Úvod Blog Dveře Seznamte se s dveřmi se skrytým rámem - Porta HIDE

Seznamte se s dveřmi se skrytým rámem - Porta HIDE

Až donedávna byly dveře se skrytým rámem, které splývají se stěnou, nákladným a technologicky náročným řešením. Nyní si díky technologickému pokroku a dveřím Porta HIDE může toto moderní řešení dovolit každý a otevírá zajímavé možnosti v zařizování bytu. Podívejte se, který interiér je nejlepší pro skryté dveře, a dozvíte se více o Porta HIDE.Co jsou dveře se skrytou zárubní?


U dveří se skrytou zárubní je vidět pouze dveřní křídlo. Zárubeň, jak název napovídá, je skrytá ve zdi. Dveře a stěna tak tvoří jednotný povrch. Při stejné povrchové úpravě obou prvků by vstup nebyl viditelný, kdyby nebylo kliky a velmi tenké mezery kolem křídla. Proto se takovému řešení říká také skryté nebo diskrétní dveře.

Dveře se skrytým rámem získávají na popularitě, protože dobře ladí se stále aktuálním minimalismem v interiérovém designu. Stále častěji se používají nejen při navrhování moderních bytů a domů, ale také v kancelářích a veřejných budovách. To však neznamená, že skryté dveře musí jít ruku v ruce s bílými stěnami a velmi střídmě zařízenými místnostmi.


Jaké jsou možnosti skrytých dveří a kde budou fungovat?


Dveře se skrytým rámem jsou inovativním řešením, které nejlépe funguje v kombinaci s moderním designem. Povaha interiéru se však může velmi lišit, protože Porta HIDE jsou k dispozici ve dvou variantách provedení. Můžete si vybrat křídlo v provedení Lak Premium bílá nebo křídlo opatřené základním bílým nátěrem, které je připraveno pro vlastní malování nebo tapetování.

V druhém případě vás omezuje pouze vaše vlastní představivost. Dveře můžete natřít libovolnou barvou, kterou si do místnosti vyberete. V nabídkách společností s produkty pro dekoraci interiérů najdete také velmi široký výběr zajímavých tapet a fototapet. K dokončení přední strany skrytého dveřního křídla můžete také použít různé jiné materiály jako je sklo, dýha, lehké stěnové panely a dokonce i stěrku z mikrocementu.


Diskrétní dveře jsou ideální pro interiéry různých velikostí a jsou ideální i pro malé byty. Proč? Protože začleněním do stěny vytvářejí homogenní vzhled a tím opticky zvětšují prostor. 

Tímto způsobem se také vyhnete četným narušením stěn. Například na chodbě, ze které je přístup do několika dalších místností. U větší plochy vám dveře pomohou skrýt průchod do další místnosti. Například vstup z obývacího pokoje do pracovny, z ložnice do koupelny nebo šatny nebo z kuchyně do komory.


Varianty a konstrukce dveří se skrytou zárubní Porta HIDE


Skryté dveře Porta HIDE jsou k dispozici v bezdotykové verzi, tzn. otevírající se ven, a s reverzní polodrážkou, kde se křídlo otevírá dovnitř. V obou případech si můžete vybrat ze 3 standardních velikostí křídla: 70, 80 a 90cm.


Samotná konstrukce křídla o tloušťce 40 mm je stejná jako u jiných populárních dveří Porta. Skládá se z rámu a výplně z jehličnatého dřeva, opláštěného HDF deskou. Místo „voštinové“ výplně si můžete za příplatek zvolit dutinkovou dřevotřísku.


Standardní křídlo je spojeno se zárubní dvěma neviditelnými 3D závěsy, v případě křídla s dutinkovou dřevotřískou jsou tři závěsy. Skrytá zárubeň je v obou případech vyrobena z hliníku. V každé variantě mají dveře také magnetický zámek. Za příplatek si můžete objednat také skryté dveře s ventilačním výřezem nebo padacím prahem.


Stručně o montáži dveří Porta HIDE


Dveře se skrytým rámem Porta HIDE lze instalovat do cihlové zdi nebo do sádrokartonu, s minimální tloušťkou 52 mm. Montáž diskrétních dveří se však mírně liší od montáže dveří s tradiční zárubní. Zárubně je třeba skrýt ve zdi, proto by to mělo zohlednit připravené otevírání dveří. U sádrokartonových stěn je rám připevněn k ocelovým nosným profilům stěny, potom jsou sádrokartonové desky našroubovány a teprve poté je vše omítnuto a začištěno. Zárubně lze připevnit také na cihlovou zeď, ale také v tomto případě zednické a omítkové práce proběhnou později.


Z tohoto důvodu je nejjednodušší instalovat dveře se skrytým rámem dveří, když je plánujete ve fázi instalace příček. Avšak i při renovaci místností s hotovými dveřními otvory není jejich příprava na instalaci zárubně tak obtížná. Pokud plánujete takové řešení, obraťte se na naše odborníky, kteří vám rádi poradí. Rovněž vám doporučujeme, abyste při instalaci dveří Porta HIDE využili služeb našich autorizovaných montážníků. To vám poskytne nejlepší záruku, že skryté dveře budou instalovány správně a budou vám sloužit mnoho let.