Úvod Blog Architektura Podívejte se na ohromující loft s výhledem na přístav – Artur Pęksyk, obchodní a marketingový ředitel firmy Porta Doors, má pro nás dveře otevřené!

Podívejte se na ohromující loft s výhledem na přístav – Artur Pęksyk, obchodní a marketingový ředitel firmy Porta Doors, má pro nás dveře otevřené!

O postindustriální prostory není nyní v polských městech nouze. Jsou to místa, která ještě před pár lety chátrala před očima. Dnes však získala druhý život a jejich interiéry se stávají prostornými lofty, které jsou skutečným designérským rájem pro všechny milovníky industriálního stylu. Jak můžete takový prostor zařídit? Zveme vás k nahlédnutí do fantastického designu bytu Sylwie a Artura Pęksykových, kteří proměnili nový byt postavený v areálu bývalého pivovaru Heweliusz v Gdaňsku ve své vysněné místo na zemi. Podívejte se, jak dokonale integrovali antracitové dveře s originálním průzorem!Loft s duší v budově s historií

116metrový apartmán se nachází v historické části Gdaňsku - Wrzeszcz. Nachází se v bývalé budově pivovaru Hewelisz, kde historie vaření piva sahá až do 18. století. Závod fungoval až do 21. století, ale nakonec byl v roce 2001 uzavřen. O několik let později byl předán developerovi, který se zavázal objekt zrestaurovat a upravit pro obytnou a komerční funkci se zachováním jeho jedinečného charakteru.

Sylwia a Artur přistoupili k dokončení svého bytu podobně. Je zařízen v loftovém, postindustriálním stylu, ale díky několika rozhodnutím, použitým materiálům i drobným detailům interiér nepostrádá útulnost a rodinný charakter.


Průmyslová kuchyně s nádherným výhledem

Stačí se podívat na unikátní kuchyni. Na jedné straně má typicky postindustriální charakter. Svědčí o tom nábytková čela, která využívají grafitový slinutý kámen a kovové prvky vyplněné zesíleným sklem. Stěny byly pokryty surovým betonem a malbou na tabuli. Masivní reflektory vypadají jako převzaté z tovární haly. Na rozdíl od toho je však ústředním bodem místnosti teplá, dubová pracovní deska a na podlaze jsou olejované parkety uspořádané do vzoru rybí kosti. To jsou prvky, které prostor oživí a dodají mu mnohem útulnější charakter.Stůl také vybízí ke společnému trávení času v kuchyni. Je velký pro šest osob s dubovou deskou a kovovými nohami a měděnými nýty, je tou největší ozdobou a skvěle se hodí na rodinné sešlosti. Měděná barva doplňků jako jsou baterie, dřez nebo hrnce celek navíc zahřeje, říká Sylwia Pęksyk.

V kuchyni je ještě jeden nesmírně důležitý detail, který dotváří image loftu ve velkém městě, a tím je výhled z okna. Zasahuje do loděnic a nového přístavu v Gdaňsku. Těžko hledat lepší zázemí pro tento prostor. To potvrzuje i Sylwia: „Milujeme tento industriální výhled z okna!“


Antracitové dveře s průzorem - důležitý prvek průmyslové koupelny

Další místnosti v bytě Artura a Sylwie Pęksykových byly vytvořeny s podobnými předpoklady, tedy vytvořením mírně izolovaného industriálního prostoru. Koupelna vypadá obzvlášť zajímavě. Na její konečnou úpravu byl použit beton, ocel a vyztužené sklo. Tyto suroviny jsou v souladu s loftovými kánony. Interiér však není nijak sterilní a chladný, protože jej rozbíjejí akcenty z přírodního dřeva, spousta zeleně, ale i drobné růžové doplňky.
V koupelně však přitahuje zvláštní pozornost několik prvků. První jsou velká zrcadla, která sahají téměř až ke stropu. Jak se na postindustriální prostor sluší, celý byt je vysoký cca 3 metry, takže dojem prostornosti je velmi silný, zrcadla jej jen umocňují.

Další jsou unikátní dveře v antracitové barvě s velmi charakteristickým průzorem. Jedná se o model z kolekce PORTA CPL. Hluboký antracitový odstín a neobvyklé prosklení dokonale ladí s postindustriálním charakterem koupelny a celého loftu. Rámeček v barvě přírodního kovu navíc tento efekt umocňuje.

Za zmínku také stojí, že průzor není pouze dekorativním prvkem, ale také praktickým. Osvětluje místnost přirozeným světlem z bytu. Mléčné sklo použité na křídle zajišťuje soukromí. Obecně jsou dveře na jednu stranu jednoduché, na druhou stranu však díky doplňkům v podobě černých klik nebo kovového průzoru a použití odpovídajících barev skvěle zapadnou do atmosféry celého interiéru.

Celý byt dokonale vyvažuje postindustriální, lehce chladné a strohé okolí loftu s příjemným prostorem k bydlení, trávení volného času a odpočinku s rodinou a blízkými.