Úvod Blog Dveře Šedá barva vládne roku 2021

Šedá barva vládne roku 2021

Šedá vedle žluté se stala barvou roku 2021, a tak všechny její odstíny letos vládnou nejen v trendech interiérového designu. „Praktická a spolehlivá“ šedá dominuje jak v módních barvách stěn a podlah, tak i ve všech doplňcích, od textilu (koberce, přehozy, ručníky, ložní prádlo) až po dekorace zdůrazňující individuální charakter uspořádaného prostoru. Letos na módních přehlídkách nejslavnějších návrhářů šedá dominovala. Šedá barva, jako odraz síly, míru a odvahy, je viditelná u všech doplňků, od bot, přes kabelky, opasky nebo peněženky až po šperky. Šedá byla dosud spojována s kanceláří a obchodním dress codem. V kombinaci se žlutou se zdá být ale dokonalým duem, jak v uspořádání prostoru, tak v módních stylizacích.Módní interiérové dveře 2021 ve světle šedé barvě


Porta GRANDE UV (RAL 7035) ve světle šedé verzi je jednou z nejžhavějších novinek od značky Porta Doors. To je něco přesně pro ty, kdo hledají módní a odolné dveře, které vydrží roky. Konstrukce rámu, která zaručuje trvanlivost a dává dveřím moderní vzhled, byla dovedně zkombinována s ultramoderní technologií UV laku. Tímto způsobem byly vytvořeny dveře, které budou dokonale ladit s atmosférou jakéhokoli interiéru. Je to skvělá nabídka pro každého, komu záleží na harmonické kombinaci klasického a moderního. Za zmínku stojí také to, že k tomuto modelu dveří z kolekce Porta si můžete objednat soklové lišty ve stejném odstínu jako křídlo dveří. Skvělý způsob, jak dosáhnout konzistentního a harmonického vzhledu místnosti.


V UV šedé barvě si můžete objednat také nástěnný posuvný systém KOMPAKT, takže dveře Porta GRANDE mohou být klasické i posuvné. V ložnici nebo koupelně lze do dveří Porta GRANDE instalovat zrcadlo, což je ideální řešení, když v těchto místnostech pro něj není místo.  Dveře Porta GRANDE UV v šedé barvě budou nejen krásným, ale také trvalým doplňkem vybraného interiéru. To vše díky UV akrylové barvě, která je odolná např. proti nečistotám, oděru a nárazům! Díky této úpravě získají dveře krásný saténový povrch.


Porta GRANDE UV, šedá (RAL 7035)


Pokud chcete místnost vizuálně zvětšit a vnést do ní trochu světla, nezapomeňte, že světlejší barvy budou fungovat nejlépe. Vyberte světlé nebo střední odstíny šedé, jako je Borovice Norská, Akát Stříbrný nebo mírně tmavší Dub Sibiřský. Dále si můžete vybrat z mnoha modelů interiérových dveří s větším nebo diskrétnějším zasklením, které vám umožní osvětlit tmavší a malé místnosti. Zvláště doporučujeme dveře z kolekce Porta Verte HOME - model N.3 v odstínu Borovice Norská nebo Akát Stříbrný. S velkým prosklením po celé délce dveří vnese do interiéru trochu útulnosti a dokonale ho rozjasní, například malou kuchyň.


Porta Verte HOME N.3, akát stříbrný


Na druhé straně model D.8 ve středně tmavém odstínu Dub Sibiřský z kolekce Porta Verte PREMIUM díky úzkému, ale hustě uspořádanému zasklení umožní současné zachování intimity v takových místnostech, jako je ložnice nebo dětský pokoj, a zároveň propustí trochu dalšího světla. Pokud chcete více soukromí, ale nechcete se vzdát efektního zasklení, zvažte výměnu průhledného skla za matné.


Porta Verte PREMIUM D.8, dub sibiřský


Šedé dveře – hit roku 2021 v interiérovém designu


Elegantní, stylové a zároveň extrémně univerzální, takové jsou šedé interiérové dveře! Letos je to nesporně číslo 1, mimo jiné proto, že budou dobře fungovat v klasickém i moderním zařízení interiéru.


Pamatujte, že šedá má mnoho originálních verzí. Je jen na vás, kterou si vyberete. Například v kolekci Porta LINE najdete dveře v několika odstínech šedé: Akát Stříbrný, Dub Sibiřský a Dub Stříbřitý, stejně jako v odstínech Beton Světlý a Tmavý, které budou dokonale ladit s moderními, půdními nebo průmyslovými úpravami.


Porta LINE, beton tmavý


Interiérové dveře Porta NOVA jsou mimo jiné k dispozici v módní barvě Dub Stříbřitý v úpravě Portalamino s vysokou odolností proti poškrábání a poškození.


Porta NOVA, dub stříbřitý


Módní interiérové dveře roku 2021 v tmavě šedé barvě


Máte rádi atmosféru prostorných postindustriálních interiérů a sníte o zařízení svého bytu v tomto stylu? V takovém případě se ujistěte, že v něm nechybí tmavě šedé dveře, které se budou perfektně kombinovat se surovým betonem, sklem, dřevem a kovovými akcenty. Stojí za zvážení výběr ocelové zárubně z kolekce Porta Doors (bezfalcová Steel Porta System Elegance nebo falcová Steel Porta System), která navíc zvýrazní půdní nebo industriální charakter interiéru a zároveň je pevná a velmi odolná vůči mechanickému poškození, korozi a vlhkosti. Proto to bude skvělá investice na celá léta. Vyberte si dveře z kolekce Porta LOFT, které jsou k dispozici v několika odstínech šedé. Můžete si vybrat například z následujících barev:

Antracit - perfektní tmavě šedá, která dodá charakter každému interiéru.

Beton Tmavý - odstín vhodný pro ty, kteří dávají přednost strohým akcentům.


 

Porta LOFT 1.1 a Porta LOFT 4.A antracit                                       Porta LOFT 1.1 a Porta LOFT 4.A beton tmavý

Módní alternativa k šedým dveřím


Pokud navzdory všemu šedá barva interiérových dveří není pro vás, ale chcete svůj byt zařídit podle aktuálních trendů a místnost mírně zútulnit, můžete si vybrat také dveře v odstínech dřeva. Mezi nejmódnější teplé barvy interiérových dveří patří novinky Hikora Přírodní a Buk Pískový. Najdete je v kolekcích Porta STYLPorta FIT nebo Porta CPL. Dveře v tmavších odstínech dřeva se dobře hodí do bytů zařízených například v klasickém, eklektickém a koloniálním stylu. Pokud je vyberete do interiéru inspirovaném industriálním stylem, uděláte z něj útulnější prostor k relaxaci.