Úvod Blog Architektura Malý, ale vlastní. Jak uspořádat malý byt?

Malý, ale vlastní. Jak uspořádat malý byt?

Snili jste někdy o tom, že máte své vlastní bydlení? Bohužel někdy naše obydlí, není takové, jaké jsme si vysnili a působí dojmem, že je malé. Existují jednoduché triky, díky nimž se budeme cítit i ve 40 m2, jako vládci velkého království.

                   

Rozdělíme byt na zóny

Relaxace, práce, spánek a jídlo – pokud má každá činnost své vlastní místo, je snadnější uspořádat prostor tak, aby splňoval naše očekávání. Ujistěte se, že objekty a nábytek patřící do jedné zóny nenarušovat ty ostatní. Zvláště pokud se rozhodneme kombinovat obývací pokoj s kuchyní (bez rozdělení příčkou), což otevírá a zvětšuje prostor, a to je v malém bytě nejžádanější.

Použití optické iluze

Nejstarším trikem v příručce o uspořádání prostoru. Je že jasné barvy stěn a nábytku, plus použití zrcadel vytvářejí iluzi většího prostoru. Také použití kombinace černé a bílé umožňuje zvětšit nebo zmenšit prostor opticky. Dalším užitečným trikem je použití trojrozměrné tapety.

                                                                     

Zmenšíme stůl

Místo širokého obdélníkového stolu zvolte radši menší a kulatý. Tím ušetříte prostor a pohodlí zůstane stejné. Důležitou výhodou kulatého stolu je to, že pojme více lidí, což povzbuzuje konverzaci a chuť k jídlu.

Zavěsíme televizi

Není to poprvé, co technologie se přizpůsobuje našim potřebám. Díky tomu, můžeme v současné době zavěsit ploché televizory na stěnu a tím ušetřit prostor např. na komodě, kde by jinak stála televize. 

                                                                  PortaKONCEPT_H0_H4_bialy_PSelegance_klamkaCaro_arn_Porta_RN

Využijeme stěny

Na stěny je možné zavěsit police až ke stropu. Regály vytvořené pomocí polic, můžete využít k umístění spoustu dekorací a rostlin. Nebo k vytvoření knihovny, koneckonců knih není nikdy dost.

Složíme postel

Místo pro spaní v noci a pohovka během dne - ideální řešení pro malé místnosti. Taková skládací postel bude užitečná kdykoli během dne, jako kus nábytku, na kterém můžeme pohodlně číst knihy nebo sledovat filmy.

Zaměříme se na multifunkčnost

Nejen v posteli pohovka může splnit několik úkolů v bytě. Na trhu najdete např. spoustu skříněk, které po rozložení mohou sloužit jako konferenční stolek. Multifunkčnost se dá využít i v kuchyňském koutu, kde jedno zařízení může plnit úkoly mnoha dalších.

Uklízíme častěji

Největším zlodějem prostoru, dokonce i ve velkém domě, je nepořádek. Při pravidelném uklízení se nám bude žít pohodlněji, čistěji a celkově lépe.

Shromažďování věcí

Přestěhování do menšího bytu je skvělou příležitostí se zbavit věcí, které obvykle nepotřebujeme. Je překvapující, kolik věcí shromažďujeme každý den, pro něž myslíme, že najdeme využití.

                                                               

Skříňka na cennosti

Pokud máte rádi šperky a nechávejte je na jednom místě. Za prvé budete vědět, kde to je, za druhé a především – vyhneme se zbytečnému a nežádoucímu nepořádku.

                                                             

Instalujeme posuvné dveře

Populární řešení, nejen kvůli úspoře místa. Posuvné dveře byly přijaty například v minimalistickém a rustikálním stylu interiéru. Takové dveře, jakými jsou posuvný model Porta KONCEPT vám umožní vychutnat si pohodlí a prostor v našem malém království.

                                                               

Použití prosklení

Stejně jako jasné barvy stěn jsou okna také našimi spojenci. Vpustí světlo dne do bytu a zpříjemní tím prostor. Tohoto efektu bude dosaženo, mimo jiné přes skleněné dveře vedoucí k terase nebo balkonu. V kategorii interiérových dveří je zajímavým řešením Porta SYSTEM rámu GK, což umožňuje montáž celoprosklených dveří.