Úvod Blog Design Jak zařídit byt v newyorském stylu?

Jak zařídit byt v newyorském stylu?

Interiéry zařízené v newyorském stylu kombinují domácí útulnost s elegancí a pozlátkem. Jak dosáhnout tohoto efektu? Co stojí za zapamatování při výběru nábytku a doplňků? Tady je vše, co potřebujete vědět, abyste svému bytu dodali jedinečnou atmosféru New Yorku.New York - víc než jen město

New York není jen nejlidnatějším městem Spojených států. Je také jedním z nejdůležitějších finančních, kulturních a ekonomických center na světě a místem, které zaujalo masovou představivost. Monumentální Socha svobody, ikonické panorama dolního Manhattanu, nechvalně známý Bronx, stále přeplněné náměstí Times Square, rušný noční život na Broadwayi, mrakodrap Empire State Building, burza cenných papírů na Wall Street, luxusní butiky na Páté avenue – díky hollywoodským filmům a seriálům se všechny tyto obrazy staly trvalou součástí současné popkultury. Stejně charakteristický je způsob uspořádání loftů obývaných Newyorčany. Po mnoho let se tento jedinečný styl těší stálému zájmu v jiných částech světa. Napodobování newyorské estetiky vyžaduje vkus a smysl pro zručnou kombinaci zdánlivě neslučitelných prvků. Stojí za to věnovat tomu čas a úsilí, protože výsledky mohou být úžasné! Jak víte, bezprostřední okolí má obrovský dopad na pohodu. Stojí za to se proto snažit, aby bylo přátelské a atraktivní. Zde najdete mnoho užitečných tipů, které vám pomohou naučit se, jak si vyzdobit obývací pokoj a ložnici tak, abyste se každý den cítili jako v New Yorku!


Newyorský styl - čím se liší?

Newyorský styl je jedním z mnoha příkladů, které potvrzují známé přísloví, že klasická elegance je nadčasová a odolná vůči neustále se měnícím trendům. Newyorčané zvládli obtížné umění kombinovat sofistikovaný styl s domácí útulností. Čalouněné pohovky a křesla, masivní nábytek z leštěného dřeva s vysokým leskem, vzorované koberce, těžké závěsy, polštáře, koberce, zrcadla, lampy, vázy, svícny a nástěnné lampy, to vše vytváří jedinečný newyorský styl. Je doplněn vhodným osvětlením a pečlivě vybranými barvami. Nepochybně tento typ interiérového designu osloví všechny lidi, kteří jsou již unaveni z aktuálně extrémně populárního minimalismu. Vytvoření úspěšného aranžmá v newyorském stylu však vyžaduje přiměřenost a umírněnost - „hodně“ neznamená „chaoticky“. Při zařizování bytu byste měli pamatovat na to, abyste interiér „nenasytili“. Přebytek nábytku, doplňků, dekorací a doplňků výrazně snižuje funkčnost bytu a opticky zmenšuje jeho plochu. Přebytek ozdob má negativní dopad na estetiku interiéru, který tak může vypadat přeplněně.


Barvy New Yorku

Newyorský styl přikládá velkou důležitost detailům. Barvy interiéru také nejsou věcí náhody. Stěny a výzdoba bytů jsou udržovány v neutrálních barvách, jako je bílá, a v kontrastu s nimi sytě černá, ecru, taupe a béžová. Často se také používají žluté, šedé a práškové odstíny růžové. Interiéry vyzdobené v těchto barvách kombinují diskrétní eleganci s teplem a útulností. Stylizaci však můžete trochu oživit použitím výraznějších barev. Smaragdové, mátové nebo rubínové barvy jistě dodají interiéru expresivitu. Při zařizování obývacího pokoje, ložnice a dalších pokojů pamatujte na poměr 70/20/10. Co je za těmito čísly? Podíl 70/20/10 určuje podíl jednotlivých barev v celé kompozici. Dominantní barva by měla tvořit asi 70% dekoru a druhá barva, která ji doplňuje, asi 20%. Třetí barva by měla zabírat pouze 10% prostoru a může být protiváhou k sadě dvou převládajících barev. Nejlepším způsobem, jak dosáhnout takového kontrastu, je zvolit doplňky a dekorace, které vyniknou na barvě stěn nebo čalounění. Tato kombinace barev však vyžaduje dokonalý smysl pro estetiku. Pravidlo 70/20/10 by mělo být považováno za vodítko.Obývací pokoj v newyorském stylu

