Úvod Blog Design Vášeň a síla. Jak zkrotit červenou v bytě?

Vášeň a síla. Jak zkrotit červenou v bytě?

Některé barvy jsou krásné, ale zároveň je obtížné umět s nimi zacházet v prostoru. Červená, symbol lásky a silných citů, je jen jednou z nich. Jak zajistit, aby barva harmonicky zapadala do uspořádání místnosti, místo aby ji zaplavila?


Porta KONCEPT


Barva emocí


Dáme druhému rudou růži, pokud na něj chceme udělat dobrý dojem. Mnoho slavných značek má tuto barvu ve svém logu. Na dopravních značkách nebo semaforech je nejčastějším zákazem červená. Nic neobvyklého! Červená je jednou z nejnápadnějších a nejintenzivnějších barev. Spojujeme ji se silou, vášní a láskou. Je nesmírně obtížné ji použít, ale je také obzvláště atraktivní.

Také v zařízení našeho interiéru může být červená fascinující barva, ale musíme být opatrní, abychom to nepřeháněli. Nebude fungovat ve všech místnostech. Musíme si také uvědomit, s jakými barvami ji zkombinujeme. Zde je několik tipů, které nám umožní ovládat jedinečnou energii této barvy.


Nebezpečné známosti


S jakými barvami červená funguje dobře? Pokud chceme harmonický interiér, zkombinujte ji s bílou nebo s odstíny šedé. Velmi zajímavá, i když trochu riskantní kombinace, je červená se žlutou, modrou nebo tyrkysovou. Bude fungovat například v dětském pokoji, i když červená by zde neměla být dominantní barvou.

Červená „nevychází“ dobře s černou a zelenou. Interiéry, ve kterých kombinujeme pouze tyto barvy, budou vypadat kýčovitě a smutně. Řešení? Celé to doplníme bílou. Taková trojkombinace bude například v kuchyni dobře fungovat. Užitečným nástrojem při výběru barevných kombinací je tzv barevné kolo. Je to vynález, který sahá až do 17. století. Stačí si vybrat z barev palety vedle červené (analogické) barvu na opačné straně kruhu (doplňkové).


Východní moudrost


Feng shui nám také dává několik návodů, jak použit červenou. Červená symbolizuje prvek ohně. Její optimální množství nám poskytne dům plný vášně a štěstí, zatímco jeho přebytek může způsobit emoční narušení obyvatel. Feng shui proto doporučuje omezit červenou barvu v místnostech, jako je dětský pokoj, a také ji používat mírně v pokoji pro hosty. Zaměřme tuto barvu pouze na několik detailů.

Červená je vítána ve dvoulůžkové ložnici, kde není vášně nikdy dost, a také v jídelně, tato barva stimuluje chuť k jídlu. Feng shui označuje jižní stranu našeho bytu nebo domu jako nejlepší pro použití červených stěn nebo nábytku, je to směr, který symbolizuje slávu a dobrou pověst domácnosti.


50 odstínů červené


Červená nám nabízí své různé inkarnace. Každou pro jinou příležitost. Pokud je uspořádání narušeno intenzitou klasické červené barvy, použijte ušlechtilou šarlatovou nebo vínovou barvu. Chceme více zábavy v našem pokoji, pojďme si vybrat amarant nebo rubín.

Pomocí různých odstínů můžeme získat opravdu zajímavé efekty. Rajčatový nebo pepřově červený odstín se perfektně hodí do interiérů kuchyně. V ložnici bude zase lépe fungovat rubín, třešeň nebo vínová. Stojí za to trochu experimentovat při procházce po našem domě s barevnou stupnicí nebo pomocí některého z bezplatných programů pro návrh interiérů. Porta Doors nabízí své výrobky i v barvách z palety RAL (více než 200 barev), takže při plánování můžete opravdu popustit uzdu své fantazii.


Základem jsou doplňky


Díky své intenzitě je červená trochu jako pikantní koření. V místnostech, jako je pokoj pro hosty, bychom měli být opatrní. Pokud má obývací pokoj bílé stěny, přidejte mu barvy v podobě červených polic nebo polštářů na pohovce. Světlou místnost lze kromě nábytku doplnit také dveřmi v různých odstínech červené. Dveře Porta VECTOR Premium se perfektně hodí do mnoha typů a uspořádání místností.