Úvod Blog Interiér Jak uspořádat domácí kancelář? Které dveře si vybrat?

Jak uspořádat domácí kancelář? Které dveře si vybrat?

Náš způsob práce, stejně tak jako další způsoby týkající se například každodenního života, prošli v posledních letech velkými změnami. Není divu, že přesunutí pracoviště do vašeho domova nebo bytu se stává stále častějším fenoménem. Mnoho lidí dnes pracuje na volné noze, rozhoduje se otevřít vlastní podnik nebo jen raději pracují z domova. Máte-li možnost přidělit kanceláři samostatnou místnost, jste v ideální situaci. Dokonce i tam, kde velikost bytu neumožňuje takový luxus, s trochou úsilí se vám podaří uspořádat pohodlné pracovní místo. Jak to udělat?                                                                              

Jaké místo vybrat

Pokud nemáte volný pokoj, který by mohl sloužit jako kancelář, přemýšlejte o tom, zda je ve vaší domácnosti jiné místo, které by zaujmulo tuto roli. Při analýze vašeho bytu v tomto ohledu vynechejte ložnici. Je to zóna odpočinku a relaxace, a tak by to mělo zůstat. Vaše domácí kancelář by neměla narušovat vaší koncentraci. Když sedíte u práce, musíte se soustředit – a tak musíte eliminovat faktory, které by mohly na vás rušivě působit, jako je blízkost chodby a kuchyně.

Obývací pokoj je obvykle nejlepší volbou. Zpravidla je větší než ostatní místnosti, tak že je jednodušší najít prostor pro kompaktní kancelář.  Tento váš koutek můžete oddělit stěnou, paravánem nebo nábytkem. V rodinných domech stojí za to přemýšlet o kanceláři v podkroví nebo v suterénu.

                         

Výběr dveří

Patříte k těm šťastlivcům, kteří mají k dispozici samostatnou místnost pro svoji kancelář? Skvěle! Jednou z klíčových věcí, kterou musíte zařídit, je výběr správných dveří. Ideálními dveřmi jsou takové, které mají dobrou akustickou izolaci, díky dřevotřískové výplni, například dveře z kolekce Porta RESIST, Porta FOCUS nebo Porta LINE. Nezapomeňte, že dveře se zasklením budou mít horší parametry zvukové izolace.

                        

Uspořádání kanceláře

Při zvažování designu kanceláře stojí za zvážení jednoduchá forma. V takové to místnosti, bychom se měli řídit minimalismem. Proč? Je to jednoduché – omezený počet nábytku, příslušenství a dalších dekorací vás během práce nerozptylují. Jakou barvu byste měli zvolit pro takový interiér? Rozhodněte se pro světlé barvy, jako je bílá, béžová nebo světle šedá. Mějte na paměti, že světlé barvy v interiéru budou působit jasněji a prostorněji. Pokud zařizujete kancelář např. v obývacím pokoji, zkuste ji zakomponovat v místě, kde je velké množství světla, např. u okna.

Nábytek

Praktické rozmístění nábytku v našem pracovišti je klíčovým problémem. Nejdůležitější je samozřejmě stůl – neměl by být příliš malý. Velká plocha, na kterou se vejdou všechny potřebné dokumenty, počítač a další věci vytváří správný prostor pro práci. Další důležitou věcí je, aby měl spoustu zásuvek, které usnadňují uspořádání dokumentů a pořádek

Osvětlení je také nesmírně důležité, neměli byste podcenit umístění stolu u okna nebo zvolení vhodné lampičky, abyste zajistili dostatek světla. Pracujete – li několik hodin denně, určitě si pořiďte pohodlnou a pevnou židli.

                    

Každý, kdo sní o životě ve skandinávském stylu, si musí pamatovat, že minimalismus a harmonie jsou vždy nejdůležitější ve skandinávském designu. Kouzlo tlumených stěn v jasných barvách doplňuje funkční doplňky a zajímavé povrchy. Když zdobíte interiér v takovém stylu, nebojte se použít barevné doplňky, a především zvážit výběr dveří.

V katalogu PORTA DOORS najdete mnoho inspirativních nápadů, které vám pomohou uspořádat interiér tak, abyste se cítili pohodlně a bezpečně. Skandinávci jsou známi pohodlným a funkčním designem – stojí za to se od nich učit. Hodně štěstí!