Úvod Blog Design Přenosná topidla – jeden z bodů interiérového designu

Přenosná topidla – jeden z bodů interiérového designu

Kdo je nejlepším přítelem člověka? Zatímco populární rčení se vztahuje na psa, v zimě se k němu určitě přidává jeden z nejvýznamnějších vynálezů v historii lidstva - přenosný ohřívač.HALOS 15 - topení téměř jako televize

Musí topení vypadat jako radiátor? Konstruktéři zařízení s názvem HALOS 15 předpokládali, že nejlepší radiátor je ten, který na první pohled neodhalí svou funkci. Jejich zařízení se podobá televizi. V praxi to znamená, že nemusíme přemýšlet o tom, jak takový radiátor skrýt, je snadné ho sladit s designem interiéru.

A co víc, HALOS 15, jak se sluší na slušnou napodobeninu televizoru, nemusí stát na připojeném stojanu. Můžete jej snadno zavěsit na zeď, přední plocha panelu má tloušťku pouze 1,5 centimetru.Dyson Pure Hot + Cool Link - ohřívá, chladí a čistí

Dyson je univerzální zařízení renomovaného britského designéra, které se postará o čistotu vzduchu v našem prostředí. A také jej podle potřeby ochladí nebo zahřeje.

Zařízení je vybaveno HEPA filtrem, který zastaví až 99,97 procent alergenů a látek znečišťujících ovzduší, stejně jako soubor senzorů, které analyzují jeho kvalitu. V případě potřeby je Dyson automaticky vyčistí, například tak, že odstraní nepříjemný zápach ze spálené večeře. Provoz zařízení lze také sledovat na dálku pomocí aplikace ve smartphonu.


Ciussai - maskovaný radiátor

Co dělá radiátor ve společnosti pozoruhodných, přenosných ohřívačů? Jeho přítomnost lze ospravedlnit. Koncept radiátoru Ciussai má podobu dlouhé kovové hadice, která připomíná nadměrně velké trubky používané k připojení vodovodních systémů, což z něj činí praktické vybavení i zajímavý prvek v interiéru.Electrolux Fireplace - nápad na originální interiérové dekorace

Krb je magické zařízení. Poskytuje nejen teplo, ale také vám umožňuje dívat se na tančící plameny celé hodiny. Camillo Vanacore pro společnost Elektrolux navrhl moderní krb ve formě mléčně bílé trubice. Myšlenka je založena na použití materiálu, který mění své vlastnosti vlivem teploty. Trubice je zpočátku neprůhledná, ale pod vlivem plamene se časem stává průhlednou a odhaluje oheň uvnitř. Electrolux Fireplace je bohužel pouze koncept, který nebyl nikdy zrealizován a na pultech obchodů ho nenajdeme. Je to škoda, mnohým z nás by se jistě líbil.


Heatbuff - vždy teplé ruce

Co ovlivňuje výsledky v e-sportovních soutěžích? V některých zprávách o závodech někdy vidíme na stolech malé ohřívače rukou. To dává smysl. Optimální teplota a správná cirkulace krve se promítají nejen do efektivity prstů, ale také do reakční doby, která v případě profesionálních hráčů může rozhodnout o vítězství.

V návaznosti na tuto skutečnost vedení společnost Envavo navrhlo malý počítačový zářič, který udrží vaše ruce v teple. Má podobu dvou plochých infračervených ohřívačů, které lze umístit například pod monitor. Takže ruce spočívající na klávesnici jsou v dosahu blahodárného tepla. Heatbuff je zařízení, jehož výroba začala po úspěšné crowdfundingové kampani Kickstarter. Počítačový ohřívač rukou se setkal s velkým zájmem a mimořádně vřelým přijetím potenciálních uživatelů.Místní oteplování - udržujte lidi v teple, ne budovy!

Důmyslným vývojem radiátoru Heatbuff je zařízení s názvem Local Warming. Jedná se o radiátor v makro měřítku, který také využívá moderní řešení. Myšlenkou tvůrců bylo vytápění lidí v chladných dnech, nikoli budov, ve kterých se nacházejí.

Principem jsou infračervené ohřívače spojené s pohybovými senzory. Díky nim je infračervený paprsek směrován na konkrétní osoby přítomné na daném místě. V praxi to znamená, že když jste v chladné místnosti, nebudete si stěžovat na chlad. I přes relativně nízkou teplotu kolem nás nám bude poskytována tepelná pohoda.

Jaký má smysl takové řešení? Podle původců bude Local Warming fungovat všude tam, kde je na velkých plochách málo lidí - například v dlouhých chodbách, skladech nebo různých halách.


Počítač jako ohřívač

Vyvrcholením seznamu ohřívačů je myšlenka, která se zdá být odpovědí na několik problémů. Řeší nejen otázku tepla potřebného v domácnostech, ale také chlad, nebo spíše správné chlazení, které počítače vyžadují. Před několika lety jej německá společnost Cloud & Heat, spravující distribuované datové centrum, představila v miniaturním domácím měřítku. Jeho jednotlivé servery nebyly shromážděny ve velké hale, ale byly zpřístupněny domácím uživatelům, kde fungovaly jako bezplatný zdroj tepla.

Podobný nápad, ale v mnohem větším měřítku, uplatnil Amazon. Americká společnost se rozhodla využít teplo generované vlastními serverovnami, které se v Seattlu změnily na obří ohřívače vody. Teplé, ekologické a bez plýtvání cennými zdroji, co víc si můžeme přát?