Úvod Blog Design Moderní garáž - sen každého motoholika

Moderní garáž - sen každého motoholika

Pokud vaše láska k automobilům zastiňuje ostatní aspekty každodenního života, stojí za to se podívat na šílené nápady architektů z celého světa. Ani bydlení v nejvyšších patrech bytového domu není překážkou. Speciální výtah poskytne možnost k nepřetržitému obdivování vašeho milovaného Ferrari nebo Porsche.Moderní garáž - od plechu po malý byt

Dlouho jste si šetřili na vysněné auto, ale zbývající prostředky nestačí na adekvátní úkryt? Obyčejná, volně stojící „plechovka“ by měla stačit. Alespoň na chvíli. Stojí od třiceti tisíc korun a účinně chrání před deštěm a sněhem. Na druhé straně jsou příklady, zejména ve Spojených státech, které dokumentují prostor vyhrazený pouze pro auto. Neobvyklý interiér garáže může být šokující, ale mnoho lidí vidí výhody v této formě zařízení prostoru. Průmyslový výtah o nosnosti několika tun vede do malých bytů, řidič vstupuje rovnou do obývacího pokoje, parkování je tedy hned vedle pohovky a LED televize.


Moderní garáž se speciálními potřebami

Nový nájemce vyžaduje zvláštní péči. Drobné úniky tuků, olejů a jiných provozních kapalin mohou způsobit mnoho škod. Věřte, že takové skvrny se těžko odstraňují. Vhod přijde nabídka mnoha stavebních firem vyrábějících snadno omyvatelné povrchy. Dobře fungují i klasické dlaždice.


Moderní interiér garáže

Vyplatí postarat se o vhodné dekorace. Obrázky legendárních modelů vaší oblíbené značky, plakáty, koberec se znakem výrobce nebo stěny v barvách limitované série laku vytvářejí jedinečnou atmosféru. Jako doplňky můžete také využít výhod inventáře vrakoviště. Opuštěné auto si rozhodně zaslouží druhou šanci. Šestiválcový nebo osmiválcový motor po očištění a zakrytí sklem poslouží jako stůl. Může také fungovat jako stojan na víno.

Sedačky z auta lze celkem snadno obnovit, jsou vybaveny elektrickými ovládacími prvky, topením, masáží,... V showroomu nábytku takové skvosty nenajdete. Pod sedadlo se vejde malý zdroj energie v podobě baterie. Odvážní jdou ještě dál a sahají po celých „ubikacích“ s odstraněnou střechou. Gauč z Cadillacu nebo Syreny nejen že vypadá působivě, ale má také funkční hodnotu v podobě prostorného kufru. Bodová světla mohou nahradit osvětlení ve stropě. Vaši hosté budou ohromeni!


Dílna jako váš druhý domov

Pokud v dílně trávíte hodně času, je dobré si ji přivézt domů. V historii najdeme mnoho příkladů využití celého přízemí pro moderní garáž kombinovanou se spacím a obývacím prostorem. Samozřejmě nejvíce místa zabírají stojany na auta. Široké brány, často ovládané dálkovým ovladačem, příjezdová cesta z dlažebních kostek a zahrada, která ji obklopuje. Uvnitř sterilní čistota, dobové detaily a základní dílenské nástroje.  

U tohoto typu zařízení se obvykle setkáváme se světlými stěnami. V garáži není nikdy dost světla. Jídelní a spací části mohou být zařízeny v trochu tmavší barvě. Vítány jsou nejrůznější dobové akcenty v podobě automatů na mince, kulečníku, barových židlí přímo z likvidované hospody pro řidiče kamionů nebo tankovací zařízení s ruční pumpou. V tomto případě doporučujeme pomoc interiérového designéra.


Moderní garáž v domě - expozice v obývacím pokoji

Ze Spojených států přichází móda do Evropy, aby využila obývací pokoje v rodinných domech k výstavě automobilových perel. V tomto případě obvykle stačí prostor pro jedno, dvě, maximálně tři auta. Do útulné a vytápěné místnosti vede estetická příjezdová cesta s posuvnou nebo sklopnou vstupní branou. Tato část bytu je obvykle zónou relaxace a odpočinku. Umístění nemovitosti v atraktivní oblasti je další výhodou. Ve společnosti Ford Mustang, Volvo P1800 nebo Jeep Cherokee první generace si můžete výhled na hory užívat nekonečně. Stačí k autu umístit gauč, pohodlná křesla a solidně vybavený bar s alkoholem.


Jedině peníze jsou limit

Říká se, že za peníze se štěstí nekoupí. S tímto rčením je těžké souhlasit, když sníte o domě pro auto. Kromě peněz jste omezeni jen představivostí investora a architekta. Obvykle to začíná obyčejnou plachtou nebo půjčenou „plechovkou“ a při troše štěstí končí skutečným palácem, hodným automobilových legend.