Úvod Blog Interiér Krb v domě – moderní interiér s dotekem tradice

Krb v domě – moderní interiér s dotekem tradice

Krb nás vždy spojuje s tradicí a komfortem. Není divu, že se móda krbů opět vrací. Možnost vychutnat si teplo domácího ohně v obývacím pokoji je obzvlášť atraktivní, když převládá podzimní a zimní nálada.Rozhodnutí pro instalaci krbu by mělo být jedním z prvních rozhodnutí, které uděláme při návrhu domu. Jeho umístění, typ a vzhled budou mít velký význam pro uspořádání zbytku místnosti. Důležité také je, jakou funkci bude splňovat. Jestli bude pravidelně zajišťovat teplo nebo bude spíše vnitřní dekorací, která bude hlavním prvkem stěny. Teprve když odpovíme na výše uvedené otázky, se můžeme podívat na dostupné typy krbů. A že jich je spousta!

Tradiční otevřené krby

Bezpochyby je to ten první, který nás napadne. Pohled na horký oheň, vůně dřeva a cihlový plášť, to vše neodolatelně vyvolává vzpomínky z dětství. Otevřený krb je však velmi nákladné řešení a není příliš praktické. V obývacím pokoji zabírá spoustu prostoru, a vyžaduje také nepřetržité doplňování dřeva, což není ekonomické. Kromě toho až 80% tepla “uniká“ skrze komín, takže jeho použití pro pravidelné vytápění místnosti není efektivní.Uzavřený krb

V současné době je to nejoblíbenější, a navíc nejvíce praktické řešení. Stejně jako tradiční krb je uzavřená verze připojena ke komínu. Nicméně se liší dvířky a vzhledem. Díky těmto věcem může nejen fungovat jako vnitřní dekorace, ale také účinně vytápět interiér.Krby mohu být vyrobeny z litiny nebo levnější, méně trvanlivé oceli. Existují také verze s výměníkem tepla, kde zjednodušeně teplo z kamen ohřívá vodu v radiátorech. Pokud jde o vzhled, výběr krbů je téměř nekonečný, proto si určitě vybere každý. Nemusíte se tedy bát, že byste nenašli žádný, který by odpovídal designu pokoje a vašemu vkusu.Bio

Všudypřítomná móda pro produkty “eko“ vstoupila také do světa krbů. Takzvané bio-krby se liší od ostatních, protože používají organické palivo (biolíh) k udržení svého plamene. Některé bio-krby lze naplnit vonnými oleji, díky kterým provoníte celou místnost. Bio-krb je ekologické řešení, které skvěle funguje ve všech bytech, jejichž majitelé ocení sofistikovaný design. Plamen je skvělým doplňkem výzdoby interiéru. Kromě toho oheň z biopaliv nevytváří popel nebo saze.


Bezpečnost především

Bez ohledu na to, jaký krb vybereme, si musíme pamatovat, že musíme dodržovat bezpečnostní opatření. Komín by měl být pravidelně čištěn, protože usazené saze mohou vést k jeho vznícení a poškození.

Uživatelé bezpečnějších biopaliv by také měli být na pozoru. V důsledku spalovaní biopaliv je uvolněno stopové množství oxidu uhličitého, proto by se měla místnost s krbem pravidelně odvětrávat.