Úvod Blog Interiér Jak zařídit funkční dětský pokoj?

Jak zařídit funkční dětský pokoj?

Chystáte se na svět přivítat nového člena rodiny a chcete se na to připravit? Kromě nákupu kojeneckého oblečení, kočárku nebo zásoby plen a pečující kosmetiky pro miminko stojí za to se zamyslet nad tím, jak by měl být jeho koutek zařízen. Je dobré, aby pokojíček pro novorozence byl útulný, umně zařízený a zároveň funkční. V tomto článku najdete hrstku praktických tipů, se kterými bude zařizování pokojíčku pro miminko jednodušší, než si myslíte.Dětský pokoj - barvy

Dětský pokojíček nejlépe zařiďte ve světlých, tlumených barvách, které budou dokonalým pozadím pro barevné hračky a doplňky. Zvláště doporučujeme pastely, bělené růžové, modré, zelené a žluté udělají z dětského koutku útulný prostor pro relaxaci. Výraznější barvy si vyhraďte na dekorace nebo plyšáky. Příliš intenzivní barvy mohou rozptylovat a ztěžovat usínání, jemné pastely zase působí uklidňujícím dojmem. Až miminko vyroste, pozadí zůstane neutrální a nadčasové ve světlých odstínech, což bude ideální základ pro další změny. Sníte o vzorované tapetě? Použijte ji pouze na jednu stěnu, bude to zajímavý akcent.Jaké osvětlení v pokoji pro novorozence?

Správně zvolené osvětlení dokáže vykouzlit v novorozeneckém pokojíčku mimořádně útulnou atmosféru, napomáhající uspávání miminka, krmení či zklidnění. Vyhněte se tedy ostrému osvětlení, místo toho zvolte několik různých světelných bodů. Určitě se bude hodit stropní svítidlo, ale za zvážení stojí i montáž nástěnného svítidla na zeď, umístění noční lampičky k postýlce nebo použití o něco intenzivnějšího osvětlení u přebalovacího pultu. Zajímavým a zároveň velmi funkčním nápadem je také instalace světelných bodů do nejpoužívanějších skříní, díky kterým večer nebo v noci rychleji najdete, co potřebujete.Pokoj pro novorozence - interiérové dveře

Při zařizování dětského pokoje je obvykle největší pozornost věnována výběru barvy stěn, nábytku nebo doplňků, přičemž se zapomíná, že důležitou součástí celého zařízení jsou i dveře. Jsou důležitým prvkem doplňujícím vzhled interiéru a do budoucna poskytnou dítěti soukromí a ticho, oddělí jeho pokoj od ostatních místností, což bude mít velký význam například když batole spí. Níže jsou uvedeny některé návrhy:


Porta KONCEPT - tradiční rámová konstrukce zajistí, že dveře budou Vašemu dítěti dlouho sloužit. Vyberte si plný model nebo s prosklením v podobě matného tvrzeného skla, které dětský pokoj pěkně prosvětlí. Doporučujeme zejména bílé nebo šedé dveře, ale i další světlé varianty, jako jsou Ořech Bělený, Dub Anglický Hamilton, Dub Klasický nebo Dub Malibu.


Porta KONCEPT K.3 Akát Stříbrný


Porta Verte HOME - je další klasická nabídka, ideální pro pokoj pro novorozence. Bílá nebo šedá varianta bude univerzální volbou pro chlapce i dívku. Skvělým řešením je pořídit si model s magnetickou tabulí umístěnou na vnitřní straně křídla. Toto řešení se jistě bude hodit, až bude dítě trochu starší.


Porta Verte HOME E.0 s magnetickou tabulí


Bezobložkový posuvný systém – pokud je pokoj vašeho dítěte docela malý, popřemýšlejte o originálním řešení – posuvném systému. Je to ideální řešení do malých interiérů, protože díky němu můžete ušetřit spoustu cenného místa. Modely tohoto typu se pohybují do strany – nehrozí tedy, že si o ně dítě v budoucnu chytne prsty.


posuvný systém bezobložkový


Dětský pokoj - dětská postýlka

Dětská postýlka je bezesporu jedním z nejdůležitějších prvků vybavení pokojíčku. Nezapomeňte ji umístit tak, abyste k ní měli snadný přístup. Umístěte ji dál od radiátoru a okna, aby nedošlo k nastydnutí a přehřátí miminka. Stále častěji v obchodech najdete postýlky, které „rostou s dítětem“. Možnost nastavení výšky se naopak bude hodit především pro novorozence. Tímto způsobem se k němu budete moci volně dostat a dítě vyzvednout. Čím je starší, tím nižší by měla být matrace.


Pokoj pro novorozeně - místo na krmení

V pokojíčku pro kojence i batole je pohodlné mít židli nebo křeslo na krmení. Pokud máte takovou možnost a dostatek volného prostoru, investujte do křesla, které vám umožní krmit vaše dítě v pohodlných podmínkách. Až dítě povyroste, může nábytek posloužit například ke čtení pohádek nebo, pokud zvolíte univerzální model, jako další místo k sezení v obývacím pokoji.


Funkční dětský pokoj - nábytek

Prostorná šatní skříň nebo komoda a nejlépe oba kusy nábytku se budou skvěle hodit do dětského pokoje. Použijete je k uložení oblečení vašeho miminka, různých doplňků, hraček, kosmetiky pro miminka, náhradních plen a dalších nezbytností. Dobře poslouží i různé organizéry a také košíky a boxy, které vám pomohou udržet pořádek.