Úvod Blog Design Působivé vánoční dekorace na dveře – podívejte se, jak na to!

Působivé vánoční dekorace na dveře – podívejte se, jak na to!

Všichni tento čas milujeme, i když pro většinu z nás se ukazuje jako velmi hektický. Vánoce se kvapem blíží! Jak se na ně připravujeme? Obvykle komplexně - sháníme a nakupujeme dárky, plánujeme vánoční menu a nakupujeme na štědrovečerní stůl a také - uklízíme a zdobíme dům! Slavnostní prostředí vchodu do domu v nás navodí skutečně kouzelnou atmosféru již od vstupu. Jaké dekorace budou vypadat nejlépe?Budiž světlo!

Tento trend k nám přišel ze Západu relativně nedávno, ale už se u nás definitivně usadil. Originální vánoční osvětlení domu se stalo neodmyslitelnou součástí příprav na Vánoce. Má to být výraz radosti, který rozhání temnotu – znamení, že jsme připraveni slavit. Nelze opomenout ani čistě dekorativní aspekt efektních iluminací, které umožňují odlišit se od ostatních nemovitostí a přitahují obdivné pohledy kolemjdoucích. Někteří lidé se smějí, že jejich jasně osvětlené domy jsou další objekty vedle Velké čínské zdi, které jsou viditelné z vesmíru…

Aby vaše úsilí nebylo marné, musíte pamatovat na správnou ochranu vnějšího osvětlení. Bude vystaveno sněhu a mrazu několik týdnů – aby osvětlení přežilo v dobrém stavu, musí se tomu přizpůsobit. V první řadě by mělo být lépe izolované než běžná vánoční osvětlení, jinak může rychle odmítnout poslušnost.

Bydlíte v bytě a závidíte těm, kteří si vánočně zdobí domy? Světelných dekorací se nemusíte vzdávat. Můžete je s úspěchem umístit na balkón nebo do okna – vždyť světelné závěsy byly vytvořeny hlavně pro tento účel! Vyplatí se toho využít. Světýlka však nejsou jediným řešením. Místo světel na ozdobu balkonu můžete použít efektní lucerny různých tvarů nebo masivní svíčky. Pomohou vytvořit dojem útulného a intimního koutku.Dveře - ideální místo pro vánoční dekorace

Obyvatelé anglosaských zemí dlouhodobě upozorňují na potenciál dveří jako dokonalé kulisy pro vánoční výzdobu. Malé i velké věnce a jiné vánoční dekorace již řadu let zdobí anglické a americké dveře, což lze vidět snad v každém hollywoodském filmu s leitmotivem Vánoc. Tato móda se dostala i k nám.

Mnoho ozdobných hotových věnců lze nalézt v květinářstvích a supermarketech. Nejčastěji jsou však vyrobeny z umělých větví jehličnanů, což jim ubírá na půvabu. Co takhle vlastnoručně vyrobený věnec? Není to tak těžké, jak si myslíte! Klíčem k úspěchu je fantazie a několik produktů, které vám umožní vytvořit jedinečnou vánoční ozdobu.Nejprve si musíte pořídit floristickou hmotu, která se stane základem vašeho věnce. Kde ji získat? Je k dostání téměř ve všech květinářstvích a zahradnictvích. Z houbičky si vytvarujete kostru věnce, na kterou snadno připevníte čerstvé, lesem vonící větvičky jehličnanů – například ty, které zbyly z vánočního stromku. Jedná se o základní verzi, kterou se vyplatí obohatit o dekorativní prvky. Zde jste omezeni pouze svou fantazií – mohou to být různé ozdoby, sušené pomeranče, šišky, ořechy, mašle, perníčky... Jak je připevnit na věnec? Můžete použít tenké drátky, ozdobné stuhy nebo jen sáhnout po tavicí pistoli. Práce na věnci by vám neměla zabrat více než hodinu. Efekt jistě překvapí domácnost i hosty – letošní Vánoce očekávejte mnoho komplimentů!Aby vánoční věnec ještě více vynikl, můžete kolem něj nainstalovat vánoční osvětlení. Nejlepší bude to, které funguje na baterie a nevyžaduje tak připojení k napájení.Nevěříte svým manuálním dovednostem a uměleckému cítění? Vsaďte na minimalismus – pověste na dveře snítku jmelí převázanou ozdobnou stuhou. To dodá dveřím lehce rustikální nádech a jistě upoutá pohledy návštěvníků stejně efektně jako vánoční věnec.