Úvod Blog Interiér Otevřete se na jaře barvám

Otevřete se na jaře barvám

Přichází dlouho očekávané jaro a s ním i čas změn a nových nápadů. Chtěli byste něco změnit ve svém interiéru, zavést do něj více barev? Hledáte inspiraci a zajímavá řešení, ale nevíte jak na to nebo nemáte dost odvahy? Řešení je jednodušší, než si myslíte. Přesvědčte se sami, jakou změnu ve vašem pokoji mohou udělat nové dveře. V Porta Doors si můžete vybrat z desítek barev a designů dveřního křídla.Klasická bílá

Dominantní a nejžádanější barvou je bílá. Je nadčasová, elegantní a navíc velmi univerzální. V nabídce Porty naleznete mnoho návrhů v bílé barvě. Vyberte si modely, které dodají vašemu interiéru klasický charakter, například Porta ROYAL PremiumPorta GRANDEPorta DESIRE nebo Porta VECTOR Premium.

Výhodou bílé barvy je její univerzálnost. Snadno ji rozbijete výraznými doplňky, například červenou nebo fialovou, které interiér efektně oživí. Bílá vypadá skvěle i s pastelovými detaily, které zdůrazňují jemnost interiéru a dělají z něj perfektní místo k odpočinku. Bílá bude perfektní v každé místnosti, zejména v kuchyni, ložnici nebo předsíni.

Bojíte se, že bílé dveře v bílém interiéru jsou už moc? Není to pravda! Budou vypadat velmi dobře, zvláště když celek kontrastuje s tmavším nábytkem.


Jarní pastely

S jarem jsou spojeny i pastelové barvy – zelená, modrá, lomená růžová, fialová, mátová a žlutá. Při zařizování bytu v těchto barvách volte dveře v tmavších odstínech dřeva. Do takových interiérů jsou vhodné dveře ze série Porta FOCUS Premium nebo Porta INSPIRE. Dodají vašemu interiéru jedinečný charakter a budete se v nich cítit útulně. Do svého interiéru vnesete jarní svěžest a energii.Intenzivní barvy

Na jaře jsou kromě bílé žádané i intenzivní barvy – oranžová, červená, fialová a zelená. Skvěle se budou hodit jako doplněk dynamického barevného aranžmá nebo naopak jako prvek oživující klidný, tlumený interiér. Křídla v intenzivním odstínu dodají místnosti zcela nový charakter. Standardní nabídka Porty obsahuje až 100 barev doplněných tisíci módních odstínů z palet RAL a NCS ve vybraných kolekcích v nestandardní nabídce. Chcete se odvázat? Vyberte si křídla Porta GRANDE nebo Porta DESIRE lakovaná UV akrylovou barvou nebo křídla Natura CLASSICMADRID nebo CORDOBA v přírodní dýze a uvidíte, kolik pozitivních změn do vašeho interiéru mohou přinést barevné dveře.

Stěny lze také ozdobit různými druhy grafiky nebo vzorovanými tapetami nebo vymalovat různými barvami. Do takových interiérů se skvěle hodí bílé dveře nebo dýhované v odstínech světlého dřeva, které kontrastují s různobarevnými stěnami. Mrkněte na kolekci Porta FIT. Bez ohledu na to, zda jsou stěny v tmavých nebo světlých barvách, světlá křídla jsou vynikající volbou. Interiér díky nim získává velmi moderní ráz.

Při hledání šťavnatých intenzivních barev stojí za to poohlédnout se i po dveřích z kolekce Porta VECTOR Premium. Nejsou to ledajaké vzory – včetně těch, které si můžete navrhnout sami! Zvolit můžete také libovolné barvy z palety RAL.


Ve stylu ECO

Interiéry v ekologickém stylu jsou v poslední době stále populárnější. Dominují zde barvy přírody, jako je béžová, zelená, hnědá, různé odstíny šedé a bílé. Taková uspořádání obvykle zahrnují nábytek ze světlého dřeva, často vyráběný ručně, například stoly vyrobené z dřevěných palet.V nabídce Porta Doors naleznete křídla, která dodají takto zařízené místnosti výraz. Světlejším stěnám budou slušet dveře v tmavších i světlejších odstínech. Pokud jsou vaše stěny v tmavších barvách, budou se k nim skvěle vyjímat dveře ve světlém dřevěném dekoru. Věnujte pozornost například modelům z kolekcí Porta KONCEPT.