Úvod Blog Design Interiérové hity z 90. let – vrací se do našich domovů!

Interiérové hity z 90. let – vrací se do našich domovů!

Pokud se začnete dívat na trendy interiérového designu z 90. let, jistě si všimnete některých hitů, které nechybí ani v dnešních aranžmá. Vrací se móda a některé styly v architektuře jsou oblíbené déle než jednu sezónu? Ano! Potvrzují to domy ve stylu 90. let, ve kterých není nouze o známé doplňky. Chcete trendy byt? Určitě se seznamte s ikonickými hity interiérového designu a naplánujte si bytové doplňky tak, aby odrážely vracející se módu!Obývací stěna


Přemýšlíte, jak zařídit byt, aby každý pokoj plnil nejen estetickou, ale i praktickou funkci? Nezapomeňte na interiérový hit z 90. let, kterým obývací stěna bezesporu je. Toto zařízení bylo přítomno téměř v každé domácnosti. Na rozdíl od vzhledu se jedná o velmi funkční kus nábytku. Pojme nejen každodenní nezbytnosti, ale také stylové interiérové doplňky, knihy a dekorace.

Většina má navíc místo pro televizi. Toto je perfektní řešení, pokud chcete mít televizi v obývacím pokoji a jemně ji integrovat do zdi. V 90. letech se obývací stěny vyznačovaly především barem. Bylo to místo, kde naši rodiče a prarodiče uchovávali sladkosti a alkohol.

Moderní obývací stěny jsou trochu jiné, protože jejich nejdůležitějšími prvky již nejsou lakované dřevo nebo posuvné skleněné dveře. Máte tyto roky v oblibě a líbí se vám, že se vrací móda 90. let do interiérů? Dopřejte si moderní nástěnnou skříňku a zařiďte ji jako funkční domácí knihovnu nebo televizní stěnu.


Láska ke dřevu – samozřejmě, že ano!


90. léta jsou také spojena s velkou láskou ke dřevu, která se postupně vrací. Při navrhování bytu se v dnešní době stále častěji počítá s dřevěnými dekorativními prvky, na které se dlouhá léta zapomínalo. Dřevo v interiéru je velmi funkční. Každý z nás si jistě pamatuje obložení, které dominovalo českým domovům.

Jak zařadit dřevo do moderních interiérů? Vyberte si dřevěné interiérové dveře, které budou dokonale ladit s hity interiérového designu. Pozoruhodná jsou například klasická křídla z kolekce Porta INSPIRE, která můžete zakoupit v mnoha příjemných odstínech dřeva. Nebojte se dřevěných doplňků a interiérových prvků.


Porta INSPIRE


Pokud je chcete trochu oživit, můžete vytvořit kompozice dřeva a kovu, které dodají každé místnosti klasický, ale velmi vkusný vzhled. Dřevo v pokojích je také dřevěná podlaha, kterou se vyplatí zvolit, pokud zvolíte klasická a vždy módní řešení. Přesvědčte se sami, že dřevěné aranžmá z 90. let a velká láska k přírodním materiálům mají opravdu smysl!


Křišťálové vázy a háčkované dečky – to je něco, co si nemůžete nechat ujít, pokud milujete styl těchto let!


Velkou roli v designu interiéru hrají také doplňky. V 90. letech se objevovaly především v podobě křišťálových váz a háčkovaných deček, které se umisťovaly na konferenční stolky nebo pod televizi. Pokud sledujete interiérové novinky, rychle si všimnete, že takové akcenty se hrdě do interiérů vracejí.

Objevte tedy sílu doplňků v této podobě a dodejte interiéru útulnou atmosféru prostřednictvím klasických textilií a křišťálových váz. K celému aranžmá nezapomeňte sladit doplňky. Jen tak budou plnit svou funkci, a to zatraktivnit danou místnost a zdůraznit její charakter.