Úvod Blog Design Plánujete letní malování? Nechte se inspirovat!

Plánujete letní malování? Nechte se inspirovat!

Uvažujete o osvěžení svého bytu a nevíte, jaké jsou módní barvy stěn? Už jste znuděni barvami, které vás obklopují každý den? Už nevydržíte nudnou bílou barvu? Malování je skvělý nápad pro zpestření vašeho domova, nové zařízení zlepší vaši pohodu, dodá vám energii a inspiruje změny i v jiných sférách života. Podívejte se, jak kombinovat odstíny a objevte trendy barvy stěn pro rok 2021!Barvy stěn 2021 - pamatujte na vzorky barev!


Stojí za to věnovat více času výběru typu a odstínu laku, abyste si konečný výsledek užili. Nerozhodujte o barvách na zeď po jejich prohlížení na počítači nebo smartphonu, obrazovky barvy zkreslují. Samozřejmě můžete provést počáteční výběr online nebo zobrazit odstíny na vzorkovačích, ale stále to nestačí. Naše vnímání barev je nejvíce ovlivněno osvětlením, daná barva bude vypadat jinak, když je osvětlena zapadajícím sluncem, a jinak, když je osvětlena bílou zářivkou v obchodě. Každá stěna odráží světlo jinak. Rozhoduje o tom denní doba nebo stupeň slunečního světla. Proto vám doporučujeme používat vzorky barev.


Díky zkušebním vzorkům barev:


  • Zkontrolujete, zda daná barva odpovídá místnosti a vaší osobnosti.
  • Zjistíte, zda odstín vypadá stejně zajímavě jak za denního světla, tak i v umělé záři lamp.
  • Ověříte vůni barvy a způsob nanášení na zeď. Renovace obvykle není příjemná, ale nesmí se stát vaší noční můrou.
  • Bude snazší naplánovat postup rekonstrukce. Pomocí vzorku můžete vyhodnotit, jak dlouho barva schne a kolik vrstev je potřeba k dokonalému pokrytí stěny.

Módní barvy stěn - jak je sladit s interiérem?


Při výběru barev stěn musíme vzít v úvahu funkci a prostornost místnosti, stejně jako temperament domácnosti. Světlé a teplé barvy opticky rozšiřují interiér a mají pozitivnější atmosféru, zatímco tmavé a studené barvy je zužují a navozují nostalgickou atmosféru, která může působit depresi. Čím méně světla vstupuje okny, tím světlejší by barva měla být. Pokud máme v bytě obývací pokoj s kuchyňským koutem, můžeme uvažovat o rozlišení jednotlivých zón různými barvami. Stejným způsobem je také možné oddělit relaxační část od kancelářského koutku.


Dům i byt jsou jedna entita, neměli byste tedy myslet na každou místnost zvlášť. Pokud se rozhodnete použít různé módní barvy pro stěny v místnostech, nezapomeňte, že přechody mezi nimi by měly být co nejvíce harmonické a hladké.


Barvy stěn 2021 - „Síla Země“, uklidňující barva přírody


Při hledání inspirace můžete vzít v úvahu doporučení Globálního estetického centra AkzoNobel. Módní barvou stěn v roce 2021 je „Earth Power“, která má evokovat vnitřní mír a harmonii. Odkud toto rozhodnutí přišlo? Proč v našich interiérech musí být přirozená rovnováha? Dům se stal místem, kde trávíme většinu času. Přestal být pouze azylem, ale stal se také pracovištěm. Nově zvolené barvy mají nejen vyvolat pocit bezpečí, ale také stimulovat akci. Teplé, neutrální barvy jsou synonymem stabilizace, která nabízí šanci na lepší budoucnost. Kromě odstínů hnědé se objevují i další módní barvy stěn. V roce 2021 si může vybrat ze 4 různých barevných palet - každá z nich nás vyzývá k užšímu spojení s přírodou.


Výběrem hotových palet odstínů a barevných řešení nejen šetříme čas, ale také minimalizujeme riziko chyby a velké dilema, jaké barvy stěn si tentokrát zvolit. Pokud však nejste přesvědčeni, převezměte roli interiérového designéra a proveďte simulaci. Vyfoťte interiér a v grafickém programu (například Canva, u které je základní verze zdarma) namalujte na zeď vybranou barvu, abyste zkontrolovali, jak by váš interiér s touto barvou vypadal.


Porta KONCEPT, Dub Přírodní


Trendy barvy na stěně - živá expresivní paleta barev


Expresivní barevná paleta překvapí živou růžovou a červenou barvou. Tyto odstíny si můžete snadno dovolit v jakékoli místnosti, ale nezapomeňte na konzistenci. Tučné odstíny uklidňují tlumenější, ale stále v podobném tónu. Takto zařízená místnost je primárně určena k přidání síly a energie. Pokud jste fanouškem červených cihel na stěnách, kolekce Porta Verte Home tomuto trendu dokonale odpovídá. Dveře v barvě Akát Stříbrný jemně uklidní celek a dodají interiéru eleganci. Díky těmto detailům si jistě každé ráno dodáte přirozenou energii.


Porta Verte HOME, Akát Stříbrný


Barvy stěn 2021 - paleta bezpečných barev


Pokud jste fanouškem klidnějších interiérů, mezi módními barvami stěn 2021 najdete také paletu bezpečných odstínů. Jedná se především o vzájemně se doplňující zemské barvy, které vám svými odstíny připomínají nejrůznější kouty světa. Neutrální odstíny, šedé a jemné hnědé přinášejí stav harmonie. Dodávají tradičním interiérům noty modernosti a přinášejí klid do avantgardních aranžmá. Paleta bezpečných odstínů je podstatou přátelské atmosféry.Módní barvy stěn - nadčasová paleta barev


Nadčasová paleta barev potěší módními barvami stěn v odstínech žluté, okrové a tlumené hnědé. Dodávají sílu a energii. Hodí se do moderního a inspirativního obývacího pokoje. V kombinaci s jemným akcentem neutrální hnědé a dveří Porta Verte PREMIUM zútulníte místnost. 


Porta Verte PREMIUM, Dub Skandinávský


Paleta barev Země


Mezi módní barvy stěn v roce 2021 patří také modrá, tmavě modrá, šedá a zelená. Barevná paleta Země vám umožňuje plně se spojit s přírodou, které v městském hluku není moc. Uklidňuje a nutí vás přemýšlet. Umožňuje vám plně si odpočinout doma, a to v tradičních i moderních interiérech.


Kolekce Porta VECTOR Premium je ideální pro moderní a minimalistické interiéry vyzdobené v jasných barvách, stejně jako v malých místnostech, které chceme vizuálně zvětšit, například v malé domácí kanceláři nebo v úzké hale. Kromě toho je UV akrylová barva pokrývající dveře odolná vůči všem nečistotám a poškrábání a sněhově bílá nezmění barvu ani po letech.


Natura VECTOR, Přírodní dýha Dub


V kombinaci s Natura VECTOR ve stínu přírodního dubu vytvoříte teplou místnost, která vás obklopí svou energií bez ohledu na roční období a počasím za oknem. Podobný efekt získáte také u Porta LEVEL v odstínu Dubu Catania. Dodatečný rám se zvýšeným panelem 20 nebo 100 cm je jedinečným způsobem, jak vylepšit váš interiér. Oba návrhy přispějí k domácí oáze klidu a pohody.


Porta LEVEL, Dub Catania