si můžeme například rukolu, salát, ředkev, malé cibulky, petržel, celer nebo rajčata.Co stojí za zapamatování?

Vertikální zahrada by měla nejen pěkně vypadat a přitahovat vůněmi. Je to především přírodní zdroj zdraví a individuální relaxační zóna. Stojí však za výběr vegetace, o kterou se bude snadno starat. Připravili jsme pro vás několik tipů, díky nimž bude vaše vertikální zahrada na balkóně vždy příjemná.


Naše tipy:

* Vyberte si rostliny, které mají podobnou potřebu vody.

* Pokud vaše rostliny pijí různé množství vody, umístěte ty, kteří mají menší spotřebu, do horní části vertikální zahrady a ty, které potřebují více vlhkosti do spodní části. Voda kape z květináče z horní části, krmí rostliny dole a udržuje je hydratované.

* Navrhněte si zahradní zahradu na terase tak, aby zalévání a péče o vysazené rostliny nebylo obtížné.

* Věnujte pozornost směru slunečních paprsků. Pokud chcete správné kvetení a chutné plodiny, nainstalujte si svislou zahradu na jižní nebo východní stranu.

* Víme, že velké množství květin a sazenic může potěšit. Ale pamatujte na umírněnost. Nadměrné zhutnění může přispět k rychlému přenosu škůdců a chorob rostlin.

* Snažte se, aby bylinky nekvetly. Postupně je stříhejte a sušte shromážděné listy a větvičky, i sušené byliny mohou jídlu přidat úžasnou chuť.Vertikální zahrada na balkóně nebo terase - stojí to za to?

Zeleninová zahrada na terase není jen originálním způsobem uspořádání prostoru. Je to především zdravotní elixír. Rostliny přirozeně filtrují a zvlhčují vzduch, takže každý nádech je kvalitnější. Vertikální zahrady ve veřejném prostoru tlumí zvuky města a snižují množství smogu v ovzduší.

Vertikální zahrada na balkóně je také způsob, jak budovu dodatečně izolovat - v létě chrání před teplem a v zimě poskytuje další dávku tepla. Takové domácí pěstování také zajistí, že budete mít neustálý přístup k organickým bylinám a zelenině. Vegetace má pozitivní vliv na pohodu, uklidňuje nás a umožňuje zapomenout na stres. Vymýšlení vertikální zahrady stimuluje naši kreativitu, nutí nás jednat a žít zdravěji.