Úvod Blog Design Magnetický nátěr – nápad na praktickou a dekorativní stěnu

Magnetický nátěr – nápad na praktickou a dekorativní stěnu

Přestože ve škole bylo jen málo lidí, kteří byli rádi při vyvoláni k tabuli, všichni si určitě dobře pamatujeme na společné malování a psaní na tabuli během přestávek. Tato neodolatelná touha po beztrestném malování po velké ploše v nás může ožít díky stále oblíbenějšímu trendu v interiérovém designu, kterým je magnetická a tabulová barva.

                                             

Pokud vás zajímá, kde bude magnetický barva fungovat, můžeme s jistotou odpovědět všude! Ať už se jedná o chodbu, kuchyň, kancelář, dětský pokoj či obývací pokoj – magnetická stěna bude nejen praktickým řešením, ale také moderním prvkem interiéru

Jak fungují magnetické barvy

Magnetické barvy obsahují malé částečky železa, díky kterým snadno na zeď přichytíte magnety. Pokud navíc chceme, abychom mohli na stěnu kreslit křídou, můžeme použít tabulovou barvu. V současné době se na trhu stále častěji objevují barvy, které splňují obě vlastnosti.

Pro natírání stěny magnetickou či tabulovou barvou nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Samotná aplikace se nijak neliší od použití běžné barvy na stěnu. Navíc její barva není omezena na charakteristické odstíny černé a tmavě zelené – můžete vybrat odstín podle potřeby.

V kuchyni

Jedním z neoblíbenějších míst pro použití těchto barev je nátěr v kuchyni. Ten dává místnosti velmi moderní vzhled, odkazující na trendy obědové bary. Magnetická stěna může být umístěna těsně nad pracovní deskou nebo jako užší postranní pás vedle kuchyňského koutu.

V dnešní době, kdy je chladnička obvykle vestavěna v nábytku, kovový prostor na stěně vytváří ideální podklad pro magnetky, pohlednice z cest nebo malé fotografie.

Na druhou stranu schopnost psát na barvu vám umožňuje vytvářet např. nákupní seznam, zanechat vzkaz ostatním členům domácnosti či vyzdobit si kuchyň vlastními obrázky – limitem je jen vaše představivost.

V pokoji

Magnetický nátěr na stěny je také fantastickým řešením pro naše pracoviště – studijní místnost nebo samostatnou část obývacího pokoje nebo ložnice. Zapomeňte na neustálý nepořádek na stole a podlaze. Nástěnná deska bude užitečná při vykonávání projektů, které vyžadují několik dní práce.

Místo rozložení dokumentů po zemi a všude po pracovní desce stolu, můžete si vše jednoduše připnout na zeď. A co víc, můžete si tam psát poznámky i kreslit, prostor lze využít i jako plochu pro fotografie.

Jednou z hlavních výhod takové magnetické stěny je stálá možnost jejího přeskupení. Můžeme ji přizpůsobit, změnit, připojit nové obrázky a plakáty, a to bez vrtání.

Možná nejvhodnější použití je v dětské pokoji. Kde tím vytvoříme ráj pro děti, který jim umožní rozvíjet umělecké dovednosti a při dospívání sloužit jako užitečná deska pro výuku, fotky nebo poznámky.

Dveře pokryté magnetickou barvou

Někdy bohužel nemáme tolik volného prostoru, ze kterého by se dala vytvořit velká tabule. Poté je kompromisem nákup dveří, jejichž křídlo bylo částečně pokryto magnetickou barvou. Ty pak mohou plnit stejnou funkci jako stěna a v závislosti na výzdobě nebo situaci můžeme libovolně upravovat jejich vzhled.