Úvod Blog Architektura Jak vybrat vchodové dveře, aby ladily s okny a fasádou budovy?

Jak vybrat vchodové dveře, aby ladily s okny a fasádou budovy?

Navzdory tomu, co si možná myslíte, není výběr vchodových dveří tak snadný. Křídla musí být robustní a odolná proti pokusům o vloupání a jejich vzhled a povrchová úprava musí barevně ladit s okny a fasádou budovy. Jak tedy vybrat vchodové dveře pro váš dům? Které se budou dobře hodit k hnědým, bílým nebo antracitovým oknům? Odpovědi na tyto otázky najdete v našem článku.Vnější vstupní dveře by měly nejen zajistit bezpečnost vaší i domu, ale také podtrhnout celkový charakter budovy. Ovlivňují první dojem vašich návštěvníků. Proto je důležité, aby ladily s fasádou stejně jako okna budovy.


Jakou barvu byste měli zvolit pro své vstupní dveře? Zásady výběru barvy

Dobře zvolené barevné schéma a styl dveří, oken a fasády vytvoří jednotný obraz vašeho domu. Proto se při výběru vchodových dveří nesoustřeďte pouze na jejich technické provedení, podívejte se i na jejich estetiku. Musí ladit se vzhledem celé budovy.


Při výběru správných vchodových dveří pro váš dům se řiďte jedním z následujících pravidel:

Pravidlo harmonie - Pokud je fasáda budovy laděna do tlumených barev, měly by mít dveře a okna podobný tón. Například dveřní křídla v odstínech šedé se budou skvěle hodit k bílým stěnám.

Pravidlo kontrastu - Pokud chcete, aby dveře byly výrazným prvkem budovy, zvolte barvu, která vynikne na pozadí oken nebo fasády domu. Například dveřní křídla se světlým povrchem slaďte s tmavými stěnami.Nezapomeňte také na to, aby se design vstupních dveří odvíjel od stylu celé budovy. Pro moderní domy jsou vhodné dveře a okna jednoduchých geometrických tvarů. Naopak dveřní křídla s různými dekorativními prvky (např. frézováním) se budou dobře hodit do nemovitostí v klasickém designu.


PORTA THERMO. Kombinace energetické účinnosti a designu

Vchodové dveře, jak jsme již zmínili, jsou důležitým prvkem každého domu. Výběr modelu by neměl být ponechán náhodě. Pokud tedy hledáte designová dveřní křídla, která se budou vyznačovat vysokou energetickou účinností, určitě si prohlédněte kolekci PORTA THERMO. Jsou k dispozici ve čtyřech energeticky úsporných variantách:

    STANDARD s tepelnou izolací Ud = 1,1 W/m2K, tloušťka 54 mm, ocelový rám a konstrukce křídla tvořená dřevěným rámem a PUR pěnou;

    OPTIMUM s tepelnou izolací Ud = 0,73 W/m2K, tloušťka 66 mm, hliníkový rám a konstrukce křídla tvořená kompozitním rámem a PUR pěnou;

    OPTIMUM ENERGY s tepelnou izolací Ud = 0,61 W/m2K, tloušťka 78 mm, hliníkový rám a konstrukce křídla tvořená kompozitním rámem a PUR pěnou;

    PREMIUM ENERGY s tepelnou izolací Ud = 0,57 W/m2K, tloušťka 66 mm, kompozitní rám a konstrukce křídla tvořená kompozitním rámem a PUR pěnou.

 

Proč je konstrukce a tepelná izolace vchodových dveří tak důležitá?

Energeticky úsporné vchodové dveře se vyznačují nízkým prostupem tepla, a tedy vysokou úrovní tepelné izolace. To je klíčový faktor, protože dveřní křídla spolu s okny jsou zodpovědná za přibližně 20 % tepelných ztrát. Aby teplota v místnosti nekolísala a lidé si nestěžovali na pronikající chlad v blízkosti vchodových dveří, je vhodné zvolit model s nejnižší hodnotou tepelné izolace (symbol Ud).


Jakou barvu vnějších dveří pro bílá okna, dubovou nebo antracitovou?

Moderní dekor nemá rád náhody, minimalistický dekor nemá rád glamour a eklektický dekor nemá rád nudu. Proto si při výběru okenních a dveřních rámů dejte na čas. Čím promyšlenější bude váš nákup, tím lépe. Zde je několik tipů, které vám pomohou sladit venkovní dveře s barvou oken.Jaká barva vnějších dveří pro hnědá okna?

K hnědým okenním rámům se nejlépe hodí dveře s tmavým povrchem. Například v moderním domě s tmavými ořechovými okny vsaďte na PORTA THERMO z řady MODERN v černém nebo antracitovém odstínu. Naopak v případě světlých okenních rámů se budou dobře hodit dveře PORTA THERMO model GLASS G.4 v antracitové struktuře Synchro nebo Dubu Winchester.


Jakou barvu vnějších dveří pro okna Winchester?

Odstín Winchester má krásný medový odstín připomínající zlatý dub. Tento teplý odstín se velmi dobře hodí k různým aranžmá. Doporučujeme sladit okna v barvě Winchester s dveřmi v tlumených, přírodních tónech. Budou ladit s teplým tónem dřeva a dodají obývaným interiérům útulnost.Jakou barvu vnějších dveří pro bílá okna?

Bílá okna jsou univerzální a hodí se k mnoha stylům. Proto jste při výběru barvy křídel nebo jejich povrchové úpravy omezeni pouze vzhledem fasády a uspořádáním celého objektu. K bílým okenním rámům se hodí PORTA THERMO v odstínech hnědé - se světlými (např. Dub Woodec Turner) nebo tmavými tóny (např. ořech). Pokud však chcete zvolit něco odvážnějšího, vyberte si dveře PORTA THERMO z řady LINE model L.4 v odstínu antracit s dekorativními stříbrnými vložkami.


Jaké dveře pro antracitová okna?

Antracit je velmi tmavý odstín šedé, který si v posledních letech získal mnoho příznivců. Chcete, aby rámy oken v této barvě ladily s vašimi vchodovými dveřmi? Pak se rozhodněte pro dveřní křídla ve stejném antracitovém odstínu. Dobrým nápadem budou také dveře v kontrastní barvě, například Dub Woodec Turner nebo Dub Winchester.

Nezapomeňte, že všechna výše uvedená doporučení vycházejí z obecných zásad interiérového designu a nemusí vyhovovat vašemu domu. Konečný výběr tedy závisí na vašich individuálních preferencích, stylu vašeho domu a vzhledu okolí domu.