Úvod Blog Interiér Nejlepší nápady na zařízení malé ložnice

Nejlepší nápady na zařízení malé ložnice

Malý byt vyžaduje použití fantazie při zařizování interiéru. I přes omezenou velikost může být malá ložnice v panelovém bytě nádherná! Dobrý nápad, jak si zařídit malou ložnici třeba v paneláku, z ní udělá skvělé místo k relaxaci a odpočinku.Malá ložnice - světlo v ní má velký význam


Mít omezený prostor neznamená, že je nemožné zařídit pohodlnou a útulnou ložnici. Díky chytrým řešením nebudete mít pocit malého prostoru. Použijte alespoň pár z nich a uvidíte, jak se z pokoje, kde je pouze postel, ložnice promění v pohodlný pokoj s místem k odpočinku, čtení, ukládání oblečení a dalších potřebných věcí do šatní skříně.Světlo, přirozené i umělé, je neocenitelným pomocníkem při zařizování velmi malé ložnice v paneláku. Velké okno s bílým rámem dokáže zázraky a stojací lampa pomůže vytáhnout ze tmy ten nejzajímavější nápad na malou ložnici. Musíte si uvědomit, že světlo potřebuje společnost jasných barev, takové duo bude ideální pro malý pokoj, zvětší a prosvětlí prostor.


Jak zařídit malou ložnici v paneláku?


Pokud zařizujete úzkou ložnici v panelovém bytě, využijte možnosti rozvinutí místnosti směrem nahoru. I ve velmi malé nebo úzké ložnici můžete získat prostor postavením plošiny, na kterou umístíte matraci. Bude fungovat jako rám postele a zároveň vytvoří místo pro uložení ložního prádla, skříně, knih atd. Pro větší prostornost pokoje stačí v konstrukci udělat přihrádky například ve formě šuplíků.V malé ložnici, zejména ve velmi omezeném prostoru, můžete postel nahradit i rozkládací pohovkou. Pokud se však nechcete vzdát pohodlné matrace a zároveň přijít o cenný prostor, zkuste postel posunout o úroveň výše – vytvořením malého mezipatra. Při výběru mezaninu pamatujte na to, že postel by neměla být příliš blízko stropu, aby vám nebylo při spánku dusno.Malá ložnice - inspirace


Zajímavým způsobem, jak v ložnici najít prostor pro skříňky a police, je postavit kolem postele stěnu s čelem. Po obou stranách a nad postelí tak vznikne pohodlný, i když poměrně mělký prostor pro uložení šatní skříně. Je to také praktické místo pro knihovnu. Pod nábytkovou desku nad čelem postele se vyplatí nainstalovat bodové osvětlení, které vám umožní večerní čtení. Místo tlustého, v současnosti módního prošívaného čela, které v malé ložnici zabere příliš místa, přilepte na stěnu tenčí matraci. Můžete také připevnit velké polštáře na suchý zip, které lze snadno sundat a vyprat.


Nábytek do malé ložnice


Malá moderní ložnice v paneláku někdy vyžaduje užší postel. Pohodlné spaní pro dvě osoby zaručí matrace o šířce minimálně 140 cm, pro jednoho je to 90 cm. Optimální polohování lůžka je středové umístění, aby bylo dobře přístupné z obou stran. Pokud jsou po stranách noční stolky, měla by být stěna dlouhá alespoň 250 cm. Do malé ložnice vybírejte postel s co nejužším rámem a nohami, které nevyčnívají přes její obrys. Pohodlné budou i modely čalouněné měkkou potahovou látkou, díky které nenarazíte do ostrých hran nábytku, což je v úzké místnosti snadné. Pokud si nedokážete představit spaní na posteli užší než 180 cm, zvolte model s nízkým štítem, který vypadá méně masivně a přitlačte jej okrajem ke zdi. Lidem, kteří nepotřebují mít volný přístup z boku, ale mají úzkou malou místnost, se doporučuje vytvořit rám na míru tak, aby vyplnil celou šířku ložnice.Základním principem výběru nábytku do malé ložnice je jeho mobilita, lehká struktura a aerodynamické tvary, bez výrazných dekorací. Vybírejte multifunkční, skládací, ergonomické vybavení, například takové, které se schová jedno do druhého. Pokud plánujete židli nebo taburet v ložnici umístit vedle toaletního stolku nebo malého psacího stolu, vyberte si model s úložným prostorem pod sedákem.


Stěna jako žádná jiná v malé ložnici


Pokud je mikroložnice oddělena od větší místnosti, je lepší místo obyčejné příčky použít příčky posuvné. Poslouží i konstrukce se skládacími prvky z nábytkové desky. Budete tak moci částečně odhalit interiér podle potřeby.Neméně praktickým řešením je umístit na linii příčky šatnu, která bude mít dveře ze strany ložnice a na druhé straně budit dojem obyčejné příčky pokryté tapetou. Pokud si čela šatní skříně objednáte ve verzi se zrcadlem, opticky zvětšíte prostor malé ložnice.


Velmi malá ložnice v panelovém bytě - jaké dveře zvolit?


Při zařizování malé ložnice, zvláště v úzké místnosti v paneláku, musíte pamatovat na to, že každý volný centimetr zde má cenu zlata. Bez významu proto není ani výběr správných dveří. V malé ložnici jsou posuvné dveře perfektní. Jedná se o obrovskou úsporu místa, která umožňuje optimálně využít dostupný prostor. Jaký model vybrat? Za zvážení stojí posuvný systém SLIDE nebo EFEKT. První z nich je univerzální a bude se hodit do každého stylu interiéru. Druhá bude naopak perfektním doplňkem moderního interiéru.


posuvný systém SLIDE


Úzkou ložnici v paneláku lze také opticky rozšířit pomocí vhodných dveří. Bílý model J.6 z kolekce Porta VERTE HOME jsou perfektní dveře do malé ložnice v paneláku. Bílá dýha bude odrážet světlo a díky prosklení se do interiéru dostane více přirozeného světla. Dobré je také zvolit dveře se zrcadlem. Zrcadlo pomůže opticky zvětšit ložnici a zároveň bude mít praktickou funkci a sloužit každý den.


Porta Verte HOME


Pokud vám nevyhovuje varianta se zrcadlem nebo prosklením, zvolte jednoduché bílé dveře. Minimalismus je model T z kolekce Porta VECTOR Premium, který se bude dobře vyjímat ve velmi malé ložnici i ve své mikro verzi. Jednoduchá křídla pokrytá bílým lakem jsou klasikou, která se bude hodit do většiny interiérů.


Porta VECTOR Premium