Úvod Blog Design Paletový nábytek - způsob, jak vytvořit doma originální styl

Paletový nábytek - způsob, jak vytvořit doma originální styl

Paletový nábytek je jedním z nejžhavějších trendů posledních let. Není na tom nic překvapivého, protože palety jsou velmi vděčný materiál, jsou levné, praktické a originální. Díky nim získává interiér charakter. Výroba nábytku z palet je navíc tak jednoduchá, že to zvládne každý domácí kutil. Podívejte se, jak na to!Palety již dlouho nejsou spojovány pouze s jejich původní rolí, tj. s asistencí při přepravě a skladování zboží. Rovněž s nimi přestalo být zacházeno jako s odpadem a svět interiérového designu zaútočil.


Pouze výhody

Největší výhodou paletového nábytku je jeho jedinečnost. Stačí dobrý nápad a trochu práce, aby se v obývacím pokoji nebo hale objevily originální a jedinečné kusy nábytku. Tyto typy řešení fungují nejlépe ve skandinávských a ekologických interiérech, zejména v průmyslových prostorách. Vypadají skvěle ve společnosti dalšího designového nábytku a doplňků, jako jsou židle a křesla s neobvyklou strukturou, kovové lampy a tkané pufy. Cihla nebo beton pro ně budou skvělým pozadím. Při správném výběru budou také ladit s jinými styly dekorací, jako je provensálský, rustikální, tradiční nebo eklektický styl.

Další výhodou paletového nábytku je jeho funkčnost. Co lze vyrobit z palet? Postel, sedací souprava, konferenční stolek, věšák na kabáty, noční stolek a dokonce i praktická knihovna. Jak vidíte, můžeme z nich udělat cokoli. Vše, co potřebujete, je trochu kreativity. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici v různých velikostech, můžeme je snadno přizpůsobit našemu projektu. Můžeme také dát jednu paletu na druhou, aby byl nábytek, který vytváříme, vyšší. Prostor mezi nimi navíc vytvoří originální polici, například pro knihy. Další výhodou je, že je-li to nutné, lze přírodní dřevo, ze kterého jsou vyrobeny, snadno znovu natřít jakoukoli barvou, která lépe odpovídá designu celého interiéru.Nepochybnou výhodou dotyčného nábytku je také jeho cena. Cena jedné palety se v závislosti na její velikosti a stavu pohybuje od 200 korun. Můžeme tedy snadno vybavit v podstatě celý byt s malým rozpočtem.


Paletový nábytek krok za krokem

K přípravě nábytku nemusíme kupovat nové palety. Kde začít? Nábytkové palety by měly být důkladně vyčištěny a vysušeny a poté by z nich měly být odstraněny všechny třísky a nerovnosti. Pro tento účel je nejlepší použít brusný papír nebo brusku. Potom je dobré dřevo napenetrovat. Pokud plánujeme malovat palety jakoukoli barvou, pak můžeme tuto fázi přeskočit, barva se bude chytat lépe na surové dřevo. Pokud naopak chceme nábytek s přírodní barvou dřeva, postačí nám pouze mořidlo nebo lak. Po vysušení můžeme palety přesunout do vybrané místnosti a začít je aranžovat, vytvářet rám nábytku.Pokud jsme se rozhodli použít paletové lůžko, velikost rámu bude určena velikostí matrace. Můžeme kolem něj také nechat nějaké dřevo, získáme pohodlné místo pro umístění lampy, knihy nebo šálku čaje. Můžeme také snadno vyrobit čelní desku z palet. Zajímavým nápadem je také paletový stůl. Stačí jeden, nebo pokud chceme získat vyšší kus nábytku, dvě naskládané palety a je to hotové! Takový stůl lze snadno upravit nasazením skleněné desky nebo přišroubováním koleček, díky čemuž získáme mobilní kus nábytku. Můžeme vytvořit pohodlnou pohovku z palet a dvou matrací. Paletové police získáme vhodným namontováním na zeď. Existuje spousta variant!Nejen doma

Originální paletový zahradní nábytek je skutečným hitem. Díky němu se letní večery stanou ještě příjemnějšími a romantičtějšími!Levné, ekologické, designérské, poskytující spoustu možností. A k tomu nepředstavitelná pýcha, protože jsme si nábytek z palet sami vyrobili. Potřebujete další argumenty? Jaký paletový nábytek bude fungovat ve vašem bytě?