Úvod Blog Interiér Ložnice ve skandinávském stylu

Ložnice ve skandinávském stylu

Všudypřítomná bílá a použití přírodních materiálů jsou charakteristickými znaky skandinávského stylu. Takto zařízený interiér přispívá k relaxaci, klidu a odpočinku. Není divu, že stále více lidí se rozhodne zařídit ložnici v tomto stylu. Jaká pravidla je třeba mít na paměti při rozhodování o takovém zařízení? Které dveře zvolit, aby dokonale ladily se skandinávským interiérem? Můžete si o tom přečíst v našem článku.Ložnice ve skandinávském stylu - bílá obklopená dřevem


V případě skandinávských interiérů musí být každý designový prvek dobře promyšlený. Je to design, kde není místo pro náhodnost. Dominuje jednoduchost formy a počet detailů je omezen na minimum. Základem pro uspořádání ložnice ve skandinávském stylu jsou světlé odstíny, které jsou v interiéru zastoupeny nejvíc. Je dobré začít se stěnami a podlahami. Stěny jsou nejlépe natřeny bílou nebo jinou světlou a univerzální barvou, například světle šedou nebo ecru. Dřevěná podlaha, buď v klasickém hnědém odstínu, nebo s deskami natřenými bílou barvou, se hodí ke stěnám v bílé barvě. Aby byl interiér ještě útulnější, můžete si hned vedle postele dát malý koberec v jasné barvě.


Uspořádání ložnice ve skandinávském stylu - jaký nábytek si vybrat?


Skandinávský design je ovládán střídmou formou a funkčností. V ložnici zařízené tímto stylem není místo pro náhodný nábytek nebo neuvážené doplňky. Všechna zařízení by měla být pečlivě vybrána a měla by splňovat určitou funkci. Dřevěný nábytek se hodí nejlépe. Klíčovým prvkem je postel. Model s dřevěným nebo kovovým rámem bude fungovat dobře. Je důležité, aby konstrukce postele byla jednoduchá a pevná zároveň. Zajímavým řešením, které bude skvěle fungovat, je opuštění tradiční postele ve prospěch matrace umístěné na dřevěných paletách. Jedná se o podstatu jednoduchosti, která zajišťuje pohodlí a zároveň vypadá velmi působivě. Kromě postele se v ložnici bude hodit noční stolek, nebo dva na obou stranách, jednoduchého tvaru a ve světlém odstínu. V ložnici je také často umístěna skříň. Pro tuto funkci je skvělý také malý věšák s kolečky, který může být jak kovový, bíle natřený, tak klasický, dřevěný.


Dveře do skandinávského stylu - dřevěné nebo bílé?


Bílé dveře jsou optimální volbou pro ložnici ve skandinávském stylu. Dokonale splynou s odstíny bílé a šedé, které dominují interiéru. Důležité je, že světelný odstín na dveřích dodatečně odráží světlo, čímž je interiér opticky prostornější. Další možností jsou klasické dveře v barvě dřeva. Tmavě hnědý odstín bude kontrastovat se světlými stěnami a vytvoří zajímavý vizuální efekt. Stojí za zmínku, že dveře s klasickou, hladkou strukturou i modely s minimalistickým dekorem nebo skleněnými vložkami budou dobrou volbou. Níže uvádíme několik návrhů.


1. Porta KONCEPT (model K.3) – dveře v provedení Dub Anglický Hamilton s prohlubněmi z matného skla ve tvaru obdélníků po celé délce.


Porta KONCEPT


2.  Porta VECTOR Premium V – bílé dveře s minimalistickým designem.


Porta VECTOR Premium

3. Porta VERTE HOME (model C.5) - dveře v odstínu šarlatového dubu s matným prosklením.


Porta Verte HOME


Představené modely jsou návrhy v klasickém, přesto nadčasovém stylu. Díky svému univerzálnímu charakteru se hodí nejen do interiéru ve skandinávském stylu, ale také do místností v jiném stylu. Je důležité, pokud se například za několik let členové domácnosti rozhodnou osvěžit byt a vyzdobit ložnici ve zcela jiném stylu, že nebudou muset vyměnit dveře za nové.


Ložnice ve skandinávském stylu září světlými barvami a přírodními materiály. V místnosti zařízené v souladu s tímto stylem je zbytečné hledat náhodné předměty nebo přebytek zbytečných doplňků. Díky kombinaci bílé se dřevem je interiér světlý, útulný a zároveň funkční.