Úvod Blog Interiér Jak zařídit byt ve španělském stylu?

Jak zařídit byt ve španělském stylu?

Španělsko je spojeno s vínem, siestou, ohnivým flamencem a chutnými tapas. A jaká je charakteristika interiéru vyzdobeného ve španělském stylu? Vyznačuje se nepochybně pozitivní energií, kterou přinášejí teplé, slunné barvy a originální doplňky. Byt nebo dům ve španělském stylu odráží radost ze života jeho obyvatel. Které dveře stojí za výběr? Objevte naše návrhy kolekce inspirované slunným Španělskem!Dům ve španělském stylu - charakteristické znaky

Bohatství doplňků a textur, stejně jako výrazné barvy - to jsou charakteristické znaky španělského designu. Interiér je vyzdoben ve španělském stylu a dominuje mu teplo a rodinná atmosféra. To samozřejmě není vše. Jaké další vlastnosti má interiér ve španělském stylu?


Přírodní materiály

Španělský styl jsou především přírodní materiály té nejvyšší kvality, kámen, keramika a kůže.


Intenzivní barvy

Pokud jde o barvy, dominují hluboké a intenzivní barvy jako tyrkysová, zelená, červená, žlutá a indigo. Často se objevují v kontrastních kombinacích.


Keramické doplňky

V domě ve španělském stylu se často můžete setkat s barevnými mozaikami z keramických dlaždic, které jsou umístěny nejen na podlaze nebo zdi, ale také například na desce stolu. Povinné jsou všechny druhy keramických doplňků, džbány, nádobí, hrnce a ozdobné figurky.


Teplé detaily

Vítané jsou dekorativní detaily, které zahřívají interiér, jako jsou lucerny, fotografie ve stylových rámech, obrazy, hodiny (například sluneční) nebo výrazné lampy.


Geometrické a folklórní textilie

V bytě ve španělském stylu hrají důležitou roli textilie, jako jsou závěsy, přehozy a dekorativní polštáře. Měly by být zdobeny geometrickými a květinovými vzory a lidovými motivy.


Dřevěný nábytek

Nábytek ve španělském stylu je obvykle vyroben z tmavého dřeva a má originální dekorace a často i kovové prvky. Díky kombinaci všech těchto detailů vypadá mimořádně elegantně a stylově.


Dveře PORTA - které odpovídají španělskému stylu?

Které dveře budou pro byt ve španělském stylu nejlepší? Níže pro vás máme několik návrhů.


SEVILLA

SEVILLA v barvě bílého dubu je klasická nabídka, která splní požadavky španělského stylu. Jedná se o extrémně odolné dveře pokryté přírodní dýhou.


CORDOBA

Pokud chceme spojit přirozenost, ale také eleganci jednoduchých, klasických designů, stojí za to zvolit dveře z kolekce CORDOBA. Byly navrženy tak, aby vyhovovaly různým typům interiérů. Kromě toho jsou extrémně odolné, díky technologii použité při jejich výrobě je křídlo vysoce odolné proti deformaci. Výběr interiérových dveří z této kolekce podporuje také široká nabídka modelů, které se perfektně hodí do interiérů ve španělském stylu. Nacházíme zde plná dveřní křídla v krásných odstínech hnědé, od velmi světlé až po tmavé barvy. Součástí kolekce jsou také dveře s velkými prosklenými částmi na celé ploše křídla nebo malým oknem v horní části.


Porta VERTE Premium

Dveře Porta Verte PREMIUM zapadnou do interiéru ve španělském stylu. Model C.0 ve dvoukřídlé verzi, v barvách Dub Havana, Dub Jižní nebo Dub Přírodní, je téměř dokonalý pro místnosti s jižním charakterem. I zde máme na výběr plná dveřní křídla nebo modely s prosklením, které vám umožní propustit do místnosti další světlo.


Porta LEVEL

V domech ve španělském stylu se počítá každý detail. Povahu uspořádání lze zdůraznit také použitím dveří. K tomu je ideální model C.2 z kolekce Porta LEVEL v barvě dubu Catania s dekorativními vložkami. Dveře mají úzké intarzie rozdělující křídlo na tři části, což jim dává jedinečný charakter, zejména v kombinaci s černou minimalistickou klikou. Model se skvěle hodí do domů ve španělském stylu.


Jak ukazují výše uvedené příklady, pomocí dveří můžete dále zdůraznit charakter interiéru ve španělském stylu. Často tmavě hnědá je skvělý způsob, jak přidat do interiéru další teplo. Na druhou stranu, bílá je klasika, na kterou vždy stojí za to vsadit, a lze ji snadno kombinovat s živými a slunnými barvami, typickými pro takto zdobené interiéry. Kouzlo aranžmá ve španělském stylu spočívá v detailech, díky nimž je jedinečný. Při zařizování interiéru můžete čerpat z mnoha různých kolekcí a nakonec vytvořit barevný a souvislý celek.