Úvod Blog Interiér Jak stylově vyzdobit dětský pokoj - 10 jednoduchých pravidel

Jak stylově vyzdobit dětský pokoj - 10 jednoduchých pravidel

Zařídit dětský pokoj je pro rodiče skutečná výzva. V jedné místnosti musí být místo k odpočinku, studiu, hraní a setkávání se s vrstevníky. Jak spojit všechny tyto funkce do stylového celku?1. Oddělené zóny

Vhodné prostorové plánování a jeho rozdělení na zóny jsou činnosti, kvůli kterým stojí za to začít zařizovat pokoj pro dítě. V případě nejmenších dětí bude stačit rozlišit dvě zóny - spánek a hra. Zóna spánku je samozřejmě postýlka. Je dobré ji umístit do klidnější části místnosti, dále od okna, čímž vytvoříte intimní koutek přispívající k relaxaci. Hrací zónu obvykle určuje koberec, na kterém si malí hrají nejvíce. Měl by být blízko okna, aby k němu dosáhlo co nejvíce denního světla. Potřebují poblíž najít kontejnery s hračkami, můžeme také zvolit malý stůl a židli, aby dítě mělo pohodlné místo pro kreslení. Když dítě dosáhne školního věku, je nutné najít vhodné místo pro studijní zónu, nejlépe pod oknem. Pohodlný stůl a židle a knihovna jsou tři nejdůležitější prvky, které v něm musí být.


2. S barvami to nepřehánějte

Po množství barev v interiérovém designu došlo k návratu k čistým, klidným barvám. Inspirací se staly především světlé, minimalistické interiéry ve skandinávském stylu. Bojíte se, že dětský pokoj bude kvůli tlumeným barvám vypadat smutně a nevýrazně? Hračky a barevné doplňky tento problém rychle vyřeší! Světlé interiéry jsou příjemné a prostor bude působit opticky větší.


3. Hlavní motiv

Výběr hlavního tématu, kterému bude dekor podřízen, vám pomůže vytvořit souvislý a stylový celek. V případě batolat jsou tematické místnosti, jako je pirátský ostrov nebo princezna, perfektní. Při rozhodování o tématu pro starší dítě se zaměřte na jeho koníčky. Nezapomeňte však na střídmost, místo výběru nástěnné malby s oblíbenými postavami z pohádek přemýšlejte o ložním povlečení nebo doplňcích. Díky tomu můžete snadno prostor předělat, když se vaše dítě začne zajímat o jiné věci.


4. Nábytek na roky

Dětský pokoj by se s věkem dítěte měl měnit, mějte to na paměti při výběru dětského nábytku. Vyberte si stůl s nastavitelnou výškou pracovní desky. Existují také dětské postýlky, které lze snadno zvětšit, když dítě vyroste. Díky tomu můžete investovat do zajímavého, stylového nábytku, který vydrží roky.


5. Dobře využijte prostor

Děti mají spoustu hraček, proto stojí za to jim na ně vytvořit místo, například pod postelí. Zajímavý nápad, který se vašim dětem určitě bude líbit, je pořídit postel v „1. patře“. Tímto způsobem získáte další prostor pro hraní nebo ukládání věcí. Funkční modulární nábytek, který lze různě kombinovat, pomůže také při zařízení místnosti a poskytne vám mnoho možností.6. Postarejte se o pořádek

Neméně důležitý ve stylové místnosti je pořádek! Boxy na hračky budou nenahraditelné při omezování tvůrčího chaosu. Figurky, hry - tyto věci vypadají lépe ukryté, než jen naaranžované na poličce. Stylové kontejnery a krabice se můžou stát ozdobou místnosti.


7. Dostatečné osvětlení

Osvětlení v dětském pokoji, stejně jako v jiných pokojích, má praktickou i dekorativní funkci. Při výběru dbejte na to, aby ladilo s designem interiéru. Doplňte hlavní zdroj světla jemnou noční lampičkou, která pomůže menšímu dítěti usnout. Ve studentském pokoji je také důležité osvětlení stolu.


8. Méně je více

Toto je pravidlo, které platí nejen pro dekorace. Vaše dítě by mělo mít v pokoji co nejvíce prostoru, protože dostatečně velký prostor je zárukou skvělé zábavy a bezpečí. Také se ujistěte, že v místnosti nejsou žádné nepotřebné předměty, jako jsou rozbité hračky nebo oblečení, ze kterého už vaše dítě vyrostlo. Díky tomu bude snazší udržet pořádek.


9. Dveře pro speciální úkoly

Podívejte se na nabídku dveří Porta Verte HOME - skupina E, konkrétně variantu s černou magnetickou tabulí, která umožňuje i psaní křídou. Toto řešení umožňuje popustit uzdu fantazii a volně využívat velký prostor pro kreslení, malování, psaní a organizaci domácího života. Vaše dítě bude mít radost!


10. Nechte své dítě rozhodnout

Pamatujte však, že toto je místnost pro vaše dítě, ne pro vás. Ať máte jakékoli preference, poslouchejte své dítě. Dejte staršímu dítěti možnost spolurozhodovat o pokoji, než budete plánovat barvy a doplňky. Vyberte společně základní barvy a styl pokoje.