Úvod Blog Dveře Dveře s černým sklem - v jakých interiérech budou fungovat nejlépe?

Dveře s černým sklem - v jakých interiérech budou fungovat nejlépe?

Je známo, že černá barva dodává interiérům jedinečný charakter. Je to barva, kterou lze použít nejen k vylepšení vzhledu vašeho domova, ale také doplňků a nábytku, které jsou v něm použity. Co však udělat pro to, aby tato barva nepřehlušila design interiéru? Dobrým nápadem jsou interiérové dveře s černým sklem, které podtrhnou charakter interiéru. V našem článku se dozvíte, v jakých místnostech se vyplatí tyto jedinečné dveře použít.Proč jsou interiérové dveře s černým sklem stále oblíbenější?

Interiérový design je umění kombinovat různé prvky tak, aby místnost působila harmonicky a celistvě. Při zařizování domu nebo bytu záleží na každé dekoraci a kusu nábytku, včetně použitých dveřních křídel.

Vnitřní dveře nejen rozdělují prostor - jsou také dekorací, která může použité uspořádání zničit nebo zdůraznit. Jejich výběr proto nelze ponechat náhodě. V současné době je velký zájem o ty s matným a průhledným zasklením, které zdobí povrch křídel a jemně prosvětluje interiéry.

Příznivci neobvyklých designových řešení by však měli vsadit na něco úplně jiného. Milovníkům originálních interiérových doplňků doporučujeme vnitřní dveře s černým sklem. Proč? Protože jsou dokonalým doplňkem moderních interiérů. Na rozdíl od černých dveřních křídel  můžete s použitím světlých dveří a černého skla pro kontrast interiér účinně oživit. Typy s tmavým prosklením dodávají aranžmá velkou dávku šmrncu a elegance, aniž by působily zbytečně ohromujícím dojmem.

Černé sklo použité v konstrukci vnitřních dveří je vyrobeno z tvrzeného skla. Je odolnější vůči mechanickému poškození a nerovnoměrnému zahřívání (např. slunečním zářením).


Pro koupelny, šatny a ložnice. Kam lze instalovat interiérové dveře s černým sklem?

Míst, kde se mohou objevit interiérové dveře s černým sklem, je skutečně mnoho. Především se budou dobře vyjímat v místnostech, které:

- chcete zařídit s nízkými náklady - například vzdát se drobností v pokoji nebo koupelně nemusí znamenat, že se interiér stane nevýrazným, stačí při zařizování použít dveřní křídlo s černým sklem;

- musí zaručit maximální intimitu - tmavé zasklení zajistí soukromí obyvatel;

dveře s černým sklem lze instalovat kamkoli - je to dobrá volba pro jakýkoli typ místnosti. Například modely z kolekce PORTA FOCUS v odstínu dub Catania a s tmavým vertikálním prosklením skvěle doplní interiéry, které kombinují jednoduché formy i přírodní materiály.

A pokud sháníte něco do bytu v postindustriálním stylu, určitě se podívejte na bílé interiérové dveře s černým sklem z kolekce PORTA INSPIRE skupiny C. Například dveře s bílou Premium lakovanou dýhou v kombinaci s betonem na stěnách dodají celému aranžmá lehkost.


PORTA FOCUS 4.A s černým sklem


Nápady na design interiérových dveří s černým sklem

Chtěli byste ve svém domově použít interiérové dveře s černým sklem, nebo snad chcete změnit design svého domova? Zde je několik našich nápadů na použití dveřních křídel s tmavým sklem.


Moderní minimalismus? Jedině s interiérovými dveřmi s černým sklem

Nejprve si vezmeme na paškál moderní minimalismus, který je poměrně svěžím pojetím klasiky. Je to styl, který v sobě spojuje řád a harmonii, v němž je třeba promyšleně vybírat každý prvek, dokonce i háček na ručníky v kuchyni.

Filozofie moderního minimalismu nabádá uživatele, aby se zbavili zbytečností. To však neznamená, že interiér musí být nevýrazný. Modely dveřních křídel z kolekce PORTA HIDE, stejně jako vnitřní dveře s černým sklem PORTA VERTE PREMIUM skupiny E (model E.5), je budou skvěle zdobit. Díky nim získají vaše pokoje charakter a eleganci.


Loftové interiéry s černým akcentem

Velké prostory, přirozené světlo a surové materiály - loftový styl ještě dlouho nevyjde z módy. A my se tomu vůbec nedivíme! Zaujme svým neobvyklým přístupem ke starému a dávno zapomenutému. Pěstuje tradiční a nadčasové formy a zároveň vytváří moderní kombinace.

Přestože loftový styl vyžaduje, aby jeho uživatelé co nejvíce otevřeli prostor, v některých místnostech je nutná určitá míra intimity. Dveře z kolekce PORTA LOFT v odstínu Halifax s černým sklem díky tmavému matnému rámu dokonale zapadnou do estetiky postindustriálních bytů.


Interiérové dveře s černým sklem v eklektickém stylu

Ačkoli je eklektický styl pro někoho spojen s chaosem a nepořádkem, v jeho zdánlivém šílenství je metoda. Eklekticismus vyžaduje smysl pro vkus a rozhodování, které přesahují tradiční chápání interiérového designu. Kombinuje jednoduchost s avantgardními řešeními, plnými půvabu a elegance.

Pokud tedy hledáte zajímavé interiérové dveře do interiéru v eklektickém stylu, zariskujte a vsaďte na křídla s černým sklem. Dobrým nápadem může být model 4.A z kolekce PORTA RESIST s dýhou v barvě dubu Castella. Ta interiér jemně zateplí a zároveň poskytne dokonalé pozadí pro použité doplňky, nábytek a ozdoby.