Úvod Blog Interiér Skandinávský interiér - styl a jednoduchost interiéru

Skandinávský interiér - styl a jednoduchost interiéru

Skandinávské interiéry už několik let nevycházejí z módy. Nicméně to není nic překvapivého – vlastnosti, kterými se vyznačují, jsou velmi žádané, pokud jde o návrh interiéru. Pokud zamýšlíte dát svému domovu jednoduchost, nadčasový charakter, funkčnost a prostornost, skandinávský styl je pro vás to pravé řešení. Jak vytvořit takový interiér? Poradíme vám, čemu věnovat zvláštní pozornost při uspořádání bytu ve skandinávském stylu.

                           

Uspořádání prostoru a teplé barvy

Skandinávský styl je jedním z trendů interiérového designu, jehož hlavní charakteristikou je úspora prostoru. Každý prvek výzdoby místnosti plní svou specifickou funkci. Je zde marné hledat čistě okrasné prvky – u tohoto stylu se vzdáváte nadbytku vybavení a dekorací.

Pokud jde o barvy, uspořádání ve skandinávském stylu obvykle staví na klasických jasných barvách. Bílá, béžová a šedá většinou převládají, takže pokoj nebo kuchyň vypadají větší, jasnější a prostornější. Skandinávský design je založen především na přírodních materiálech, jako je dřevo a proutěný prvky. Jemné barvy stěn splývají s podlahami, ale také s nábytkem a dalšími doplňky jakou jsou polštáře, deky přehozy, … to vše se označuje jako severský styl. Dekorace by měly být vyrobeny také z přírodních materiálů: len, vlna, bavlna. Interiéry v severském stylu působí útulněji, klidněji, tepleji a vytváří příjemnou domácí atmosféru. Hledáte-li konkrétní kusy skandinávského nábytku, můžete si jednotlivé druhy přehledně vyfiltrovat podle stylu i materiálu na Biano.cz.

Dveře ve skandinávském stylu

Jak jsme již zmínili, skandinávský tyl ve svém pragmatismu neumožňuje zbytečné a čistě dekorativní předměty. V interiérech zdobených tímto stylem má každý z předmět zvláštní funkci. Takže pokud chcete uspořádat byt, v souladu se severní filozofií, musíte věnovat pozornost každému detailu.

Jak vybrat dveře, které budou v souladu skandinávského designu? Sázejte na tradici a nadčasovost. Pokud jsou stěny bílé nebo béžové, tak by se barva dveří neměla moc lišit. Rozhodněte se pro lehké dřevěné dveře – řady PORTA DOORS. Nejvíce modelů tohoto typu lze nalézt v kolekcích Porta BALANCE nebo Porta KONCEPT. Taková křídla se dobře promítají do celkového stylu místnosti a interiér bude vypadat mnohem větší, než ve skutečnosti je.

                       

I když se obecně domníváme, že skandinávský styl toleruje pouze světlé barvy, do takového interiéru se hodí i tmavé prvky. Chcete, aby váš byt působil více výrazněji? Vyberte si hnědé dveře – dokonale sladí nábytek z tmavého dřeva a kontrastují s bílou stěnou. Stojí za to také přemýšlet o prosklení u některých dveří, které přinesou do interiéru více světla. V katalogu PORTA DOORS naleznete nejvhodnější modely v následujících kolekcích: Natura KONCEPT a Natura TREND.

Skandinávské interiéry budou také skvěle doplňovat křídla v odstínech šedé barvy. Taková barva dveří oživí jasné stěny. Chcete-li zdůraznit dojem útulnosti a intimního charakteru bytu, přemýšlejte také o barevných – ale ne extravagantních – doplňkách. Pokud máte zájem o takové řešení, podívejte se na kolekci dveří Porta HARMONY – určitě najdete ten správný model.

                       

Každý, kdo sní o životě ve skandinávském stylu, si musí pamatovat, že minimalismus a harmonie jsou vždy nejdůležitější ve skandinávském designu. Kouzlo tlumených stěn v jasných barvách doplňuje funkční doplňky a zajímavé povrchy. Když zdobíte interiér v takovém stylu, nebojte se použít barevné doplňky, a především zvážit výběr dveří.

V katalogu PORTA DOORS najdete mnoho inspirativních nápadů, které vám pomohou uspořádat interiér tak, abyste se cítili pohodlně a bezpečně. Skandinávci jsou známi pohodlným a funkčním designem – stojí za to se od nich učit. Hodně štěstí!