Úvod Blog Interiér Jak zařídit velkou předsíň, abychom využili všechny její možnosti?

Jak zařídit velkou předsíň, abychom využili všechny její možnosti?

Když máme málo místa, je obvykle obtížné se vyrovnat s uspořádáním prostoru. Pokud jde o vstupní halu, která je skutečným komunikačním centrem domu, je to opravdu velký problém. Je zajímavé, že to nebude snazší, když budeme mít k dispozici velkou plochu. Jak uspořádat předsíň, tak aby plně využila svých možností a umožnila její plnou funkčnost?


Porta MINIMAX


Kam uložit oblečení a obuv?


Většina chodeb slouží k uložení oděvů, nejčastěji svrchního oblečení. Pokud máte štěstí a vaše chodba má jedinečnou velkou plochu, měli byste rozhodně zvážit výběr šatníku do předsíně. Podle toho, kolik volného místa máte, si můžete vybrat jednodveřovou, dvoudveřovou nebo dokonce třídveřovou skříň. Zde můžete uložit bundy pro každou sezónu, některé svetry, čepice, šály a rukavice.

Častým prvkem jsou samozřejmě věšáky, bez kterých si funkční předsíň nedokážeme představit. Výběr je opravdu obrovský, můžete si vybrat z různých tvarů, materiálů a barev. Musíte také zvážit, zda si vyberete tyč nebo jednoduché háčky. Pamatujte, že velká vstupní místnost vám vždy dává více možností, ale nikdy zde nenechávejte viset příliš mnoho oblečení. I když díky jejich přebytku nebude hala méně funkční, určitě to nebude vypadat esteticky příjemně.

Při uspořádání předsíně bychom měli myslet také na menší nebo větší skříňky na boty. Můžete použít ty s náklonem nebo ty, které se otevírají standardním způsobem. Pokud však máte mnoho různých druhů obuvi, použijte speciální police.


Pečlivé vybrané ostatní kusy nábytku


Když připravujete design chodby, musíte myslet také na zbytek nábytku. Skříň na letáky, dopisy a další věci, které mohou být v budoucnu užitečné, bude určitě fajn.

Také stojí za to přemýšlet o místě, kde budete ukládat sady klíčů pro všechny členy domácnosti. Může to být speciální skříňka, stejně jako ručně vyrobená krabička, zdobená tak, aby zapadala do designu haly. Současně tvoří zajímavou dekoraci, která přitahuje pozornost hostů.


Nekonvenční řešení jsou také dobrá


Pamatujte, že v každé situaci stojí za to experimentovat. Máte-li velký interiér, můžete snadno prolomit stereotypy a sledovat své vlastní estetické potřeby.

Při plánování dokončení haly se nemusíte soustředit pouze na jasné barvy, které jsou navrženy tak, aby vizuálně zvětšily prostor. Samozřejmě lze použít bílou, protože vždy vypadá vhodně a je velmi univerzální. Ale jak se říká, svět patří odvážným. Můžete zkusit intenzivní barvy, jako je tyrkysová, zelená nebo fialová. Samozřejmě bude dobré, pokud tyto barvy svým způsobem odkazují na interiér pokojů, takže po vstupu do bytu hosté pocítí jejich specifickou atmosféru.

Uspořádání jednotlivých interiérů by mělo také odpovídat dveřím do místností, které zároveň musí zůstat v souladu se vzhledem celé haly, protože jsou její nedílnou součástí. Úkol se zdá být docela obtížný, ale stačí vsadit na nadčasovou univerzální klasiku, která bude vyhovovat všemu. Obzvláště vhodné jsou plné dveře Porta CPL v módním, přesto neutrálním odstínu šedé nebo bílé dveře Porta VECTOR Premium.


Porta VECTOR Premium


Pokud připravujete vybavení haly, přemýšlejte o nestandardních řešeních. Vyberte si zajímavá ramínka nebo hledejte něco jiného neobvyklého, nápadného tvaru.

Chcete-li předsíň zútulnit, můžete také použít různé rostliny v květináčích, s množstvím to ale nepřehánějte. Umístěte také elegantní lavičku, která vám pomůže při obouvání. Pokud je navíc s odnímatelným víkem, můžete do ní uložit boty nebo jiné potřebné příslušenství.

Pamatujte, že čím lépe uspořádáte prostor ve své vstupní hale, tím více se do ní vejde.