Obývací pokoj by měl být nejreprezentativnějším pokojem v celém vašem bytě, právě tam trávíte čas společně s rodinou a přáteli. Stojí za to zajistit, aby místnost získala jedinečnou atmosféru. Jak zařídit obývací pokoj v newyorském stylu? Nejdůležitějším prvkem takového uspořádání by měl být „kontaktní bod“. Je to nejviditelnější bod v místnosti, kolem kterého se bude točit život. V případě obývacího pokoje může takovou roli sehrát sedací souprava, jejíž součástí je čalouněná pohovka, křesla na nohách a elegantní konferenční stolek vyrobený z nejkvalitnějšího dřeva. Sedací soupravu můžete ozdobit geometrickými polštáři a na stůl můžete umístit vázu s čerstvými květinami. Často používaným trikem je zobrazení „ohniska“ s vhodným osvětlením, stojí za to instalovat zde dekorativní lustr. Mějte na paměti, že „ohnisko“ je nejexponovanějším místem v obývacím pokoji a jeho vzhled ovlivňuje atmosféru celé místnosti, proto stojí za to mu věnovat největší pozornost.

Jak zařídit zbytek obývacího pokoje? Stěny můžete pokrýt tapetami, hladkými nebo s výraznými geometrickými vzory. Je to další prvek dekoru, který je velmi charakteristický pro styl, který se do Evropy dostal zpoza oceánu. Masivní knihovny z ušlechtilého dřeva budou také vypadat dobře. Útulnou atmosféru pokoje můžete vytvořit umístěním okouzlujících dekorací, jako jsou svícny nebo obrázky zarámované v dřevěných rámech. Pamatujte také, že jedním z nejdůležitějších charakteristik newyorského stylu je harmonie, řád a symetrie. Je tedy velmi důležité, aby byly dekorace rovnoměrně rozloženy. Aby se zachovala požadovaná symetrie, mohou se objevit ve dvojicích.


Ložnice v newyorském stylu

Newyorský styl bude dobře fungovat nejen v obývacím pokoji. Atmosféru Manhattanu můžete dát i dalším pokojům ve vašem bytě. Při jejich uspořádání nezapomeňte na pravidlo 70/20/10, což je užitečné při výběru barev. Stejně jako v případě obývacího pokoje i v jiných místnostech byste měli navrhnout „kontaktní místo“. V ložnici bude samozřejmě ústředním bodem postel. V takových uspořádáních nejlépe fungují velké čalouněné modely. Na zeď za postelí můžete umístit vysoké prošívané čelo postele, na postel prošívaný přehoz a dekorativní polštáře a na podlahu měkký koberec s geometrickými vzory. Při uspořádání ložnice je třeba připomenout princip symetrie, podle ní by měly být noční stolky umístěny na obou stranách postele, což lze považovat za osu symetrie, která rozděluje místnost na polovinu.

Ložnice je pokoj, který by vám měl poskytnout soukromí, klidný odpočinek a nerušený spánek. Stojí za to ho vybavit dveřmi, které účinně izolují hluk od ostatních částí bytu. Stojí za to zajistit, aby splynuly s výzdobou ložnice. Když si u nás koupíte dveře, můžete si sami zvolit mezi mnoha druhy a barvami. Díky tomu můžete tento prvek snadno sladit se svým vysněným zařízením.Na světle záleží

Jedním z charakteristických prvků designu bytů v New Yorku jsou závěsy vyrobené z těžkého materiálu, například sametu. Je však třeba připomenout, že newyorský styl se zaměřuje na světlé, přirozeně osvětlené interiéry. Proto by měly být závěsy umístěny po stranách oken, aby dovolovaly průchod co nejvíce slunečního záření. Světlo přirozeně velmi pozitivně ovlivňuje pohodu členů domácnosti a navíc opticky zvětšuje interiér a působí tak prostorněji. Bohužel v našem podnebí je přístup ke slunečnímu světlu velmi omezený, zejména na podzim a v zimě. Jako zdroje umělého osvětlení můžete použít stojací lampy a nástěnné svícny. Modely s elegantním poniklovaným povrchem vypadají velmi dobře. Tento kov se perfektně hodí do newyorských interiérů. Při instalaci osvětlení nezapomeňte, že i v tomto případě je důležité zachovat symetrii. Nástěnná svítidla by se měla objevit v duetech. Pro dodatečné rozjasnění interiéru můžete také použít zrcadla ve zdobených lesklých rámech. S jejich pomocí vytvoříte dojem dalšího prostoru. Trik, který se vyplatí použít zejména v menších bytech.