Úvod Blog Dveře Prosklené dveře - způsob, jak udělat světlý byt

Prosklené dveře - způsob, jak udělat světlý byt

Malé interiéry se často vyznačují tím, že jsou tmavé a depresivní. Je ale pár triků, které je pomáhají prosvětlit a místnosti pak vypadají větší, než ve skutečnosti jsou. Zrcadla a vhodné osvětlení se v této věci ukazují jako nesmírně důležité. To však není vše, co můžete udělat, abyste změnili charakter malého tmavého interiéru. Chcete do svého bytu vpustit více světla a s ním i optimismus? Hledáte způsoby, jak opticky zvětšit svou ložnici nebo dětský pokoj? Víme, jak vám pomoci. Vyberte si prosklené dveře ze široké nabídky Porta Doors.Interiérové dveře se sklem - kouzelné zvětšení prostoru bez renovace


Pokud sledujete trendy v interiérovém designu, pravděpodobně víte, že otevřené, světlé prostory se stávají stále oblíbenějším trendem v interiérovém designu. Na rozdíl od zdání zde není malá velikost bytu nikterak limitující, pokud k tématu přistoupíte správně.

Ukazuje se, že při vytváření takového interiéru hrají důležitou roli správně vybraná dveřní křídla. Prosklené dveře vám pomohou dosáhnout efektu otevřeného prostoru – díky nim bude snazší proudění denního světla mezi jednotlivými částmi bytu. Celý bude prostornější a opticky odlehčený a slunce odrážející se v tabulích prohřeje atmosféru.

Sklo ve dveřích může mít různé tvary, velikosti a textury. Zamyslete se nad tím, co bude v dané místnosti nejlépe fungovat. Nevíte, jaká řešení jsou k dispozici a na která je nejlepší vsadit? Prohlédněte si naši nabídku, velký výběr prosklených dveří PORTA vám umožní vybrat si optimální model pro vaše potřeby. Pokud se vám líbí koncept s černým sklem, mohly by vás zaujmout kolekce Porta FOCUS Premium, Porta FOCUS, Porta RESIST, Porta LOFT, model 4.A, nebo Natura SPACE v modelu G.1.

Měli byste vědět, že prosklením se nemusíte vzdávat intimního charakteru interiéru. Existuje mnoho variant vnitřních dveří se sklem, které umožňují opticky zvětšit místnost při zachování soukromí. Dokonalým příkladem je matné sklo, které propouštěním světla rozmazává siluety postav za ním skrytých.


Natura GRANDE


Prosklené dveře v Porta Doors - jaké máte možnosti?

PORTA se snaží splnit vaše očekávání. V závislosti na vašich potřebách si můžete vybrat interiérové dveře se sklem:

* matné

* činčila (charakteristický vzor způsobující efekt rozostření)

* s matným rámem

* průhledné

* černé (u vybraných modelů dveří)


Někteří zákazníci – zejména ti, v jejichž bytech si neúnavně hrají malé děti – vyjadřují obavy, zda je toto řešení bezpečné. Spěcháme s vysvětlením! Prosklené dveře značky PORTA se vyznačují:

* zasklením tvrzeným sklem, které je prakticky nemožné rozbít

* použitím tzv. bezpečnostního skla - po nárazu se rozpadne na četné malé kousky, které nebolí jako velké tabule skla

Obě tato řešení umožňují bez problémů a s nejnižším rizikem instalovat dveře s prosklením i do dětského pokoje. Díky tomu bude prostor působit prostorněji a vy budete moci čas od času zkontrolovat, jak si vaše dítě přes den hraje nebo zda spí, když je čas na odpočinek.


Porta KONCEPT


Prosklené a skleněné dveře – závan modernosti

Pokud si hodláte zařídit byt ve velmi moderním stylu a chcete, aby získal jedinečný charakter, vyplatí se uvažovat nikoli o prosklených dveřích, ale rovnou o skleněných. Toto řešení si získává na popularitě a vypadá působivě ve stylových, designových interiérech. Skleněná tabule se poté namontuje do zárubně Porta SYSTEM GK.

Můžete si vybrat z téměř nekonečného množství vzorů a barev skleněných křídel. Díky tomu jsou vaše možnosti při zařizování místností prakticky neomezené. Je jen na vás, které interiérové dveře se sklem budou ve vašem interiéru nejlépe fungovat. Toto řešení se vyplatí využít zejména v případě obývacího pokoje, ze kterého se jde rovnou do jídelny nebo kuchyně.


Prosklené interiérové dveře - funkčnost a elegance

Alternativou k interiérovým dveřím se sklem může být i model s jednostranným nebo oboustranným zrcadlem. Toto řešení je dostupné pro kolekce Porta GRANDE, Porta INSPIRE, skupiny A a B, Porta NOVA, model 2.2.

Co získáte výběrem vnitřních prosklených dveří? Největšími přednostmi jsou lehkost a elegance, dále možnost osvětlení a optického zvětšení prostoru. Je to důležité nejen v malých místnostech. Správný tok světla je klíčovou záležitostí, bez které váš byt, bez ohledu na uspořádání, ztratí své kouzlo a stane se depresivní.


Prosklená dvířka s černým sklem - styl a diskrétnost

Pokud si potrpíte na funkčnost i moderní design, zajímavou volbou budou dveře s prosklením Porta Focus Premium. Kombinace bílého laku s černým sklem vnese do místnosti zajímavý kontrast. Dveře se stanou i dekorativním prvkem interiéru a budou se skvěle hodit do moderního bytu. Mohou vést do kuchyňského světa plného chutí a vůní nebo do magické a trochu tajemné zóny spánku, tedy ložnice.


Porta FOCUS Premium


V případě industriálních aranžmá skvěle padnou interiérové dveře se sklem Porta FOCUS v barvě Ořech Přírodní. Tato barva dokonale ladí se syrovou šedí stěn a černé prosklení navíc zdůrazňuje výraznost tohoto stylu. Jedná se o originální řešení, které mění charakter místnosti, aniž by bylo nutné měnit celé zařízení.


Chcete se dozvědět více o prosklených dveřích? Všechna dveřní křídla Porta Doors naleznete v aktuálním katalogu PORTA na našich webových stránkách. Nejlepší ale samozřejmě bude, když se zastavíte na některé z našich vzorkoven a my vám vše rádi ukážeme.