Úvod Blog Design Inovace chladniček. Co dokážou moderní chladničky?

Inovace chladniček. Co dokážou moderní chladničky?

Starají se o kvalitu jídla, servírují led, starají se o účty, objednávají jídlo a dokonce promítají videa. Navíc vypadají skvěle. Co? Moderní chladničky. Časy, kdy byla tato zařízení jednoduše chladírnami, jsou dávnou minulostí. Dnes jsou v mnoha případech technologicky vyspělými elektronickými kuchyňskými vychytávkami. Co dalšího umí?Ovládání obsahu bez otevření dveří chladničky

Otevřeme ledničku, rozhlédneme se po regálech plných produktů a přemýšlíme, co bychom chtěli jíst. Pravděpodobně každý z nás zná tento scénář. Bohužel z hlediska chladničky je to velmi špatný nápad. Otevření dveří a jejich dlouhodobé držení v této poloze propustí dovnitř teplý vzduch, což nutí ledničku k intenzivnější práci a opětovnému ochlazení interiéru.

Nejlepší chladničky naštěstí již mají řešení, jak se tomuto problému vyhnout. Jednou z nich je chladnička InstaView, kterou navrhuje značka LG. Zařízení je vybaveno interními kamerami a externím displejem na dveřích. Díky tomu nemusíte otevírat dveře, abyste viděli dovnitř. Můžete procházet obsah na obrazovce, aniž byste spěchali otevřít chladničku pouze na okamžik potřebný k vyjmutí vybraného produktu.Moderní příslušenství pro ledničku, tj. lednička s tabletem

Displej na dveřích chladničky však poskytuje mnohem více možností než jen náhled na vnitřek zařízení. Chladnička představená společností Samsung na veletrhu IFA je v praxi velký kuchyňský počítač, který mimo jiné chladí, ale také nabízí vše, co poskytuje velký tablet. Máme tedy přístup například ke zpravodajským službám, oznámení ze sociálních sítí a předpovědi počasí. Zábava, přístup k informacím, rychlá kontrola potřebného receptu. Díky oblíbenému operačnímu systému budete mít vše na dosah ruky na dveřích chladničky. Ukáže se však takový tablet jako opravdu užitečné zařízení? Čas ukáže.


Dveře ve dveřích

Další myšlenkou, která omezuje tok teplého vzduchu do spotřebiče, jsou přídavná dvířka umístěná v hlavních dvířkách chladničky. Toto řešení je navrženo tak, aby nám poskytlo přístup k občerstvení a nápojům, po kterých často sáhneme.

Podobný nápad, ale odlišné provedení, nedávno představila společnost Samsung v chladničkách s funkcí Food ShowCase. Zařízení jsou vybavena dvojitými dveřmi dělícími interiér. Po otevření prvních dveří máme přístup pouze do poloviny vnitřku chladničky, kde jsou umístěny nejčastěji vytahované výrobky. Zbytek jídla je udržován ve stabilních podmínkách za druhými dveřmi.Automatická diagnostika

Něco se rozbilo? Chladnička nechladí? Místo hádání nebo zavolání specialisty můžete použít moderní diagnostická řešení, jako je Smart Diagnosis. Navrhované řešení je, z pohledu uživatele, extrémně jednoduché. Zahrnuje použití telefonu pro diagnostiku (i ten nejjednodušší, nemusí to být smartphone!), a malého reproduktoru zabudovaného do chladničky.

V případě problému uživatel zavolá na speciální horkou linku a poté telefon přiloží k reproduktoru chladničky. Zařízení poté ohlásí provoz a případné problémy několika pípnutími. Díky tomu může i zařízení, které není připojeno k internetu, snadno a rychle poskytnout výrobci informace o jeho stavu, což usnadní diagnostiku a odstranění problému.


Dávkovače nápojů a ledu

Stále více moderních ledniček nabízí stojany na dveřích. Díky nim máme přístup ke studeným nápojům nebo kostkám ledu bez otevření dveří zařízení. Jedná se o pohodlné a praktické řešení, které kombinuje pohodlí a péči o spotřebu energie.

Na jedné straně máme díky automatům led a studené nápoje doslova na dosah ruky. Na druhé straně díky automatům otevíráme dveře chladničky méně často, aby nedocházelo ke zbytečnému zahřívání interiéru. Chladnička s výrobníkem kostek ledu je proto skvělým řešením pro milovníky studených nápojů nebo limonád.Kuchyňské vychytávky budoucnosti: chladicí gel

Pokud obdivujete pokročilé funkce chladniček na trhu, stojí za to nahlédnout do budoucnosti. Jak budeme řešit chlazení potravin v nadcházejících desetiletích? Futuristický návrh představila před několika lety značka Electrolux, respektive jeden z účastníků její každoroční soutěže Electrolux Design Lab.

Chladnička s názvem Bio Robot je zařízení naplněné nelepivým a netoxickým chladicím gelem bez zápachu. Uživatelé potravin v chladničce místo skládání potravin na police ukládají předměty přímo do gelu. Podle tvůrce to umožní skladovat až čtyřikrát více potravin ve stejném prostoru při zachování nízké poptávky po elektřině získané ze sluneční energie.Ledničky - moderní prvky kuchyně

Po dlouhou dobu tam chladničky prostě byly. Buď stály někde v rohu daleko od okna a kamen, nebo zmizely z dohledu schovaní v kuchyňském nábytku. Existují však modely, které je škoda skrýt. Jejich designéři vytvořili vybavení, které je nejen praktické, ale také okouzlující. Kromě populárního trendu mnoha výrobců, který se zaměřuje na ušlechtilý minimalismus, stojí za to věnovat pozornost vybavení odkazujícím na časy dávno minulé.

Při výběru moderní chladničky určitě hrají roli ceny. Pokud však uvažujete o tom, kterou ledničku koupit, vezměte v úvahu také rozmanitost a užitečnost funkcí nabízených zařízení. Někdy se vyplatí investovat do nejlepšího vybavení, které usnadňuje život na každém kroku.