Úvod Blog Dveře Pár praktických rad, jak sladit dveře se stylem interiéru

Pár praktických rad, jak sladit dveře se stylem interiéru

Skandinávský, romantický, klasický nebo možná industriální styl? Tuto otázku byste si měli položit při zařizování vlastního bytu. Lidé se stále více sami zapojují do úpravy vlastního prostoru. Velkou pozornost věnují barevným kombinacím nebo výběru nábytku a doplňků. Často však zapomínají na význam dveří v interiérovém designu.Interiérové dveře ve vašem stylu

Zařizování vlastního bytu je nesmírně vzrušující doba. Volba barev, nábytku, doplňků. Můžeme realizovat naše sny o tom, že se naše vlastní bydlení stane realitou. Multifunkční nábytek v malých místnostech? Bylinná mini zahrada v kuchyni? Nebo možná fuchsiové dveře do dívčího pokoje? Jste omezeni pouze vaší fantazií!

Stojí za to dát si čas na plánování svého bytu, hledat inspiraci na blozích, Facebooku, Instagramu, v časopisech o interiérovém designu nebo televizních programech. To vše poskytuje mnoho hotových řešení, která lze ve vašem bytě použít. Zařízení vašeho prostoru by mělo odpovídat vašemu životnímu stylu a vašim potřebám. Můžete si vybrat z jednoduchého a funkčního skandinávského stylu, rustikálního stylu odkazujícího na venkovskou chalupu nebo glamour stylu, který milují celebrity. Pokud dáváte přednost nadčasovému designu, jděte do klasičtějšího dekoru.

Už víte, v jakém stylu chcete mít svůj byt? Skvělé! Je čas zamyslet se nad rolí interiérových dveří. Můžete je zvolit podle celkové barvy místnosti nebo můžete pokračovat v barvě oken, podlah nebo jiných velkých charakteristických prvků. Pokud máte rádi kontrastní kombinace, můžete zvolit expresivnější model. Dveře Porta jsou k dispozici ve více než 100 barvách a navíc v dalších barvách z palety RAL, které jsou ve vybraných kolekcích v nestandardní nabídce.

Kromě barevného řešení a materiálu, z něhož jsou dveře vyrobeny, věnujte pozornost celkové náladě v interiéru. Pro velmi dekorativní obývací pokoj ve stylu Ludvíka XVI. si nevybereme jednoduché minimalistické dveře, stejně jako nedáme bohatě zdobené dveře do rustikální, idylické ložnice.


Jaké dveře do interiéru? Nejoblíbenější styly zařízení a výběr dveří.

Bílé dveře jsou dokonalým řešením pro téměř jakýkoli interiér, budou ladit s romantickými, rustikálními, skandinávskými, moderními a minimalistickými styly. Barva je pouze jedním z několika aspektů, které rozhodují o sladění dveří s ostatním zařízením. V ložnici v jemném stylu budou fungovat dveře s jemnými dekory, v obývacím pokoji v rustikálním stylu bude důležitá jednoduchost a přirozenost a ve stylu se skandinávskou notou bude nejdůležitější expresivní minimalismus, jako například dveře Porta FOCUS Premium.

Obecným pravidlem je, že pokud je interiér silně stylizovaný v určitém charakteristickém stylu, pak by dveře měly být také stylizované (např. Porta VECTOR Premium) a čím je interiér klasičtější a jednodušší, tím jednodušší a tradičnější by měly být dveře (např. Porta Verte HOME).


Porta VECTOR Premium


Bezfalcové a falcové dveře. Které si vybrat?

I když je funkčnost dveří v obou případech podobná, tyto typy se vizuálně liší, což v interiérovém designu působí odlišně. Polodrážkové dveře se vyznačují tím, že hrana křídla má speciální zářez, který přesahuje přes rám. Jedná se o tradiční řešení, které dokonale ladí s charakterem klasických, skandinávských a rustikálních interiérů. V takto zařízených místnostech budou například dveře Porta HARMONY perfektní.

Bezfalcové dveře jsou dveře se skrytými závěsy, aby je při zavření nebylo vidět. Dveřní křídlo zapadá do rámu a tvoří s ním téměř jeden celek. Je to skvělé řešení pro všechny interiéry zařízené v moderním, minimalistickém nebo industriálním stylu. V tomto typu interiéru budou například skvěle fungovat dveře z kolekce Porta DECOR.


Plné nebo prosklené dveře?

Při výběru interiérových dveří stojí za zvážení, zda budou lepší volbou plné nebo prosklené dveře. První model je nejtradičnějším řešením, které by mělo být zahrnuto v retro a klasickém stylu.

Prosklené dveře jsou skvělým řešením pro malé a relativně tmavé místnosti. Zasklení nejen krásně zdobí dveře, ale také umožňuje dostat více světla do interiéru, čímž je místnost vizuálně větší a prostornější.


Nezapomeňte na kování!

Při zaměření na styl, materiál a barvu mnoho lidí zapomíná, že kování dveří, zejména klika, má obrovský dopad na konečný vzhled dveří. Typ, materiál a barva kliky mohou zvýraznit jedinečný charakter dveří, což z nich dělá ještě lépe padnoucí dekorativní prvek. Ozdobné, ručně kované dveřní kliky nebo kov v černé nebo přírodní barvě oceli jsou vhodné pro místnosti v rustikálním, vintage a klasickém stylu. Kovové rukojeti se silnou linií a rovnými hranami vypadají nejlépe v moderních interiérech. Pokud zvolíme klasické dveře s polodrážkou, musíme si uvědomit, že panty dveří zůstávají viditelné, takže musí být konzistentní stylem a barvou s vybranou klikou.


Sázejte na osvědčené modely

Pokud se stále nemůžete rozhodnout pro konkrétní model interiérových dveří, zvolte dveře označené v katalogu Porta jako Top Kolekce. Toto jsou nejoblíbenější a nejprodávanější dveře Porta. Nezapomeňte, že pokud nemáte konkrétní styl, kterým chcete svůj byt zařídit, nebo často měníte jeho dekor, je lepší zvolit jednoduché, nadčasové modely v bílé barvě. Budou skvěle doplňovat veškerý nábytek a doplňky, klasické i extravagantní.