Úvod Blog Dveře Venkovní dveře se sklem – jsou bezpečné?

Venkovní dveře se sklem – jsou bezpečné?

Vstupní dveře se sklem vedoucí do domu jsou jednoduchým způsobem, jak se zbavit architektonické nudy ze stavby domu. Toto řešení vypadá efektně a snadno zaujme, ale to není vše. Venkovní dveře se sklem mohou mít praktické uplatnění, například pro osvětlení předsíně nebo optické zvětšení interiéru. Je však dům s prosklenými vstupními dveřmi bezpečný? Náš článek rozptýlí všechny vaše pochybnosti!Vchodové dveře prosklené a bezpečnostní


Zdání klame, ale dveře do domu se sklem zabudovaným do křídla není tak snadné rozbít. A co víc, jejich konstrukce je dostatečně pevná, aby poskytovala stejnou úroveň bezpečnosti jako konstrukce tradičních dveří. Výroba vnějších dveří se sklem používá tvrzené a vrstvené sklo, které je odolné vůči mechanickému poškození a navíc i vůči změnám teploty.

Tajemstvím úspěchu venkovních dveří se sklem je konstrukce zasklení, které tvoří jádro skla ve dveřích. Toto zasklení se skládá minimálně ze dvou vrstev skla. Ochranná bariéra skla je často dodatečně zesílena, to vše díky vyplnění prostoru mezi jednotlivými vrstvami skla argonem. To také pozitivně ovlivňuje pevnost dveří.

Za zmínku stojí, že konstruktéři vchodových dveří vždy dbají na to, aby konstrukce dveří poskytovala nejen dostatečnou ochranu proti vloupání, ale byla také dostatečně pevná, aby chránila před různými druhy poškození. I při rozbití skla budou jednotlivé kusy skla stále svázané, což následně značně ztíží a často i znemožní otevření dveří.


Porta Thermo Glass, model G1


Venkovní vchodové dveře se sklem - designový hit

Vchodové dveře se sklem jsou plně bezpečné. Bezpečnost však není jedinou výhodou tohoto řešení. Vizuální aspekty jsou také velmi důležité. Vchodové dveře se sklem budou výbornou výkladní skříní domu. Právě dveře tvořící s fasádou dokonalé duo, přivítají hosty a oznámí, jaký interiér mohou očekávat. Tento typ řešení se hodí do mnoha typů interiérů, umožňuje pohrát si se stylem a vytvářet originální, ale i klasické kombinace.


Energeticky úsporné venkovní dveře PORTA THERMO s prosklením

Venkovní dveře PORTA THERMO dostupné v plné variantě i s prosklením a prolisy nejen skvěle vypadají na pozadí moderní fasády, ale jsou především energeticky úsporné a extrémně odolné vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Dveře se montují pomocí komplexní teplé třívrstvé montáže. Toto řešení zajišťuje vysokou tepelnou izolaci, která je u energeticky úsporných venkovních dveří klíčová, a zpevňuje a spojuje celou konstrukci křídla. Dveřní křídla PORTA THERMO jsou osazena dvoukomorovým bezpečným sklem (v balení OPTIUMUM ENERGY je sklo tříkomorové), díky kterému je odolné proti rozbití a navíc zajišťuje vyšší tepelnou izolaci dveří.

Nabídka PORTA THERMO obsahuje 4 kolekce vchodových dveří do rodinného domu dostupné ve čtyřech energeticky úsporných balíčcích, díky kterým si příslušná dveřní křídla snadno přizpůsobíte svým potřebám.

V závislosti na volbě energeticky úsporného balíčku je konstrukce křídla dřevěná nebo vyrobená z vysoce odolného a tepelně izolačního kompozitu SolidTherm. Speciálně navržená směs ABS a sklolaminátu neabsorbuje vlhkost a nedeformuje se při teplotních výkyvech. Mimořádně odolná, poskytuje výbornou tepelnou izolaci dveřní konstrukce, která časem neprotéká. Křídla jsou pokryta ocelovým pozinkovaným plechem o tloušťce 0,6 mm. Díky tomu je povrch dveří tak odolný proti poškození a působení vlhkosti, větru, slunečního záření, ale i nízkých a vysokých teplot.


Porta Thermo Modern, model M1


Venkovní dveře s proskleným bočním světlíkem - efektní a praktické

Vchodové dveře do domu se sklem, které funguje jako boční světlík, jsou řešením, které jistě zaujme. Jsou jednou z možností, jak prosvětlit interiér. Do domu pronikne více slunce při zachování soukromí členů domácnosti, například díky použití matného skla. Pomocí tohoto typu dveří můžete interiér i opticky zvětšit. Stejně jako v případě čirého skla k tomu dojde díky pronikání světla do domu.


Porta Thermo Modern, model M2


Venkovní dveře s prosklením – vyplatí se to?

Použití venkovních dveří se sklem přináší mnoho výhod. Které? Níže jsou uvedeny nejdůležitější z nich.


  *  Jedná se o originální řešení, díky kterému dveře vypadají mnohem efektivněji než modely v klasické verzi.

  *  Vchodové dveře se sklem jsou univerzální - skvěle doplní moderní i tradiční interiér domu.

  *  Skleněné dveře propouštějí do domu další světlo.

  *  Skvěle tak opticky zvětšíte interiér nebo prosvětlíte tmavou chodbu.

  *  Venkovní dveře se sklem poskytují stejnou úroveň bezpečnosti jako tradiční dveře.


Jak vidíte, mít vstupní dveře do domu prosklené má poměrně mnoho výhod. Jde jak o ryze praktické, tak o designové přednosti. 

Teď už stačí si pouze vybrat z nabídky Porta Doors. Na dveře Porta Thermo se můžete přijít podívat do naší vzorkovny v pražských Strašnicích. Rádi vám s výběrem poradíme.