Úvod Blog Dveře Jaký je rozdíl mezi polodrážkovými a bezpolodrážkovými dveřmi?

Jaký je rozdíl mezi polodrážkovými a bezpolodrážkovými dveřmi?

Některé výrazy týkající se prvků vybavení domů nebo bytů zní laikům mimořádně záhadně. Zejména proto, že nás zajímají, až když se rozhodneme náš byt nebo dům zařídit. I v případě dveří existuje několik takových kouzelných slov. Při výběru křídel pro nový byt se musíte rozhodnout: dveře s falcem nebo bez falcu?První, jak vám někdo řekl, jsou klasičtější, což nic nemění na skutečnosti, že bezfalcové dveře se již staly součástí mnoha domů. Křídla s takovým profilem hrany jsou stále více populární. Pokud uvažujete o volbě mezi polodrážkovými a bezpolodrážkovými dveřmi a rádi byste konečně pochopili rozdíl mezi nimi, je tento článek právě pro vás.


Bezfalcové dveře (bezpolodrážkové)

Ve skutečnosti je záležitost velmi jednoduchá a lze ji vidět pouhým okem, když víte, co hledat. Panty jsou skryty v bezfalcových dveřích, při zavření nejsou vidět, díky čemuž je jejich hrana zcela hladká. Toto řešení umožňuje, aby dveře dokonale splynuly s rámem a křídlo vypadalo, jako by mělo mnohem masivnější hranu.

Je také třeba dodat, že tento typ dveří opticky zvětšuje volnou podlahovou plochu. Které interiéry jsou nejvhodnější pro bezfalcové dveře? Fungují nejlépe v moderních, minimalistických nebo průmyslových uspořádáních, proto jejich popularita neustále roste. Takové stylizace jsou dnes v módě a nic nenasvědčuje tomu, že se to brzy změní.

Tento typ dveří vyžaduje speciální zárubeň, kterou je Porta System Elegance. Je nastavitelná a vybavena 3D panty. Díky vyztuženým kapsám na závěsy jsou taková křídla také velmi odolná. Pokud máte rádi jednoduché tvary, hladké povrchy, minimalistické interiéry, tento model vás určitě osloví. Široké rámy zárubní dodávají těmto dveřím moderní a elegantní vzhled.Polodrážkové dveře (falcové)

Oproti dveřím bez polodrážky se dveře s polodrážkou vyznačují charakteristickou povrchovou úpravou hrany křídla s vybráním, které překrývá rám. Jedná se o velmi oblíbený klasický model. Až donedávna mohla být drtivá většina dveřních křídel dostupných na trhu klasifikována jako falcová. Polodrážková křídla jsou ideální pro domy zařízené v klasickém tradičním stylu.

Falcové dveře jsou stále velmi populární. Mezi hlavní výhody takového modelu určitě patří jednoduchá konstrukce, méně náročná technika montáže dveří nebo velmi snadný způsob nastavení závěsů. Polodrážkové dveře mají charakteristické hrany, které zdůrazňují jejich krásnou povrchovou úpravu.Když zařizujete svůj byt či dům, chcete, aby bylo vše navzájem dobře sladěné, a každý detail v interiéru zdůrazňuje celek. Při výběru dveří do různých místností věnujte pozornost nejen jejich estetice, ale také funkčnosti. Použitím polodrážkových křídel se struktura spojí do společné roviny křídla a rámu. Výsledkem je, že se dveře „schovávají“ v rámu ze strany místnosti, do které se otevírají.


Porta VECTOR Premium


Bezfalcové dveře jsou již k dispozici u naprosté většiny dveřních křídel, takže můžete snadno sladit nejlepší řešení s vaším interiérem. Dveře s polodrážkou i bez polodrážky od Porta Doors se vyznačují nejvyšší kvalitou a designem na globální úrovni. Je na vás, abyste se rozhodli, který model nejlépe vyhovuje vašemu vkusu a designu vašeho interiéru. Se vším vám samozřejmě rádi poradíme, stačí navštívit naše vzorkovny v Praze a v Plané nad Lužnicí. Budeme se na vás těšit!