Úvod Blog Dveře Moderní interiérové dveře. Které jsou v současné době moderní?

Moderní interiérové dveře. Které jsou v současné době moderní?

V interiéru, stejně jako v jiných oblastech, se současné trendy mění čas od času. V současné době je obtížné rozlišit jeden hlavní styl, ale určitě můžeme naznačit dva hlavní trendy, které mají mnoho příznivců. Někteří lidé dodržují jednoduchost a minimalismus, který dokonale vyhovuje atmosféře moderních a někdy i průmyslových interiérů. Jiní, naopak, se opírají o útulnou přírodu, zastoupenou skandinávským minimalismem. Jak by měly vypadat nejmódnější interiérové dveře?                                                                                 

Všechny současné trendy mají jeden společný jmenovatel. Jedná se o jednoduchost a minimalismus. Jiné společné vlastnosti byste těžko hledali. Mají různé materiály, různé struktury, různé barvy – moderní dveře se výrazně liší.

Klasika s nádechem Skandinávie nebo Skandinávie s nádechem klasiky

Interiéry v klasickém stylu jsou pohodlné a útulné. Je to styl, který ovládá jednoduchost a dobrý vkus. Paleta barev je udržována v odstínech béžové, hnědé, krémové a bílé. Tkaniny v těchto prostorách jsou většinou v odstínech modré, zelené nebo tyrkysové.

Zatímco skandinávský styl je především odstín bílé, šedé. Interiéry zdobené ve skandinávském stylu jsou funkční, prostorné a světlé.

V klasickém i skandinávském stylu se objevují přírodní látky a materiály, jako je dřevo, kámen, vlna, plátno a kůže. Dřevěná podlaha nebo panely, které napodobují přírodní materiály.

Moderní, minimalistické, a dokonce i v průmyslových interiérech

Moderní, minimalistické interiéry se vyznačují jednoduchostí tvarů. Dokonale uspořádaným prostorem bez žádných zbytečných drobností. Dále se vyznačuje chladnými barvami, které vládnou interiéru – jedná se především o studené odstíny bílé, šedé, béžové a hnědé. V průmyslových interiérech se můžeme setkávat i s jinými barvami.

Zde se častěji setkáváme s kontrastními barvami. Často se zde objevují ve formě výrazných doplňků (červená, žlutá, modrá) – textilie, osvětlení apod…

Mezi materiály dominující v moderních interiérech, patří dřevo, kov, sklo, a dokonce i beton. Zajímavým řešením v moderních interiérech jsou také zrcadla, které opticky zvětšují jakýkoliv prostor.

                                          porta linka