Úvod Blog Interiér Hampton styl v interiérech

Hampton styl v interiérech

Název hampton stylu odkazuje na oblíbená letoviska The Hamptons na poloostrově Long Island u New Yorku. Už jeho původ napovídá, že tento styl interiérového designu vnáší do bytu závan přímořského vzduchu. Co je potřeba k tomu, aby se váš domov opticky proměnil v luxusní resort? Jak si zařídit byt ve stylu hampton? Vysvětlíme, čím se tento trend vyznačuje a jaké barvy a vzory mu dominují.Jak vypadají interiéry ve stylu hampton?

Styl hampton nejlépe vyjadřují pojmy jako: moře, mořský, prázdninový, svěží, útulný. V interiérech zařízených v souladu s tímto trendem vládne atmosféra luxusu spojená s rodinnou pohostinností a relaxem s velkým R. Mělo by to být krásné a pohodlné, aby každé pití kávy v obývacím pokoji bylo spojeno opravdu s jejím usrkáváním v přímořském letovisku.


Hamptonský styl – charakteristické rysy

V bytech ve stylu hampton dominují odstíny modré, dále červená, bílá, hnědá a béžová. I když jde zčásti o chladnou barevnou paletu, jsou voleny jejich spíše teplé odstíny, aby byl interiér co nejútulnější. Hampton se navíc zaměřuje na přírodu a eleganci, doprovází ho len, bavlna, ratan, velur, proutí a světlé cihly. Skvěle se hodí motivy kotev, mušlí, vesel, svislých pruhů, rybí kosti, charakteristických geometrických vzorů a rostlin.Jak zařídit byt ve stylu hampton?

Hampton je styl tak výrazný, že vnést jeho akcenty do vašeho bytu tak, aby si jich někdo všiml, není velký problém. Není možné zůstat lhostejný k intenzivně modrých vzorů nebo všudypřítomnému proutí! Čtěte dále a zjistěte, co můžete udělat pro přidání vzhledu hampton do vašeho interiéru.


Stěny

Stěny jsou skvělým místem, kde se můžete pochlubit – jak z hlediska výběru barvy nebo tapety, tak dekorací, které na nich budou viset. V hampton stylu budou fungovat bílé a modré pruhy, stejně jako výrazné akcenty v podobě jedné ze stěn vymalovaných zcela v chrpově modré.

Lidé, kteří preferují jemnější interiéry, mohou zvolit bílou nebo béžovou s kontrastními nebo originálními doplňky. V obývacím pokoji lze zavěsit rybářskou síť s rodinnými fotografiemi nebo pohlednicemi přivezenými od moře. Skvělý dojem udělají i hodiny po vzoru lodního kormidla, zrcadlo v modrém rámu nebo mořské obrázky ve zlatém rámu.

Zařízení stěn nepřímo znamená také výběr správných interiérových dveří. V hampton stylu budou nejlépe působit minimalistická bílá křídla v bílé zárubni. Doporučujeme především kolekce Porta VECTOR Premium a Porta FOCUS Premium. Zajímavým akcentem mohou být zlaté nebo černé kliky, které rozbijí jemnou barvu takových dveří, zejména těch zasazených do rovněž bílých stěn.


Porta VECTOR Premium


Podlaha

V bytě ve stylu hampton jsou nejlepší podlahy z přírodních materiálů. Skutečné dřevo zde proto bude naprostou nutností. Masivní francouzské parkety ve vzoru rybí kosti jsou jedním z nejoblíbenějších prvků ve stylu hampton.

Pokud chcete v obývacím pokoji zvolit hodně světlých prvků, například bílé nebo béžové stěny a barevně ladící sedací soupravu, zvolte tmavé dřevěné podlahy. Skvělý kontrast s nimi vytvoří americký ořech, stejně jako prkna s výraznou strukturou dřeva. Milovníci teplých interiérů mohou zvolit modrý koberec se vzorem marockého jetele, nebo decentnější béžový s dlouhými měkkými vlákny.Nábytek

O tom, že obrovský vliv na zařízení celého interiéru má výběr nábytku, není pochyb. Na co si dát v hampton stylu v jednotlivých místnostech pozor?


Obývací pokoj - bude fungovat béžová nebo bílá sedací souprava; nebo modrý nábytek na vysokých dřevěných nohách. Vítány jsou i výrazné akcenty v podobě židlí nebo křesel čalouněných tmavě modrým sametem. Kromě toho se zde vyjímá světlá dřevěná komoda v anglickém stylu a konferenční stolek s dřevěnou deskou.

Ložnice - jemně béžové nebo modré čelo a vysoká postel dodají ložnici luxusní charakter. V kombinaci s námořním povlečením, velkým množstvím dekorativních svíček a dřevěným nočním stolkem dodají úžasný efekt!

Koupelna - umyvadlo na desku bude skvělou volbou, pak se budete moci pochlubit krásnou dřevěnou deskou, možná je i odvážná kombinace s modrou skříní.

Kuchyně - můžete zvolit bílé skříňky s pracovní deskou z tmavého dřeva nebo se trochu vybláznit ve všudypřítomné sytě námořnické modři. Modrý nábytek v kuchyni je hitem posledních let! Výrazně modrou dokonale rozbijí bílé domácí spotřebiče.Doplňky

Doplňky ve stylu hampton jsou především se vzorem zmíněného marockého jetele. Je oblíbeným motivem mimo jiné na povlacích na polštáře, závěsech, kobercích, stínítkách lamp a čalounění pufů na dřevěných nožičkách. Pozoruhodné jsou také výrazné námořní akcenty, jako jsou modely lodí, rybářské sítě, svítidla ve tvaru lucerny a námořní hodiny. Za připomenutí stojí přírodní doplňky v podobě proutěných košíků a měkkých lněných dek. Nezapomínejte také na rostliny – jejich zeleň se nejen hodí do interiéru ve stylu hampton, ale má také velký vliv na vaši pohodu!