Úvod Blog Dveře Prosklené a plné dveře

Prosklené a plné dveře

Výběr interiérových dveří je téma, které stojí za úvahu, zejména proto, že budou sloužit členům domácnosti několik příštích let. Vnitřní dveře mají mnoho funkcí: izolují od hluku, zajišťují soukromí a jsou také důležitým dekorativním prvkem. Aktuálně trendům kromě tradičních, plných modelů dominují dveře se zasklením, které jsou designové, velmi funkční a krásně prosvětlují prostor. Přečtěte si náš článek a přesvědčte se sami, ve kterých interiérech budou nejlepší plné dveře a ve kterých dveře s prosklením.Plné nebo prosklené dveře - kde začít?

Vybrat správné interiérové dveře není jednoduché. Počet dostupných modelů a velký výběr dekorů navíc ztěžují rozhodování, které dveře si vybrat.

Prosklené dveře - ideální řešení zejména pro malé a tmavé místnosti. Sklo je skvělé pro osvětlení interiéru a tím i jeho optické zvětšení. Je to také dobrá volba, kdykoli chcete místnostem dodat lehkost a prostornost. Pomocí vhodně zvoleného modelu může být sklo i dekorativním prvkem.

Plné dveře - dobrá volba, pokud nejvíce oceňujete intimitu domácích pokojů, tradiční design a když chcete interiér uklidnit.


Černé sklo v interiérových dveřích - novinka v nabídce Porta

Černé prosklené dveře jsou jedním z největších trendů interiérového designu uplynulého roku. Kombinace lesklého skla s klasickou a elegantní černou dodává interiéru exkluzivní a moderní charakter. Černé, neprůhledné sklo zvyšuje pocit soukromí a bude pro interiér dobrou volbou.

Černé sklo ve dveřích Porta je namontováno „na hranu“, to znamená shora dolů, bez těsnění a rámů. Zdůrazňuje moderní styl dveří.

Černé zasklení je aktuálně dostupné v modelu 4.A v následujících kolekcích: Porta FOCUS PremiumPorta FOCUSPorta RESISTPorta LOFT a v modelu G.1 v kolekci Natura SPACE.

Rozhodně nezapomínejte na tento typ skla, vypadá originálně, hodí se do jakéhokoli interiéru a zdůrazní váš skvělý vkus.Dostupné typy zasklení

Máte rádi prosklené dveře, ale nevíte, jaký typ skla zvolit? Jednoznačně nejoblíbenějším a nejčastěji používaným řešením je matné sklo, které na jedné straně pěkně prosvětlí interiér a na druhé straně, stejně jako plné dveře, zajistí intimitu. Zajímavým řešením je také sklo „činčila“ s charakteristickým vzorem, který určuje míru jeho průhlednosti. Zasklení v této verzi je stejně vhodné pro moderní i klasičtější prostory, osvětluje je a rozptyluje světlo. Můžete také zvolit průhledné sklo, které fyzicky rozdělí dvě místnosti a v praxi vám umožní vidět vše, co se v daném interiéru děje, zvětší prostor a je velmi aktuální.


Natura GRANDE


Prosklené a částečně prosklené dveře - kam je instalovat?

V některých místnostech jsou dveře se zasklením mnohem lepší než plné dveře. Jaké jsou jejich hlavní výhody? Za prvé, díky proskleným křídlům působí interiér mnohem jasněji a opticky je větší, působí prostornějším dojmem.

Prosklené dveře jsou vhodné zejména pro malé a tmavé interiéry, bez přirozeného osvětlení, jako je například chodba. Díky nim bude každý pokoj pěkně prosvětlený a útulný. Dveře se sklem se budou hodit také do obývacího pokoje a jídelny. Zkrátka do všech místností, které tvoří společný prostor pro členy domácnosti, a nevyžadují úplné oddělení od ostatních interiérů v bytě.


Dveře prosklené jen částečně

Pokud nejste přesvědčeni o dveřích s velkým a efektivním zasklením, budou částečně prosklené dveře perfektní volbou (najdete je například v kolekcích Natura GRANDE nebo Natura KONCEPT). Modely se sklem pouze v horní části křídla diskrétně prosvětlí interiér a zároveň zajistí soukromí. Proto jsou perfektní například v koupelnách bez oken. Použití modelu například s neprůhledným černým zasklením nijak neovlivní pohodlí a svobodu používání intimnějších interiérů.


Natura KONCEPT


Prosklené dveře - přizpůsobte je svým potřebám

Máte rádi prosklené dveře, ale nevíte, jaký typ skla zvolit? Porta nabízí na výběr mnoho různých variant, vyberte si typ skla nebo velikost zasklení podle svých preferencí. Při rozhodování zvažte povahu interiéru, do kterého chcete, aby skleněné dveře vedly. Jiné řešení bude fungovat lépe v koupelně, zatímco jiné v obývacím pokoji nebo ložnici.


Porta KONCEPT A.9                      Porta KONCEPT C.6                       Porta KONCEPT H.4


Různé varianty zasklení

Stojí za zmínku, že nabídka PORTA Doors obsahuje různá provedení prosklených dveří, u nichž lze některé tabule nahradit panelem, který vyplňuje plochu, například u dveří do koupelny, kde je důležité soukromí. Do všech místností si můžete objednat prosklené dveře ze stejné kolekce a modelu a vyměnit sklo (nebo část skla) ve dveřích koupelny nebo toalety za výplň. Díky tomu se k sobě všechny dveře v domě či bytě dokonale hodí.


Porta KONCEPT K.1                         Porta KONCEPT H.4                        Porta KONCEPT C.4


Nabídka zahrnuje kolekce dveřních křídel se zasklením v různých tvarech (například vodorovné pruhy, svislý obdélník, velké čtverce) a v různých konfiguracích (zasklení v horní nebo střední části dveřního křídla).

Jedna kolekce a několik různých variant zasklení je něco, co odlišuje interiérové dveře PORTA. Například dveře z kolekce Porta Verte HOME (skupina C) jsou k dispozici až v osmi různých verzích, z nichž až šest je modelů se zasklením. Využijte toho a užijte si možnost personalizace vybraného modelu z hlediska použitého zasklení.


Porta Verte HOME N.3


Plné dveře - ve kterých interiérech budou nejlépe fungovat?

Volba interiérových dveří je téma, které vyžaduje předchozí zvážení potřeb členů domácnosti a charakteru místností, do kterých povedou. Masivní dveře jsou tou nejklasičtější volbou, jsou nadčasové a zaručují dobrou akustickou izolaci. Jsou ideální pro pokoje, které mají zajistit intimitu, a v dnešní uspěchané době tak žádaný, klid a pohodu. Proto jsou to nejlepší dveře do ložnice a kanceláře, stejně jako do koupelny a na toaletu. Své uplatnění ale najdou i v dalších místnostech, například v kuchyni, kde rádi vaříte a chcete před zraky hostů skrýt jakýkoli nepořádek vzniklý při přípravě pokrmů.

Hledáte plné dveře a nemůžete se rozhodnout pro žádný konkrétní model? Pokud máte rádi industriální styl, vyberte si dveře z kolekce Natura LOFT s černým rámem a doplňky. Pro milovníky klasiky budou zajímavou volbou dveře SEVILLA, například v barvách Dub Bílý nebo Dub Winchester.

Stojí za to instalovat plné dveře například v pokoji teenagera, který si nedokáže představit svůj život bez poslechu hlasité hudby. Plné dveře jsou vhodné také pro šatnu, spíž, prádelnu a další technické místnosti.


SEVILLA