Úvod Blog Dveře Skládací dveře - kde budou nejlepší?

Skládací dveře - kde budou nejlepší?

Při zařizování domu nebo bytu věnujeme pozornost mnoha otázkám. Náš vkus nám říká, abychom správně reagovali na konkrétní barvy, tvary nebo materiály, ale vždy věnujeme pozornost praktickému aspektu. Mezi věci, které určitě musíme vzít v úvahu, jsou dveře. Nemusíte se vždy rozhodovat pro standardní klasická řešení a moderní typy dveří nám navíc dávají obrovský výběr. Stále častěji věnujeme pozornost neobvyklým návrhům, jako jsou například skládací dveře. Kde budou takové dveře fungovat nejlépe a proč je vůbec používat?


                                                                                  Porta BETA


Skládací dveře - co to je?


Skládací modely dveří, jak název napovídá, se někde složí, obvykle uprostřed. Obě části jsou navzájem správně sladěny, aby mechanismus mohl plně fungovat správně. Takové modely potřebují k otevření mnohem méně prostoru než jejich klasické protějšky.


Nejčastěji jsou vyrobeny z profilů MDF, což zvyšuje jejich funkčnost. Naše nabídka zahrnuje dvě řešení tohoto typu - dveře z kolekce Alfa a kolekce Beta. Mírně se liší konstrukcí a způsobem zavírání. Dveře Alfa si můžete přijít prohlédnout a vyzkoušet manipulaci s nimi do naší vzorkovny v pražských Strašnicích.


Málo místa? Žádný problém!


Někdy je hala, zejména v bytech umístěných v panelových domech, tak malá, že se instalace dveří vůbec vzdáme. Klasické modely by se po otevření překrývaly a znemožňovaly by průchod, zatímco vodící lišty pro posuvné dveře se na příliš úzké stěny nevejdou.

To však nemusí znamenat, že se úplně vzdáme dostatku soukromí. Koneckonců, instalace skládacích dveří poskytne nejen ochranu před nechtěnou pozorností, ale také pohodlí při používání, protože nebudou zabírat příliš mnoho místa.


Toto řešení bude také dobře fungovat v chodbě, kde nechceme zahltit již tak malý prostor. Vnitřní skládací dveře nebudou překážkou a zároveň snadno zapadnou do jakéhokoli uspořádání. S jejich pomocí můžete také oddělit dvě části místnosti (pokud je samozřejmě dělicí stěna) tak, aby byly zcela nezávislé. Montáž těchto dveří je navíc jednoduchá a nevyžaduje mnoho znalostí.


Ekonomicky neznamená nevzhledně


Nikdo neřekl, že vnitřní skládací dveře jsou vhodné pouze pro extrémně stísněné byty. Pokud má někdo velký dům a hledá zajímavá řešení uspořádání, jistě ocení jeho estetickou hodnotu. Dávno není doba, kdy se skládací dveře spojovaly s ne příliš elegantními příčkami z nekvalitního plastu. V současné době je lze snadno použít jako dekorativní prvek velkého obývacího pokoje nebo kanceláře, ve které chceme zachovat soukromí.


Skvělým nápadem jsou také skládací skleněné stěny, které jsou elegantní ozdobou bytu. Díky nim získá i ten nejmenší pokoj charakter a zároveň neztratí nic ze své prostornosti.