Úvod Blog Interiér Moderní obývací pokoj. Jak jej zařídit podle trendů?

Moderní obývací pokoj. Jak jej zařídit podle trendů?

Uvolněný, funkční a mimořádně módní styl má mnoho příznivců. Celé interiéry zařízené v moderní atmosféře vypadají skvěle, stejně jako pouze jednotlivé pokoje, včetně obývacího pokoje. Jak dovedně zařídit obývací pokoj v moderním stylu, aby vytvořil útulnou atmosféru příznivou pro relaxaci? Podívejte se na několik důležitých tipů v tomto článku.


Porta KONCEPT


Co odlišuje moderní obývací pokoj?


Minimalismus, jednoduché a často měkké tvary i funkčnost, to jsou nejcharakterističtější rysy moderního obývacího pokoje. Díky nim interiér nejen krásně vypadá, ale také je dokonalým obytným prostorem. Pokud sníte o svém vlastním relaxačním a moderním obývacím pokoji, ujistěte se, že je praktický a pohodlný. Jednoduché formy nábytku, střídmost v dekoracích, ale také měkké doplňky - hřejivý pléd, do kterého se rádi zabalíte, nebo tkané macramé na zavěšení na zeď - to jsou prvky, které této místnosti dodají charakter. 


Díky omezení vybavení, nábytku a doplňků na nezbytné minimum bude váš obývací pokoj funkční a prostorný i přes své malé rozměry. V prostoru, který si sami vytvoříte, se budete cítit pohodlně. „Prostor“ je klíčové slovo v moderním stylu. Stejně jako v bytech v průmyslovém stylu stojí za to co nejvíce otevírat jednotlivé místnosti, například odstraněním příček nebo nábytku stojícího v uličkách mezi místnostmi. Pokud máte tu možnost, spojte kuchyň s obývacím pokojem, díky čemuž místo dvou menších místností získáte jednu velkou, která bude plnit mnoho funkcí současně.


Porta VECTOR Premium


Jaké zvolit barvy?


Konečný efekt interiéru je určen hlavně barvami. V zóně odpočinku použijte jako základ klidné barvy, které navozují pocity klidu, například bílou a šedou. Nejnovější trendy jsou však módní zemité barvy, zejména taupe. Váš pokoj bude výrazný, když použijete teplé akcenty v barvě hořčice, cihlově hnědé nebo tlumené zelené nebo černé láhve. Výrazné barvy by měly být použity na jednu ze stěn nebo pouze na doplňky.


Umístěte do takového obývacího pokoje živé rostliny v květináčích, zejména ty, které mají velké výrazné listy a zajímavý tvar. Použijte jednoduché a organické doplňky, jako je jutový koberec, tkané pufy nebo stínidla na lampy. Dokonale oživí prostor a budou skvělým kontrastem k černé, kovovým prvkům nábytku, dveřím nebo nohám konferenčního stolku.


Jaké vybrat dveře?


Vnitřní dveře jsou nejen dobrým způsobem, jak zajistit pocit soukromí. Naopak, kromě této zjevné funkce mohou být vhodně zvolené dveře elegantní vnitřní ozdobou. Jednoduché (nezaměňovat s nudnými) a nápadité, takové dveře budou nejlépe fungovat v moderním obývacím pokoji. Nejnovější trendy jsou přírodní materiály, a proto se novinky mezi dýhovanými kolekcemi dokonale hodí pro moderní obývací pokoj.


Natura VECTOR - krásné dveře potažené přírodní dýhou - k dostání v provedení dub a dub satin bílý. Vyberte si obzvláště módní variantu s francouzským frézováním rybí kosti (vzor J je v nabídce jako novinka).

Natura VECTOR


Natura LOFT – výrazným prvkem této kolekce je nadčasová černá v matném provedení. Tato barva se objevuje na rámu dveří, klice dveří a na všech ostatních doplňcích včetně pantů a zámků. Můžete si vybrat z několika verzí přírodních dýh: dub, jasan a tmavý ořech.


Natura LOFT


Jaký zvolit nábytek?


V moderním obývacím pokoji je dostatek jednoduchého nábytku, často se používají například staré dřevěné desky v kombinaci s kovem. Zkuste si vybrat ušlechtilé a přírodní materiály a nábytek, který je v každém ohledu vytříbený. V moderním obývacím pokoji budou dobře vypadat tvarovaná křesla a pohovky, vypadají skvěle a jejich užívání je pohádkově pohodlné. Vyvarujte se nákupu příliš velkého množství nábytku. Vybírejte pouze to, co je nezbytné, aby nedošlo k ucpání místnosti velkými a zbytečnými věcmi. Místo tradiční šatní skříně investujte do velké vestavěné skříně. Nejen, že do ní vložíte více věcí, ale také bude méně nápadná. Dveře šatníku můžete také zakrýt zrcadlem, díky čemuž prostor vizuálně zvětšíte.


Porta VECTOR Premium


A co dekorace?


Aby byl obývací pokoj v moderním stylu atraktivnější, potřebujete jen několik dobře vybraných doplňků. Stojí za to zaměřit se na tradiční umělecká řemesla, například inspirovaná lidovým uměním, která prostor nejen oživí, ale dekorace v tomto stylu mu dodají útulný charakter. Na pohovku položte 2 až 3 dekorativní polštáře z měkkých materiálů v několika odstínech stejné barvy. Místo tradičních obrazů v rámečcích zavěste na stěny moderní plakáty.


Snažíme se vnášet do moderních interiérů stále více přírody. Trend nulového odpadu je stále hlasitější, a to i v dekoraci interiérů. Chcete-li do svého obývacího pokoje vnést organičnost, vyberte si surové doplňky, mohou to být dřívka nasbíraná na pláži krásně vyleštěná mořskou vodou umístěná ve sklenici, jednoduchá váza, pampová tráva (čím větší, tím lepší!). Nebo surové desky, které vám poslouží pro minimalistické police. Nezapomeňte na živé rostliny, díky nimž si do svého domova přinesete více kyslíku.