Úvod Blog Dveře Perfektní dveře do vašeho interiéru – moderní design nebo bezpečná klasika?

Perfektní dveře do vašeho interiéru – moderní design nebo bezpečná klasika?

Designy a barvy interiérových dveří jsou aktuálním tématem pro každého, kdo staví dům nebo renovuje byt. Dveře jsou základním prvkem interiérového designu a mají obrovský dopad na celkový vzhled a charakter pokojů. Moderní, klasický nebo minimalistický styl? U nás určitě najdete dveře, které splní vaše očekávání.Většina lidí se rozhodne koupit pro všechny pokoje stejnou kolekci. Nejčastěji je vybrán základní model a k němu různé modely pro konkrétní místnosti, například plné dveře do ložnice, prosklené do obývacího pokoje a částečně prosklené dveře do koupelny. Je to chytrý způsob, jak stylově kombinovat všechny místnosti. I když je vzhled křídel odlišný, s přihlédnutím k funkci jednotlivých místností si můžete být jisti, že takové zařízení je harmonické a promyšlené.

Při dekorování interiérů se nemusíte držet přísně definovaných šablon. Kombinace různých stylů může mít neočekávaný a zajímavý efekt. V našich katalozích navrhujeme, které kolekce budou společně vypadat skvěle. Nic vám však nebrání kombinovat kolekce podle vlastního uvážení.


Dveře a styl interiéru

Většina designérů volí barvy dveří s přihlédnutím k barvám dominujícím v místnosti. V moderních interiérech založených na bílé, šedé a černé barvě doporučují interiérové dveře ve světlých tlumených barvách.

Jiní volí dveře tak, aby ladily s barvou oken, soklových lišt nebo podlahy, dveře pak tvoří specifický kompoziční rám místnosti. Zastánci odvážných řešení si mohou vybrat křídla v intenzivních barvách, které budou kontrastem k tlumeným barvám v interiéru. Výrazné barvy nejsou jen antracit nebo černá. Nic nebrání tomu, aby byly šťavnatě zelené, ohnivě červené nebo uklidňující modré. Pamatujte však, že dveře, na rozdíl od mnoha malých interiérových předmětů, u vás zůstanou po mnoho let. Výběrem univerzální barvy si můžete být jisti, že budou ladit s jasnými, barevnými i vzorovanými stěnami, stylizovaným nábytkem, průmyslovými doplňky a dekoracemi v boho stylu.


Síla individualismu

Dveře určené do dětských pokojů by měly mít svá vlastní pravidla. Stojí za to nechat děti vybrat si dveře podle svých preferencí. Mohou být šedé, růžové, žluté nebo s obrysem superhrdiny. Aby nedošlo k narušení harmonie v bytě, můžete zvolit rozlišení barev na obou stranách dveří, jiné ze strany dětského pokoje a jiné z chodby.


Oblíbená bílá

Bílé dveře se u nás nadobro usadily. A ačkoli dnes výrobci dveří nabízejí širokou škálu barev, bílé dveře jsou stále velmi populární. Móda celkově bílých interiérů je absolutním hitem posledních sezón.

Výhodou tohoto typu řešení je optické zvětšení místnosti a vytvoření dojmu pořádku a harmonie. V takových interiérech můžete snadno upravit dekor, protože stačí vyměnit jen několik doplňků. Bílé interiérové dveře, například z kolekcí Porta VECTOR PremiumPorta SKANDIA Premium nebo Porta FOCUS Premium, jsou také nepostradatelným prvkem módního skandinávského stylu, který je stále mimořádně oblíbený.


Porta SKANDIA Premium


Barvy vnitřních dveří

Pokud se rozhodnete zvolit dveře v jiné než bílé barvě, je výběr téměř neomezený. Společnost Porta Doors nabízí velmi širokou škálu barev, která zahrnuje nejen všechny odstíny dřeva, ale také paletu barev RAL, která poskytuje výběr desítek barev.

Taková široká škála barev je samozřejmě výhodou, ale při výběru interiérových dveří je třeba dodržovat pravidla, která vytvářejí harmonii celého interiéru. Pokud například chcete vizuálně zvětšit místnost, nejlepší volbou budou dveře ve světlých barvách. Takové barvy vytváří dojem čistoty a dobré zázemí pro nábytek, stěny a další prvky interiéru v intenzivnějších barvách.

Stále větší oblibu si získává také trend kombinování zárubně s křídlem v kontrastních barvách. Například teplá, medově zbarvená barva rámu odkazujícího na nábytek z 60. let bude ve společnosti bílých dveří vypadat velmi působivě.


Porta VECTOR Premium


Styl

Při rozhodování o barvě nezapomeňte, že způsob vnímání povrchu dveří také ovlivňuje vnímání barvy. Když jsou hladké a lesklé, bude barva vypadat světlejší a chladnější, zatímco drsnější povrch způsobí, že dveře budou vypadat tmavší, ale barva bude působit tepleji. První dveře budou fungovat v minimalistickém prostoru. Druhé jsou univerzálnější, budou dobrým doplňkem moderních interiérů, ale také rustikálních nebo klasických.

Při výběru barvy dveří do interiéru věnujte pozornost jejich kresbě dané konkrétním druhem dřeva. Světlé, mírně zlaté nebo slámově šedé dřevo upřednostňuje interiéry blízké skandinávskému stylu. Středně tmavé druhy, jako je třešeň, dub, a tmavé (např. teak, mahagon nebo wenge) jsou blíže klasickým, eklektickým nebo koloniálním uspořádáním. Z tohoto pravidla však existují i výjimky. Jednoduché tmavé dveře, například v barvě Dub Hnědý, budou vynikajícím prvkem moderního interiéru.

Interiérový design je také ovlivněn liniemi rovin křídel. Přímé linie jsou univerzálnější, všechny druhy oblouků se hodí spíše k úpravám zaměřeným na klasický styl nebo eklekticismus.


Nebo posuvné dveře?

Nástěnné posuvné dveře budou dobře fungovat v malých i prostorných interiérech. V závislosti na vašich potřebách je můžeme považovat za náhradu tradičních dveří (ideální volba pro úzké chodby) nebo jako způsob oddělení úložného prostoru jako je spíž v kuchyňském prostoru.


Porta KONCEPT


Instalace posuvných křídel poskytuje mnoho možností uspořádání. Za pár okamžiků můžeme zařídit otevřenou nebo uzavřenou kuchyň, vytvořit malou skříň nebo samostatný prostor s pračkou a sušičkou v prostorné koupelně. Pro zvýšení funkčnosti křídel stačí objednat verzi se zrcadlem nebo povrch pokrytý magnetickou barvou a získat další prostor pro praktické poznámky, užitečné nejen v kuchyni.

Vnitřní dveře jsou mimořádně efektivním prvkem dekorace interiéru. Proto stojí za to spojit nutnost s radostí a věnovat chvilku procházení časopisů o interiérech nebo navštívit zajímavé blogy o interiérovém designu, které představují skvělá řešení. Výběr dveří pak bude zábava. A pro jakékoli rady i inspiraci přijďte do naší vzorkovny v pražských Strašnicích, rádi vám s čímkoli poradíme.