Úvod Blog Dveře Sladit barvu dveří s podlahou nebo použít kontrast?

Sladit barvu dveří s podlahou nebo použít kontrast?

V závislosti na koncepci nebo stylu bytu mohou být dveře tlumené a „neviditelné“ nebo naopak dát interiéru díky své expresivitě specifický charakter. Dveře a podlaha by měly spolupracovat a vytvořit harmonický celek. Zejména proto, že se jedná o prvky interiérového designu, které se mění nejméně často. Rozhodnutí zvolit konkrétní barvu se může zdát obtížné, protože trh v současné době nabízí téměř neomezený počet barev, vzorů a textur křídel i podlah, ze kterých se vám může až točit hlava. Existuje však několik pravidel, která vám pomohou tento pár dokonale sladit.


Porta GRANDE


Vsaďte na klasiku


Základním a zároveň nejklasičtějším způsobem výběru dveří k podlaze je princip podobnosti, kdy mají dveře a podlaha podobnou barvu a strukturu dřeva. Samozřejmě je povoleno určité rozpětí, mohou to být světlejší nebo tmavší tóny, v tom případě bude interiér stále vypadat harmonicky. Podle tohoto pravidla se také vyplatí vsadit na jeden druh dřeva a v případě dřevodekorů je lepší zvolit takové, které napodobují stejný druh stromů – jsou podobné nejen barvou, ale i kresbou dřeva charakteristickou pro javor, dub, ořech apod.

Stejné barvy dveří a podlahy vypadají velmi působivě, jak u tmavých, tak u světlých parketových podlah. Takový výběr křídel způsobí, že základ bude tlumený, což dává mnoho možností, pokud jde o nábytek a doplňky. Podle svých preferencí si můžete vybrat interiér v minimalistickém, syrovém stylu nebo se naopak zbláznit do barev na stěnách, nábytku nebo doplňcích. Bez jakýchkoli tabu! Pokud máte dubovou podlahu, zkuste bílé dveře. Efekt bude nádherný a extrémně univerzální.


Porta FIT


Kontrasty, kontrasty!


Máte rádi odvážná řešení? Alternativním řešením bude použití kontrastu. Díky tomu bude interiér výraznější a expresivnější. Kombinací světlých a tmavých barev získáme větší volnost při výběru dalších interiérových předmětů, jako je nábytek, osvětlení nebo doplňky. Varianta s kontrasty je samozřejmě větší designovou výzvou a zahrnuje riziko sladění špatných barev. Nicméně stojí za to riskovat, výsledek může být úžasný.

V takové kombinaci skvěle vypadají křídla v barvách Dub Havana nebo Ořech Verona se světlými obklady nebo přírodním kamenem, které jsou v poslední době hitem trendů interiérového designu. Při používání takových materiálů je třeba si pečlivě rozmyslet výběr nábytku a doplňků. Pokud máte rádi interiér zařízený v elegantním stylu, zvolte neutrální barvy a jednoduché tvary. Vyhněte se extravagantním vzorům, velkým dekorativním prvkům a osvětlení, které ještě více zvýrazní kontrast. Záleží vám na dynamickém interiéru? Nebojte se sáhnout po živých barvách a zajímavých texturách. Jste omezeni pouze svou představivostí!Kouzlo je v detailech


Bez ohledu na to, pro jaké se rozhodnete dveře a podlahy, nezapomeňte na důležitý detail, který je pojítkem mezi těmito dvěma prvky, a tím je podlahová lišta! Zanedbání tohoto důležitého detailu může způsobit, že celá místnost ztratí své kouzlo. Na trhu je mnoho provedení a typů. Zkuste si vybrat model, který bude pasovat jak ke křídlům, tak k podlaze a bude harmonicky doplňovat celý interiér.


Co stojí za zapamatování?


Při výběru interiérových dveří se nejprve rozhodněte, jakého efektu chcete dosáhnout. Pamatujte, že vnitřní plná křídla vypadají docela těžká. Proto, aby byla místnostem s tmavými podlahami poskytnuta lehkost, je nejlepší zvolit prosklené dveře. Zasklení a vitráže na dveřích mohou mít mnoho tvarů, takže je snadno sladíte se stylem vašeho pokoje. Pokud jste člověk, který má rád změny, vezměte v úvahu možnost změn v designu vašeho interiéru a zvažte, zda srovnání dveří s podlahou v budoucnu takovou možnost zablokuje.

Modely dveřních křídel PORTA Doors jsou již ve standardní nabídce k dispozici ve více než 100 barvách. Dalším doplňkem jsou palety RAL a NCS, dostupné ve vybraných kolekcích v nestandardní nabídce. Podívejte se, je to více než 1000 nových odstínů! To usnadňuje sladění dveří s barvou a strukturou podlahy.


Jakou kombinaci si vyberete Vy?