Úvod Blog Dveře Frézované dveře. Klasické a elegantní modely z nabídky PORTA

Frézované dveře. Klasické a elegantní modely z nabídky PORTA

Dveřní křídla nejsou pouze funkčním prvkem interiérového designu, vhodně upraveným tak, aby navodil útulnou atmosféru a zároveň dodal pocit pohodlí. Frézované interiérové dveře, tedy s charakteristickými drážkami, jsou možností pro lidi hledající originální a univerzální řešení – dveře s frézou se hodí do klasického i moderního interiéru. Prohlédněte si modely z nabídky PORTA.Co je frézování?


Frézování je druh obrábění, při kterém se jedná o drážkování daného povrchu, může to být dřevo, kov nebo třeba plast. Vznikají tzv. slepé otvory – drážky nebo kanály. Provádí se pomocí speciálních moderních nástrojů, frézek, které umožňují vytvářet otvory s hladkými hranami a libovolnou hloubkou.

Frézování najdeme nejčastěji na čelech dřevěného nábytku (dobře fungují jako dekorativní prvek kuchyňských skříněk nebo nábytku do obývacího pokoje) a dveřích. Mají především dekorativní funkci, stávají se mimořádným dekorativním prvkem. Frézování dřeva v podstatě nemá žádné limity, dřevěné materiály jsou měkké, a tedy i snadno zpracovatelné a moderní, precizní technologie umožňuje realizovat jakýkoli nápad. Můžete vytvářet originální tvary a vzory a charakter drážek lze přizpůsobit designu konkrétního interiéru.


Frézované dveře


Dveře s frézou jsou výbornou alternativou k tradičním hladkým dveřním křídlům, je to klasický design s moderním nádechem. Toto řešení dobře poslouží v klasickém, retro, moderním i industriálním interiéru – stačí zvolit správný tvar a velikost fréz, aby drážky dobře ladily se zbytkem dekoru vašeho domova a vytvářely harmonický celek.

Frézování je výrazný akcent, který dokáže z obyčejné, nudné plochy udělat objekt s charakterem. Může jít o jednoduché geometrické tvary, ale i o složité ornamenty nebo vlny. Frézované interiérové dveře se mohou stát hlavním, dominantním akcentem interiéru nebo elegantním doplňkem, ale vždy budou vypadat originálně a lehce.


Jak vybrat dveře s frézou?


Dveře jsou nejen důležitou součástí vybavení bytu, ale také dekorativním prvkem. Minimalistické pokoje, inspirované skandinávským designem, se vyznačují jednoduchostí, nenáročností, použitím přírodních materiálů a tlumenými barvami. Nejlepším řešením jsou pak bílé frézované interiérové dveře s jemným drážkováním, např. z kolekce Porta DESIRE. Budou se hodit i do moderních interiérů, které nezahltí množstvím dekorací.

Pokud v interiéru dominují barvy, vzorované látky a efektní dekorace, charakteristické mj. pro retro styl, poslouží dvířka s jasnými, silnými frézami v geometrickém uspořádání, např. z kolekce Porta VECTOR Premium. Budou se také hodit do loftových interiérů nebo do těch s okouzlující atmosférou, s jiskřivými akcenty a dekorativním osvětlením.


Porta VECTOR Premium E


Frézované dveře na individuální objednávku


Popusťte uzdu své fantazii! Máte nápad na svůj vlastní model? S PORTA KONTRAKT můžete provádět libovolné frézování. Pokud v katalogu s hotovými standardními designy nenajdete dveřní křídlo, které stoprocentně odpovídá vašim potřebám, můžete si objednat speciální dveře podle svých představ. PORTA KONTRAKT je program, který umožňuje přizpůsobit dveře individuálním požadavkům zákazníka. Jde o nástroj určený projektantům a investorům, ale také jednotlivcům.

Které dveřní prvky lze personalizovat? Můžete zvolit velikost zárubně, barvu nebo způsob frézování křídla - můžete si vybrat klasické, jemné i dekorativní, efektní vzory, tak aby ladily s nábytkem, dekoracemi a látkami použitými v interiéru.


Frézované interiérové dveře – jak vybrat dokonalé dveře?


Rozhodnutí o koupi interiérových dveří je třeba dobře promyslet – vybíráme je na několik let. Finální nákup je nejlepší provést na konci rekonstrukce, kdy již máme zařízené pokoje, například vybrané barvy stěn nebo typ podlahy. Měli byste také pamatovat na sladění barev s dalšími dokončovacími prvky, například soklovými lištami.

Při výběru dveřních křídel do vašeho domova myslete na to, že je nutné přizpůsobit i rám, kliky a další doplňky. Frézované dveře PORTA jsou dostupné v mnoha barvách a velikostech, proto jejich dokonalé začlenění do stylu vašeho bytu nebude problém.