Úvod Blog Dveře Posuvné dveře – novinky od Porta Doors

Posuvné dveře – novinky od Porta Doors

Dveře jsou důležitým prvkem každého interiéru. Efektivně oddělují jednotlivé místnosti, poskytují pocit intimity, ticha a vytvářejí pohodlné podmínky pro relaxaci. Dovedně přizpůsobené stylu, v jakém je byt zařízen, mohou být jeho originální ozdobou. Pokud vás zajímá interiérový design a rádi sledujete interiérové inovace, vyberte si pro svůj domov místo tradičních dveří posuvné dveře. Značka PORTA Doors v tomto ohledu připravila několik nových produktů.Proč si vybrat posuvné dveře?

Posuvné dveře jsou skvělým řešením pro téměř každou místnost. Ideální do obývacího pokoje, ložnice, kuchyně nebo dětského pokoje. Mezi jinými modely tohoto typu získávají na popularitě díky originálnímu designu, pohodlnému použití a všestrannosti, jsou ideální pro malé i velké místnosti. Není divu, že posuvné dveře jsou stále častěji voleny jako alternativa k tradičním dveřím. V místnostech s menší velikostí umožňují efektivní využití dostupného prostoru, tím spíše, že v závislosti na vybrané možnosti se pohybují po zdi nebo se v ní úplně skrývají. Tento efekt zajišťuje posuvný systém KOMPAKT pro instalaci do zdi (k dispozici v jedno nebo dvoukřídlé verzi), který zaručuje maximální využití užitného prostoru místnosti. Toto elegantní a diskrétní řešení umožňuje instalaci dveří všude tam, kde použití tradičních dveří zmenšuje velikost interiéru.

Důležité je, že posuvné dveře jsou skvělým řešením i z jiného důvodu, i malé místnosti si tak zachovávají dojem prostornosti. Pokud tedy hledáte vhodné, ale zároveň originální a designové dveře pro váš domov, určitě zvažte tuto možnost.


Posuvné dveře - novinky od Porta Doors

V novém katalogu Porta pro rok 2021 najdete mnoho zajímavých novinek vytvořených pro milovníky krásných a umělecky upravených interiérů. Mezi nejnovějšími projekty je také několik návrhů v oblasti posuvných dveří.

Zajímavým řešením je například posuvný systém SLIDE. Stejně jako v případě dalších novinek je i tento systém charakteristický minimalismem, který bude dokonale ladit s atmosférou interiérů zařízených téměř v jakémkoli stylu. Mezi dalšími novinkami najdete posuvné systémy EFEKT a BLACK, o kterých se dočtete dále v článku.


Posuvný systém EFEKT

Posuvný systém EFEKT (z úvodního obrázku) je jedinečný, mimořádně elegantní a zároveň velmi minimalistický. Perfektní, zejména pokud vám záleží na sofistikované jednoduchosti v moderním provedení. V tomto případě křídlo dveří jemně klouže po zdi. Když jsou dveře zavřené, vytvářejí jakýsi „obraz“ s dřevěným dekorem. Hlavní a největší prvek posuvného systému, vedení, je skrytý ve struktuře křídla. Díky tomuto jedinečnému řešení je na stěnu namontován pouze malý, těžko viditelný prvek posuvného systému. Ve spodní části dveří jsou instalovány dva speciální vozíky. Díky nim je mimo jiné možné, že dveře při otevírání nebo zavírání jemně a tiše klouzají po zemi. Aby byla zajištěna ještě větší stabilita celé konstrukce, je v podlaze umístěno vodítko, stabilizuje pohyb křídla ve správné rovině. Díky tomuto jedinečnému a výjimečnému řešení vypadají dveře v interiéru skvěle.


Posuvný systém BLACK

Novinkou v nabídce značky Porta je posuvný systém BLACK. Od roku 2021 je k dispozici také ve dvoukřídlé variantě. Níže uvedená fotografie ukazuje, jak krásně a efektivně vypadá systém v praxi.Křídla dveří v systému BLACK jsou k dispozici v bílé barvě, ve dvou variantách povrchové úpravy - lak premium a akrylátová barva UV. Na výběr je několik modelových návrhů. U posuvných dveří s dvoukřídlým systémem je nutné objednat dvě křídla, dva systémy a spojovací sponu.

Dveře v tomto designu jsou ideální volbou, zejména pro skandinávské interiéry. Je to také zajímavý tip pro nadšence loftového stylu. Stejně jako tradiční modely z kolekcí Porta LOFT nebo Natura LOFT, šikovně je zde vyřešen černý posuvný systém v horní části dveří.


REA a LUNA

Můžete si vybrat ze dvou typů BLACK posuvného systému. Typ REA se vyznačuje viditelnými černými úchyty dveří, které jsou součástí vedení, dodávají dveřím ještě výraznější charakter. Typ LUNA je minimalističtější verzí, kde jsou úchyty skryté uvnitř křídla.Na oba typy výše zmíněných dveří, tedy posuvný systém EFEKT a BLACK konkrétně typ LUNA, se můžete nově přijít podívat do naší vzorkovny v pražských Strašnicích, kde vám vše rádi ukážeme a poskytneme potřebné informace.