Úvod Blog Interiér Nápady, jak vytvořit interiér inspirovaný přírodou

Nápady, jak vytvořit interiér inspirovaný přírodou

V současné době je v módě nejen strohý minimalismus, skandinávský styl nebo třpytivý zlatý glamour. Stále častěji se vracíme ke kořenům - a to doslova - a zařizujeme své domovy tak, aby působily teple a útulně, aniž bychom zapomínali na přírodu, kterou lze do interiéru vnést mnoha různými způsoby.Ti, kteří si to mohou dovolit, staví domy šetrné a otevřené přírodě, zatímco jiní volí menší varianty, přestože i pro ně je příroda důležitá. Jak to dát najevo, když bydlíme třeba v panelovém domě? Kámen na stěnu obývacího pokoje? Nebo ovčí kůži na podlahu? Ano, ale je třeba dodat, že přírodní byt může být také minimalistický nebo ve skandinávském či dokonce glamour stylu.


Jaké jsou barvy přírody?

Náladu bytu často určují barvy, které zvolíme. Pokud chcete mít přívětivý domov inspirovaný přírodou, zvažte, které odstíny z její bohaté palety vám přinesou radost, uklidní vaše nervy a uvolní vás. První asociace? Příroda znamená jemné béžové, tlumené odstíny zelené, žluté, modré, šedé - barvy, které připomínají zemi, písek, vodu, slunce, trávu a skály.

Někdo by možná řekl, že příroda je mnohem víc, a měl by pravdu. Otázkou je, zda je pobyt v kaštanovém obývacím pokoji, oranžové ložnici nebo zelené kuchyni dobrý nápad. V bytě trávíme spoustu času a potřebujeme v něm nabrat sílu, ne z něj vypadnout. Prvním krokem k vytvoření příbytku, jehož inspirací je příroda, je tedy vymalování stěn. Dalším je výběr barvy podlah a dveří.Zde se vyplatí zvážit dveře Porta VERTE HOME. Dveřní křídla této kolekce mají rámovou konstrukci. Pro interiéry zařízené v duchu přírody je tento typ dveří ideální díky povrchům inspirovaným dřevem stromů, jako je ořech, dub, akát nebo borovice. Matné skleněné tabule zase poskytují soukromí a zároveň vnášejí do interiéru určitou lehkost.


Přírodní materiály

Pokud chcete žít v souladu s přírodou, zvolte přírodní materiály. Podlahy a dveře by měly být dřevěné. Pokud chcete obložit kuchyň, chodbu nebo koupelnu, zvolte do interiéru kámen, mramor nebo žulu, případně i přírodní kámen. Z těchto materiálů mohou být také desky nebo umyvadla, a dokonce i schody a podlahy.

Příroda znamená také kůži, která dodá interiéru teplo, proutí, ratan, který je ideální na terasu, bambus, který může nahradit dřevo, mořskou trávu a dokonce i kovy. Ty jsou sice spojovány spíše s industriálním loftovým stylem než s bydlením inspirovaným přírodou, ale jedno nevylučuje druhé. Kromě toho skvěle vypadají kombinace těžkých kovových prvků s útulným dřevem.Nábytek navržený v souladu s přírodou nebo zdobený přírodním motivem

Příroda v domácnosti znamená nábytek z přírodních materiálů, tedy například ze dřeva nebo ratanu, ale nejen z nich. Může být představen i jinými způsoby. Například skříň s posuvnými dveřmi zdobená obrázky rostlin, květin, pláže nebo moře přitáhne pozornost a dá jasně najevo, co je pro vás důležité.

Přírodní nábytek nemusí být drahý. Dřevěné skříně a komody seženete i v obchodních řetězcích. Dřevěné bedny se dobře uplatní i jako nábytek - zavěšené na stěně poslouží jako police, naskládané na sebe se promění v knihovny, doplněné kolečky se stanou mobilními kontejnery na dětské hračky. Je to levné a ekologické řešení, které dobře odpovídá trendu inspirovanému přírodou. Dřevěné bedny, proutěné koše a nádoby z mořské trávy se budou skvěle vyjímat v bytech zařízených v přírodním stylu.

Další možnosti? Místo obvyklých křesel můžeme zvolit houpací křesla - klasická nebo závěsná, ale nutně vyrobená z materiálů, které se vyskytují v přírodě. Houpací křesla jsou spojena se zahradou, takže skvěle doplní interiér, jehož leitmotivem je příroda. Ideální jsou dřevěné taburety nebo noční stolky. Nezapomínejme ani na čalouněný nábytek, tedy na len, plátno nebo kůži.Doplňky s květinovými a zvířecími motivy

Květinové a zvířecí motivy nikdy nevyjdou z módy. V kuchyni se budou dobře vyjímat hrnky, květinové ubrusy, nádobí s jemným, plazivým listovým vzorem, potisk ovoce, rostlin nebo zeleniny na skle mezi skříňkami.

Záclony se vzorem listů monstery (domácí džungle!), tapety s výhledem na lesy, hory, oblohu, obrázky, fotografie, plakáty s rostlinami a zvířaty, ložní prádlo a polštáře s obrázky zvířat, zejména divokých zvířat, budou ideální pro obývací pokoj a ložnici.

Něco pro odvážné - květinová nebo listová pohovka či křesla čalouněná výraznou vzorovanou látkou. A ujistěte se, že je přírodní, tedy nejlépe bavlna nebo len. Možností je spousta a doplňků s květinovými nebo zvířecími motivy jistě najdete také dost.


Dárky z přírody

Nejlepším způsobem, jak vnést přírodu do interiéru, je pojmout tento motiv doslova. Rostliny v květináčích nebo svazky řezaných květin, písek ve skleněných lahvích, rámečky s mušlemi nebo sušenými listy, miska naplněná kameny nebo šiškami nasbíranými během procházek - vše, co nám příroda dává, se může stát doplňkem zdobícím každou místnost v domě. Stačí jen fantazie a dobrý úmysl, aby se z obyčejné větve stala záclonová tyč a z plochých kamenů prostírání.

Je důležité umně kombinovat přírodní materiály, květinové vzory, barvy přírody a její dary a vhodně je sladit se stylem interiéru. Chcete-li si interiér vyzdobit rostlinami, nezapomeňte si ověřit, které se ve vašem prostoru budou cítit dobře. Nevybírejte si určitou rostlinu jen proto, že je hezká nebo momentálně módní - důležité je, abychom dokázali splnit její pěstitelské nároky.

Pokud nemáte šikovné ruce na květiny, zásobte se květináči s bylinkami. Jejich pěstování je jednoduché, bylinky vypadají v kuchyni hezky a zapadnou do přírodního trendu.


Inspirujte se přírodou a pečujte o ni

Pokud je pro nás příroda inspirací při zařizování interiéru, pojďme ještě o krok dál. Nemysleme jen na to, že jíme z talíře s květinami a sedíme u dřevěného stolu, ale také na to, abychom jedli zdravě a co nejpřirozeněji, abychom racionálně využívali přírodní zdroje a zbytečně neplýtvali vodou, abychom třídili odpad a pečovali o přírodu. Vždyť jsme její součástí.