Úvod Blog Interiér Harmonogram renovace - proč je sled prací tak důležitý?

Harmonogram renovace - proč je sled prací tak důležitý?

Čas od času je renovace bytu nebo domu vhodná a dokonce nutná. Díky tomu je náš interiér svěží a čistý a cítíme se v něm mnohem pohodlněji. Komplexní renovace bytu může být velmi stresující, zvláště když zahájíme aktivity bez konkrétního plánu. Sníte o změnách, ale nevíte, kde začít? Renovace není tak špatná, jak se zpočátku zdá! Jediné, co musíte udělat, je vytvořit rozumný plán, poté jej začít realizovat a půjde to hladce.Kde začít s rekonstrukcí bytu? Vytvořte si plán!


Víte, ve které fázi renovace bytu je třeba instalovat dveře? Začnete nejprve malováním nebo možná pracujete na podlaze? Pokud zaměstnáváme profesionály, měli by oni představit harmonogram renovace. Základní znalosti však budou určitě užitečné, abyste byli v obraze. Stojí za to vše naplánovat, abyste se vyhnuli neuváženým chybám, které vás mohou hodně stát. Jak probíhá renovace? Kde začít? Celý proces by měl začít přesnou vizualizací cíle. Je vhodné zvážit, jak zařídit byt tak, aby byl funkční a my se v něm cítili pohodlně.


Aby vše vypadalo soudržně a harmonicky, je lepší zvolit motiv nebo odstín, který bude v našem zrekonstruovaném bytě dominovat. To by spolu s definicí priorit – například zda je pro nás důležitější provést přeměnu koupelny nebo vymalovat pokoj, mělo být prvním zásadním krokem v harmonogramu naší renovace. Když na to přijdeme, naplánujeme velké nákupy. Zvažme, jaké doplňky a nástroje budeme potřebovat k dokončení interiéru, aby byly po ruce, až přijde čas. Stojí za to vědět, že některá zařízení a doplňky, které by vám mohly být při renovaci užitečné, si můžete na několik dní pronajmout. Je to ekologické a mnohem levnější než koupě všech těchto věcí, zvláště pokud tyto nástroje nepoužíváte pravidelně.


Renovace - kde začít:


1. Nejprve dokončete stěny.


2. Poté vyměňte podlahy.


3. Až na konci přemýšlejte o namontování dveří.


Harmonogram renovace bytů - začít s mokrou prací!


Aplikace tradičních omítek zvyšuje vlhkost vzduchu. Proto je nutné při rekonstrukci bytu zajistit dostatečné větrání a vyvarovat se souběžných prací, při nichž se nedoporučuje vysoká vlhkost (například pokládka dřevěných podlah nebo instalace dveří).


Proto je základním principem každé komplexní renovace bytu začít s „mokrými“ pracemi. Jinak by se křídla mohla zašpinit nebo poškodit. Na nákup dveří byste měli myslet předem a objednat si je nejméně 6 týdnů před plánovaným dokončením renovace. To je u většiny výrobců minimální doba potřebná k výrobě a dodání dveří.Další zastávka rekonstrukce bytu - pokládka parket a terakotových podlah


Po dokončení prací na stěnách je čas na podlahu. Bez ohledu na to, zda jste zvolili parkety nebo terakotu, je třeba se o ně postarat před instalací dveří, ale až po dokončení stěn.1. Instalace křídel by měla být posledním bodem komplexní renovace bytu - jinak by mohlo dojít k jejich poškození nebo znečištění, čehož se bude obtížné zbavit.


2. Dveře by měly vždy ležet vodorovně na podlaze a čekat na jejich otočení - je dobré nenechávat je v místnosti se zvýšenou vlhkostí, ve stejné, která je aktuálně natřená.


3. Pokud se v období před montáží řádně nestaráme o jejich skladování, může to skončit nepříjemným překvapením.


4. Když se dýha začne odlupovat nebo bobtnat, znamená to, že dveře byly mokré. V tomto případě křídla bohužel ztrácejí záruku. Proto stojí za to pečlivě zajistit zakoupené dveře a je nejlepší je skladovat v suché místnosti, mimo probíhající rekonstrukci bytu.


Porta CPL, Buk Pískový


Na začátku našeho průvodce jsme se zmínili, že záleží na přesném harmonogramu renovace bytu. Nyní víte, že dveře by měly být instalovány na samém konci práce. Otázkou však zůstává, co je nejlepší volba.


Rekonstrukce bytu - dveře v odstínech šedé


V našich domovech vládne roky skandinávský styl. Majestátní bílá je převážně dominantní. Pokud chcete do místností přidat více tepla, nainstalujte šedé dveře Porta GRANDE RAL 7035. Interiér bude útulnější. Dodáte mu také originalitu, šedá je nyní velmi in. Průběh renovace bytu by měl však vždy odpovídat vašemu estetickému cítění.


Porta GRANDE, RAL 7035


Nebojte se experimentovat. Koneckonců nejen polštáře nebo obrázky mohou zdůraznit váš preferovaný styl. Mysleli jsme také na příznivce tmavých, půdních uspořádání a cihlových zdí. Toto strohé, přesto elegantní téma bude zdůrazněno dveřmi Porta LINE v barvě Beton Tmavý. Díky tomu dosáhnete efektu skutečné barevné hloubky a váš interiér získá dříve neznámý charakter.


Porta LINE, Beton Tmavý


V roce 2021 se však na zdech objeví přirozené barvy Země. Jejich kombinace s dveřmi v barvě přírodního dřeva způsobí, že křídla splynou se stěnou. Stojí proto za výběr těch s mírně kontrastnější barvou, která bude pověstnou tečkou celého designu interiéru. Série Porta HARMONY v barvě sibiřského dubu učiní prostor zajímavějším a živějším. Pokud ve vaší kuchyni nebo obývacím pokoji chybí světlo, prosklené modely z kolekce Porta Verte HOME v odstínu Akát Stříbrný efektivně rozjasní každý interiér.


Porta Verte HOME, Akát Stříbrný