Úvod Blog Dveře Pár důvodů, proč vyměnit dveře

Pár důvodů, proč vyměnit dveře

Není to tak dávno, co jedna stěna sloužila v domě několik desítek let a rekonstrukce se prováděla pouze v případě nejvyšší nutnosti. Dnes se stále častěji zaměřujeme na funkční, pěkný a udržovaný prostor. Proto častěji osvěžujeme barvu stěn, měníme doplňky a také dveře!Samozřejmě nejdůležitějším důvodem pro výměnu dveří je jejich opotřebení. Staré dveře se po nějaké době mohou stát jednoduše nefunkčními a nevzhlednými. Někdy však stojí za zvážení jejich obměna, pokud chceme úplně změnit design našeho prostoru.

Dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků interiéru, přesto se na ně při zařizování bytu často zapomíná. Nové dveře dokážou dokonale zdůraznit jeho charakter, zdůraznit důležité akcenty, vytvořit jedinečnou atmosféru. Nepromyšlená výměna dveří zase může celkový efekt zkazit! Proto se při provádění i malé rekonstrukce vyplatí pečlivě zvážit, zda nenastal čas i na nové dveře.


Malá změna, velký efekt


Dveře nejsou volbou na celý život. Podnětem, který nás přiměje rozloučit se se starými kousky, může být naprostá touha přestavět byt. Jaké interiérové dveře si tedy vybrat?

Hodně záleží na tom, jaký máme prostor a jakého efektu chceme dosáhnout. Dveře Porta nabízejí široké spektrum možností, úspěšně splní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků.

Pokud chceme vytvořit prostorný, světlý a elegantní interiér, vyplatí se zvážit některé z následujících řešení. Kolekce Vídeň se bude dobře vyjímat v pokojích zařízených v klasickém stylu. K dispozici je několik variant - od plných modelů, které se skvěle hodí jako dveře do pokoje, zajišťující soukromí a tlumící zvuky, až po prosklené, které mohou být ozdobou obývacího pokoje nebo kuchyně. Zcela jiný efekt získáte například výběrem dveří z kolekce Porta Focus Premium. Přestože stále zůstaneme věrni bílé jako univerzální barvě, moderní forma vám umožní vytvořit modernistický interiér, který zaujme nestandardními řešeními.


 

Porta Focus Premium 4.A


Kuchyně


Dveře do kuchyně jsou tématem na samostatný článek, ale zkusíme se jim chvíli věnovat, abychom ukázali, jak naše rozhodnutí může ovlivnit vznik soukromého prostoru. Vše závisí na více důležitých faktorech: typu kuchyně (zda je spojená s obývacím pokojem nebo jde o samostatnou místnost), její velikosti a zda ji vůbec chceme oddělit od zbytku domu.

Pokud máte málo místa a chcete kuchyni oddělit od ostatních místností, měli byste zvážit použití posuvných dveří. To vám umožní ušetřit cenný prostor. Nejsou možná tak oblíbené jako klasické, ale poskytují nejen komfort používání, ale také přitahují pozornost jako neobvyklé řešení. Je to také dobré řešení pro lidi, kteří mají obývací pokoj s kuchyňským koutem - posuvné a lomené dveře zabírají málo místa, což vám umožní oddělit hosty od nepořádku a intenzivních pachů doprovázejících kulinářské přípravy.


Pár tipů pro instalaci dveří


Nezapomeňte, že dveře by měly být instalovány po dokončení mokrých prací, tedy po vnitřní omítce a výmalbě. Před instalací dveří se ujistěte, že je budova dobře odvodněná a dobře větraná. To je velmi důležité, protože v případě příliš brzké montáže může voda proniknout dovnitř konstrukce zárubně a křídla a způsobit jejich trvalé poškození. Instalace dveří by proto měla být jednou z posledních činností prováděných na stavbě (také po nalepení dlažby nebo položení podlahy).