Úvod Blog Architektura Nejzajímavější obchodní domy na světě. Ráj pro fanoušky nakupování, ale i architektury.

Nejzajímavější obchodní domy na světě. Ráj pro fanoušky nakupování, ale i architektury.

Kdo řekl, že nelze kombinovat obchod s potěšením, nakupovat s brilantní architektonickou vizí? Níže je uveden seznam deseti nejzajímavějších, největších zkrátka úchvatných nákupních center.Dubai Mall (Dubaj, Spojené arabské emiráty) - největší podle celkové plochy

Prohlídku Dubaje se vyplatí zahájit od nákupního centra otevřeného v roce 2008 (obrázek výše), které ztělesňuje vše, s čím si Spojené arabské emiráty spojujete: půvab, lásku k luxusu a překračování nových hranic. Tyto prvky jsou spolu s nejvyššími mrakodrapy na světě největšími atrakcemi Dubaje. Najdeme zde přes 1 200 obchodů, 150 restaurací, exkluzivní hotel, kino komplex, kryté kluziště a obrovské akvárium s více než 30 000 vzorky exotických zvířat, včetně s až 400 žraloky. Centrum je navíc spojeno s nejvyšší budovou v Dubaji a zároveň celosvětově, tj. se slavnou Burdž Chalífa. Pokud tedy přemýšlíte, co v Dubaji vidět, zajímavosti neposkytují jen ty nejlepší zábavní parky, ale i samotné centrum Dubaje.


Siam Paragon (Bangkok, Thajsko) - potápění se žraloky

Noční Bangkok je pro turisty opravdovým zážitkem. Ale také během dne tam určitě je co dělat. Siam Paragon je další nákupní centrum, které láká nejen drahými butiky. Kromě více než 200 obchodů, obrovského kina, operního sálu a mnoha restaurací na zákazníky čeká jedno z největších akvárií v Thajsku. Samozřejmě plné exotických zvířat. Ti, kteří potřebují při nakupování další zážitek, se mohou potápět se žraloky.


Mall of America (Minnesota, Spojené státy) - pro celou rodinu

Ano, zde kromě několika set obchodů a butiků najdeme také velké akvárium. Nefunguje však jako návnada pro zákazníky, ale jako jeden z nejlepších zábavních parků ve Spojených státech, podepsaný jejich oblíbeným dětským kanálem - Nickelodeon Universe. Když se rodiče oddávají nakupování, mohou se nejmladší celý den zabavit v prostoru vytvořeném speciálně pro ně. Obchodní centrum Mall of America je nejnavštěvovanější svého druhu na světě. A zamilovaní zde mohou stvrdit svůj vztah ve svatební kapli.


Tokio Midtown (Tokio, Japonsko) - pro náročné

Místo stvořené pro ty, kteří milují nakupování, ale pouze na úrovni. Kromě mnoha luxusních butiků zde návštěvníci najdou atrakce především pro duši: muzea a galerie s díly renomovaných umělců, dobře zásobená vinárna s nejlepšími ročníky na světě, exkluzivní hotel Ritz Carlton a dílnu zde má i designér Issey Miyake.


West Edmonton (Alberta, Kanada) - město v obchoďáku

Postaven byl v roce 1981, je to jedno z nejstarších a nejmodernějších nákupních center na světě. I přes roky stále potěší a přitahuje kupce a stává se jednou z nejzajímavějších atrakcí v této části Kanady. Je to také místo vytvořené pro rodiny s dětmi. Uvnitř komplexu o rozloze 570 tisíc m2 najdete kryté jezero, ZOO, zábavní park a vodní park s umělými vlnami. Ti, kteří mají hlad, mohou si vybrat z jedné z mnoha restaurací.


GPO (Melbourne, Austrálie) - vzpomínka na historii

Je to jedno z těch míst, které, i když bylo vytvořeno dnes, stále kultivuje ducha minulosti. Předtím, než se v roce 2004 stala velkým nákupním centrem, byla v budově  v letech 1907 až 1993 umístěna hlavní pošta, odtud zkratka GPO pro General Post Office. Původní fragmenty staré budovy se dochovaly dodnes, včetně klasických trezorů, díky nimž zařízení láká nejen nakupující, ale i turisty. V současné době zde je několik desítek obchodů a restaurací.


SM Mall of Asia (Metro Manila, Filipíny) - pro milovníky filmů

Obchody, restaurace a zábavní prodejny jsou jen některé z atrakcí, které čekají na kupce v SM Mall of Asia. Za prvé, zařízení, které bylo otevřeno v roce 2006, přitahuje davy fanoušků kina, a to i z nejvzdálenějších koutů. To vše díky kinu s technologií IMAX a jedné z největších 3D obrazovek na světě. Dalším lákadlem je obrovské kryté kluziště.


Grand Cannal Shoppes (Las Vegas, Spojené státy americké) – kus Evropy v USA

Las Vegas nejsou jen kasina a drahé hotely. Je to také mekka pro ty, kteří nemají nic společného s penězi. Zejména proto, že zmíněné nákupní centrum připomíná ... ano, Benátky. Gondoly poháněné gondoliéry plují mezi obchody, což z tohoto nákupního centra dělá jeden z nejneobvyklejších obchodních domů na světě. A když se v nás probudí duch hráče, můžeme vždy jít do některého z kasin nebo se jen tak pobavit v nočním klubu.


Mall of the Emirates (Dubaj, Spojené arabské emiráty) - lyžování uprostřed pouště

Spojené arabské emiráty opět dokazují, že je to země, kde, pokud se něco buduje, pak ve velkém měřítku. Otevřeno v roce 2005, nákupní centrum není jen několik stovek obchodů, kino, divadlo a umělecká galerie, ale především krytý zábavní park Ski Dubai, kde si každý může zalyžovat nebo zasáňkovat. Uprostřed pouště! Toto je první a jediná taková atrakce na Středním východě.


Instanbul Cevahir (Istanbul, Turecko) - jde o rekord

Toto centrum bylo vytvořeno, aby zapůsobilo a omráčilo konkurenci. Nejen, že je působivé svou velikostí přes 420 000 metrů čtverečních, ale také ohromuje obrovskou skleněnou střechou a druhými největšími hodinami na světě umístěnými ve středu obchodního centra.